Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Focus Test Ediliyor ! 2014 Yılında Satışta

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Olay sadece kol dayama değil tüm orta konsol değişiyor bunu alırken zaten kabul ederek alıyorsunuz böyle bir şeye sorun demek ne kadar doğru ben bilemiyorum ki kaldıki style ile titanium arasında 3.000 lira bile yok. Aradaki farkı hak ediyor araç. Şuan 48-49 liraya titanium focus var sizin verdiğiniz fiyat motor için. Donanım için değil yani herneyse bence sorun değil bu sebeple kendinize farklı çözümler aramalısınız firma birşey değiştirmez.Çok zor.

Aracın artılarını söylerken eksilerini de gözönüne almalıyız öyle değil mi?

Size göre sorun olmayabilir ama forumda  baya bir popülarite kazanmış başlığı bile mevcut ve arkadaşlar orada ebay gibi dünya çapındaki satış firmalarından medet umar durumdalar.Ben aracımı ikinci el aldığım için titaniumla arasındaki farkı düşünmedim ve itiraf etmek gerekirse kol dayama için ön konsolun komple değişebileceğine hiç ihtimal vermedim çünkü saçma geldi ki hakikaten saçma.Ancak bu hataya düşen maalesef ben değilim bir çok focus sahibi  arkadaş yetkili servislerin kol dayama için 1200 tl civarındaki fiyatını duyunca şok geçirdi..

Olay sadece kol dayama değil tüm orta konsol değişiyor bunu alırken zaten kabul ederek alıyorsunuz böyle bir şeye sorun demek ne kadar doğru ben bilemiyorum ki kaldıki style ile titanium arasında 3.000 lira bile yok. Aradaki farkı hak ediyor araç. Şuan 48-49 liraya titanium focus var sizin verdiğiniz fiyat motor için. Donanım için değil yani herneyse bence sorun değil bu sebeple kendinize farklı çözümler aramalısınız firma birşey değiştirmez.Çok zor.

Aracın artılarını söylerken eksilerini de gözönüne almalıyız öyle değil mi?

Size göre sorun olmayabilir ama forumda  baya bir popülarite kazanmış başlığı bile mevcut ve arkadaşlar orada ebay gibi dünya çapındaki satış firmalarından medet umar durumdalar.Ben aracımı ikinci el aldığım için titaniumla arasındaki farkı düşünmedim ve itiraf etmek gerekirse kol dayama için ön konsolun komple değişebileceğine hiç ihtimal vermedim çünkü saçma geldi ki hakikaten saçma.Ancak bu hataya düşen maalesef ben değilim bir çok focus sahibi  arkadaş yetkili servislerin kol dayama için 1200 tl civarındaki fiyatını duyunca şok geçirmiş oldu.Bu bizim değil firmanın ayıbı olsa gerek..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bana göre demedim firma buna birşey yapmaz dedim. Sorun olan şey ise mevcut opsiyonları beğenilmemesi. Kol dayama denilen şey yapı itibarı ile koltuktan çıkan çıkıntı gibidir bakınız b-Max vb Focus ayrı ..

Herneyse bu benim rasyonel görüşüm. Olacak olanları görüyorum yani hayal etmek tarzım değil .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bana göre demedim firma buna birşey yapmaz dedim. Sorun olan şey ise mevcut opsiyonları beğenilmemesi. Kol dayama denilen şey yapı itibarı ile koltuktan çıkan çıkıntı gibidir bakınız b-Max vb Focus ayrı ..

Herneyse bu benim rasyonel görüşüm. Olacak olanları görüyorum yani hayal etmek tarzım değil .

Elbetteki sizin görüşünüz.Ancak ben ilk mesajımda bu durumun enteresanlığına vurgu yapmıştım.Bir araç üretiyorsunuz otomatik park sistemine kadar oldukça da taminkar donanımları ekliyorsunuz ancak kol dayamayı ve deri direksiyonu koymuyorsunuz ve bu aracı 58 binden satışa sunuyorsunuz.Müşterileriniz genel anlamda ürettiğiniz aracı beğeniyor ve kolçak dayama ile direksiyonu servisten hallederim mantığıyla aracı alıyor.(istisnalar illaki var).Bu mantıkla servisine gidiyorsunuz ve daha da trajikomik bir durumla karşılaşıyorsunuz tüm orta konsolun kolçak için değişeceğinden bahsediliyor.İyiki deri direksiyon içinde ön konsolu tümden değiştireceğiz demiyorlar.Benim makyajda bir focus sahibi olarak talebim ise oldukça mütevazi bir istek.Bizim araçlarımıza da fabrika çıkışlı bir aparat üretebilirler kolsol değişmeden..Yani aracın radikal tasarımını yada başka bir yerini değiştirmek gibi bi isteğimiz yok.Basit ama orijinal bir aparat istiyoruz hepsi bu.Yaparlar yapmazlar ayrı konu ama burada ''alırken baksaydınız''suçlamasını  son derece haksız buluyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi bir üreticinin kulanıcı geri bildirimlerini önemsemesini beklerim.

Peki bizler duyarlı kulanıcılar olarak doğru dürüst geri bildirimde bulunuyor muyuz burada yakınmaktan başka?

Yazın arkadaşlar tem talep ve yakınmalarınızı Otosan'a yazın, çok sayıda kişiden gerekirse tekrar tekrar. Eğer düşündüğüm gibi müşteri memnniyeti odaklı davranan bir kurum ise onlar da talepleri üreticiye ileteceklerdir.

Yazın...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Aslında bu beklenen bir şeydi bence önce fiesta çıktı sonra mondeo da on taraf değişti focus icinde aynısını bekliyordum açıkcası pek şaşırtmadı beni bu fotograflar. Bunu sadece Ford yapmadı WV de araçlarında artık hemen hemen aynı dizaynı kullanıyor. Galiba bu bir trend haline geliyor.

Bu arada galiba gündüz fari olayı yakında zorunlu tutulacak. Gecen sene Hırvatistan'a girmiştim orada ab uyum yasaları gereği gündüz far yakma olayı getirmişlerdi. Galiba turkiye icinde zorunlu yapacaklar yakında, LED olayı zaten cok bir para değil halen neden üst donanımlarda var onu bile anlamıyorum. Güvenlik acısından şart zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında bu beklenen bir şeydi bence önce fiesta çıktı sonra mondeo da on taraf değişti focus icinde aynısını bekliyordum açıkcası pek şaşırtmadı beni bu fotograflar. Bunu sadece Ford yapmadı WV de araçlarında artık hemen hemen aynı dizaynı kullanıyor. Galiba bu bir trend haline geliyor.

Bu arada galiba gündüz fari olayı yakında zorunlu tutulacak. Gecen sene Hırvatistan'a girmiştim orada ab uyum yasaları gereği gündüz far yakma olayı getirmişlerdi. Galiba turkiye icinde zorunlu yapacaklar yakında, LED olayı zaten cok bir para değil halen neden üst donanımlarda var onu bile anlamıyorum. Güvenlik acısından şart zaten.

Makyajlı Focus'ta led olmasa bile Drl standart olacaktır bence. Bkz. B Max

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.