Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Gelecek Teknolojileri - Ford Future 2013

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ben geçmişte mecburiyetten yaptım, sadece çıkarmak için, malum gövde geniş, sığmıyor her aralıktan... 

Global cam açma-kapama varsa camı aç, rahat bir konumda arabadan in, el freni ve vites boşta, arabayı iterek yerine sok, yandan gir pencereden eğilip el frenini çek, camı kapat, yürü git. Ben tersini yapmak zorunda kaldım. Çok kolay değil, ama mümkün.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
10 dakika önce, Tamer S. yazdı:

Sürücüsüz Park (yani tam anlamıyla otomatik park) ile ilgili youtube da bir video var. Ford Europe yayınlamış.. güzel haberler gelebilir :claps:

Çok güzel bir sistem yalnız yandaki araçta bu sistem yoksa ki şayet elbet birinde olmayacak arabaya binerken kapıyı küt diye açacak,sizin aracınızda belki de tamiri mümkün olmayan hasarlar bırakacak... 0 aldığım aracımın henüz 2 haftalıkken başına gelmişti. :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Berat Hasbek yazdı:

Çok güzel bir sistem yalnız yandaki araçta bu sistem yoksa ki şayet elbet birinde olmayacak arabaya binerken kapıyı küt diye açacak,sizin aracınızda belki de tamiri mümkün olmayan hasarlar bırakacak... 0 aldığım aracımın henüz 2 haftalıkken başına gelmişti. :( 

Ben tam anlayamadım üstadım. Sorun başka birinin kapısını açması mı? yoksa otomatik parkın, yandaki aracın kapısının açıldığını algılayıp algılamadığı mı? Başka birinin küt diye kapı açmasını (en azından şimdilik:)) engeleyen bir sistem yok.. öte yandan park sistemi zaten sürücünün nezarerinde, tahminim anahtarlık üzerinden (BMW 7 serisindeki gibi) , işletildiği için sürücü kapının açıldığını görüp süreci durdurabilir diye düşünüyorum.

--4 dakika sonra eklendi--

o değilde 1:07 ye hasta oldum...:guitar:

küçükken oynadığımız uzaktan kumandalılar gibi... ahaa süper...

Erkekler büyüdükçe, sadece oynadıkları oyuncakların fiyatları ve ebatları büyür. 

Tamer S. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Tamer S. yazdı:

Ben tam anlayamadım üstadım. Sorun başka birinin kapısını açması mı? yoksa otomatik parkın, yandaki aracın kapısının açıldığını algılayıp algılamadığı mı? Başka birinin küt diye kapı açmasını (en azından şimdilik:)) engeleyen bir sistem yok.. öte yandan park sistemi zaten sürücünün nezarerinde, tahminim anahtarlık üzerinden (BMW 7 serisindeki gibi) , işletildiği için sürücü kapının açıldığını görüp süreci durdurabilir diye düşünüyorum.

--4 dakika sonra eklendi--

o değilde 1:07 ye hasta oldum...:guitar:

küçükken oynadığımız uzaktan kumandalılar gibi... ahaa süper...

Erkekler büyüdükçe, sadece oynadıkları oyuncakların fiyatları ve ebatları büyür. 

Demek istediğim böyle dar bir yere park ederken iki kez düşünmek. Sistem harika ama dar bir yere park etmek mantıklı değil. Yandaki aracın sürücüsü nasıl binecek aracına :) tabi ben video üzerinden konuşuyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Berat Hasbek yazdı:

Demek istediğim böyle dar bir yere park ederken iki kez düşünmek. Sistem harika ama dar bir yere park etmek mantıklı değil. Yandaki aracın sürücüsü nasıl binecek aracına :) tabi ben video üzerinden konuşuyorum :)

O da doğru. Diğer arabaların en azından sürücü kapısını boş bırakmak gerek. Videoda da buna uyulmuş netekim :) 

Bahsi geçti mi bilmiyorum. Ford'un Avrupada focuslarda opsiyonel olarak verdiği kapı çarpma plastiğini skoda da kodyak ile birlikte sunacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.