Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Paylaşımlık Videolar !!!

Tolga Başaran

Önerilen Mesajlar

On 25.07.2016 at 11:31, Mertcan Çelik said:

aşları iyi gibi de viraj çıkışı gazlamayın işinin turbo'yla alakası bana mantıklı gelmedi.

Tabi bir de düşük devir gazlamasının motoru mundar edebileceği ilginç bir bilgi.

Yeni bir şey söylemediği gibi verilen bazı bilgiler artık neredeyse tarihi değer taşıyor.

1. Soğuk motora çok yüklenmeyin, hararet göstergesi normale geldikten sonra bile birkaç dakika bekleyin ki yağ tam dolaşıma girsin.

2. Aşırı zorlanmış motoru hemen kapatmayın.

3. Düşük devirde gaza çok yüklenmeyin, hem verimsiz çalışır, çiğ yakıt atar, hem de erken detonasyon olasılığı motora zarar verebilir. Bu artık yeni nesil motor kontrol ünitelerinde demode bilgi, çünkü hava yakıt karışımı çok daha dikkatli izleniyor ve kullanıcı tepkileri sınırlandırılabiliyor.  

4. Kaliteli yakıt kullanın.

5. Viraj çıkışı dip gaz yapmayın, çünkü turbo boşluğundan sonra gelen ani güç arabanın kafadan veya arkadan kaymasına neden olur. Bu da demode bilgi TCS, ESP ve elektronik kilitli diferansiyeller, artı azaltılmış turbo boşluğu bu durumu sorun olmaktan neredeyse çıkartıyor. Zaten bu motora zarar veren bir şey değil, yoldan çıkmana neden olabilir çok çok. @Yakup Çağatay şimdi istersen bunu başka bir başlığa video ile taşıyabilirsin eski forum adamı olarak. 

--0 dakika sonra eklendi--

"Komik" milletiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
18 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

bir anda o kadar sopalı adam nereden çıktı çözemedim ben. sıkıntı büyük

Işıklarda çocuklar aracın camını silmek istemiş veya silmiş orasını bende anlamadım,ama olaydan sonra sürücü para vermek istemeyip çocuklarla tartışmış. Çocuklarda adam toplayıp gelmişler heralde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.