Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ne alaka, 1.6 125 kötü motor değil ki çok güzel motor...Süreç içinde biter zaten.. :) Zorla satmıyor kimse :naughty:

Ama bitiyor sdatışı diyosun Yakup? Yani artık olmayacak 2012 itibarıyla....Alınmaz o motor,ne parça bullursun ne anlayan zamanla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuş pisliği kaynamış gitmiş arada da kağıt havlu yerine ıslak mendil alıp suyunu üstüne sıkıp yumuşayınca silmek en sağlıklı yol. Evet arabama simetrik olarak pislediklerinde dünya üzerindeki kuşların ekolojik denge bozulmadan yok edilmesi taraftarıydım bir ara sonra çadır tente arayışına girdim.(Bir ara ağaçtan komple kurtulmak istiyordum onun ihtimalleri çok düşük olduğundan vazgeçtik)

Düz mantığımla yorum getirmem gerekirse:

Türk insanı 1.0 motoru turbolu da olsa zor alır. Önyargılar çok fazla, piyasadaki şu an ki bildiğim 1.0'lık motor yariste var oda yokuş çıkamıyor ki kendisinden zaten nefret ederdim.(Biraz da kullanıcı kitlesi yüzünden.) BÖyle düşünme sebebim de 4-5 kere farklı çevre ve konumlardaki insanlardan 1.4 motor Passat'ı çekiyor mu sorusunu almam oldu.

Bence VW'nin MPI motordan vazgeçmeme sebebi o motora tüp takılabiliyor olması. TSI'lar tüp uyumlu olmadığından ve seri kullanımda 500 bin civarı yakabildiklerinden ortalama insanların tercih sebebi olamıyor doğal olarak uzun vadede tüp takılan kısa vadede az değer kaybeden ve motorunun yedek parçası bol olan 1.6 MPI Golf ve Passat'taki yerini alıyor.

Aynı mantık Ford'un atmosferiğinde de olur bence. Dertsiz tasasız turbosunu dert etmeyeceğin temiz bir motor. Bilmiyorum belki bu aralar ben motor ısınmadığından sakin sakin giderken yanımdan atmosferiklerin vızır vızır geçmesine sinir olduğumdan mı tüm işi turbo ve tüpe bağladım da çevremdeki genel kanı da bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu boşver sorunsuz olmasını falan. En ucuz motor seçeneği. 1.0 motorun turbosu cartı curtu dünya para.. çok gereksiz bir atraksiyon olur. Şahsen bir tarafta 1.6 125 lik motor yanında da 1.0 turbo 125 lik motor olsun ben 1.6 atmosferik olanı tercih ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vw 2006 dan beri 1.4 tsi yi kullanıyor fakat hala atmosferikten vazgeçmedi, hiç bir firma atmosferikten kolay kolay vazgeçemez.

Var mı jetta da atmasforik ?

Devir değişti artık...Değişelim artık bari forumlar böyle demesin :zha:

2012de gelecek olan golf'de de kalmaz....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forever Atmosferik agalar....Turbo benzinli herkesin tercih edeceği bir motor diil,millet ekonomi peşinde..Çakarsın Prins tüpü basarsın gaza uÇarsın vınn diyee....Ne dizel tanırsın ne benzin....Ford asla vazgeÇmez atmosferikten,1.0 Turbo benzinlilileride bayanlara satar ancak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.