Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Türk Üniversiteleri İlerliyor Mu? 2013-2014 Yılının En İyi 400 Üniversitesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Hani meşhur hikayedir ya; binlerce deniz yıldızının karaya vurduğu bir kumsalda adamın biri deniz yıldızlarını denize atma cabası içindeymiş başka bir adamda bunu görerek senin bu çaban neyi değiştirecekki diye sormuş.o da eline bir deniz yıldızı alıp denize fırlatarak bunun için çok şey değişti demiş...

Ben aynı psikolojiden devam edeyim, bunu okuyunca aklıma Nasrettin Hoca geldi. Göl-yoğurt ya tutarsa durumu.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de felsefeden devam edeyim, yaşam zaten nafile bir muhabbet değil mi?

Diyojen geldi aklıma şimdi de hem yukarıda ki konuşmalar hem nafile hayat üzerine

Bir gün Diyojen sokakta gündüz vakti elinde lamba ile dolaşıyormuş. Ne yapıyorsun diye sormuşlar dürüst adam arıyorum demiş. Bugünlere değişen bir şey yok demek ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Bu sene için de açıklanmış.

Her sene Times Higher Education tarafından açıklanan The World University Rankings sıralamasında bu sene İstanbul Teknik Üniversitesi 165. sırada yer alarak dünyanın en iyi ilk 200 üniversitesi arasına girdi.

İlk 200 üniversite arasına Orta Doğu Teknik Üniversitesi 85. sırada, Boğaziçi Üniversitesi 139. sırada ve Sabancı Üniversitesi 182.sırada giren diğer Türkiye üniversiteleri oldu.

Geçtiğimiz yıllara göre hızlı bir yükseliş gösteren İTÜ; 2013 sıralamasında 201-225 aralığında yer almışken, 2012 sıralamasında 276-300 aralığındaydı.

Bilkent; 201-225 aralığında, 

Koç; 301-350 aralığında, ilk 400'de başka okulumuz maalesef yok.

400'de sadece 6 üniversite.

Yeni liste: http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2014-15/world-ranking/range/001-200

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önceki çalıştığım şirkette (-ki dünyanın en büyüklerinden biridir) ve şimdiki fimamda (bu da avrupanın en büyüklerinden) Türkiye'de işe alımlarda özel ünv. lerden sadece Koç ve Sabancı tercih ediliyor. Üst yönetim bu konuda devlet ünv.lerini (Doğaziçi-odtü-Yıldız ve İtü başta olmak üzere) tercih etmekten yana tavır sergiliyor ki yaz aylarında gelen ünv. stajerlerinden görüldüğü kadarı ile bu tutumda da haklı gibiler; alt kadrolardan da feedback bu tutumda haklı oldukları yönünde. Bu demek değildir ki diğer özel ünv. kişiler hiç alınmıyor; alınıyor fakat adaydan bu ön yargıyı kıracak tavırlar bekleniyor flört sırasında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önceki çalıştığım şirkette (-ki dünyanın en büyüklerinden biridir) ve şimdiki fimamda (bu da avrupanın en büyüklerinden) Türkiye'de işe alımlarda özel ünv. lerden sadece Koç ve Sabancı tercih ediliyor. Üst yönetim bu konuda devlet ünv.lerini (Doğaziçi-odtü-Yıldız ve İtü başta olmak üzere) tercih etmekten yana tavır sergiliyor ki yaz aylarında gelen ünv. stajerlerinden görüldüğü kadarı ile bu tutumda da haklı gibiler; alt kadrolardan da feedback bu tutumda haklı oldukları yönünde. Bu demek değildir ki diğer özel ünv. kişiler hiç alınmıyor; alınıyor fakat adaydan bu ön yargıyı kıracak tavırlar bekleniyor flört sırasında.

Bilkent?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.