Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Fordun bu tür cümle hataları boldur zaten....Daha önce de bir kaç kez olmuştu...Yalnız merak ettiğim ısıtmalı ön camı neden Teknopaket içine almışlar ki? Isıtalı ön cam için tekno paketteki donanımlar şart değil,örneğin bende var....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fordun bu tür cümle hataları boldur zaten....Daha önce de bir kaç kez olmuştu...Yalnız merak ettiğim ısıtmalı ön camı neden Teknopaket içine almışlar ki? Isıtalı ön cam için tekno paketteki donanımlar şart değil,örneğin bende var....

En çok sevdiğim özellik
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emeğine sağlık Yakup'um.

Yalnız Otosan nirvanaya varmış durumda !

Yakında Focus almak için türev,integral bilgilerimi tazelemem gerekecek.

Onca yıldır otomobil dünyasını takip ederim,bu kadar karmaşık bir donanım listesi ve fiyatlandırma görmedim !

Bu aracı satın alırken "gerilmemenin" iki yolu var zannımca ;

1.Kıt kanaat para yetiştirip "abi bana bunun en ucuzunu ver" demek,

2.Bolca parası olup,focus hastası olup, " Kardeşim,TR'de ki en donanımlı,en pahalı,en şeker kırmızı arabayı ver * " demek.

*Bora A

:kıhkıh:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada anlamadığım bir nokta var.

Smart paket Titanium için alınıyor, ama içindeki Sony ses ünitesi dışında herşey standart olarak var zaten, yani o pakette sadece ekstradan Sony alınmış olacak.

E Sony PS araçlarda +900 TL, ama ben Titanium aldıysam ve düz vites ise Smart paket ile 1800 TL'ye almak zorundayım (mı?)

Diğer bir deyişle Sony'nin Titanium'larda standart gelmesi lazım, ya da 900 TL'ye alınabilmesi.

Kaçırdığım bir şey mi var?

Yukarıdaki soruma cevap alamadım.

Smart paket içinde otomatik park ve park sensörleri ve katlanır aynalar var değil mi?

Bunlar Style'da da var, ve Titanium donanım da Style "üzerine" diye belirtildiğine göre onda da oluyor doğal olarak.

Şimdi bu şartlarda ben Sony istediğimde 1800 TL'yi zaten var olan donanımlar için niye vereyim, sadece 900 TL verip Sony ses sistemini almam gerekmez mi?

Ya a diğer bir seçenek Titanium'da Sony standart yani Smart pakete gerek olmayacak.

Sorunu anlatabildim mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Smart paket içinde otomatik park ve park sensörleri ve katlanır aynalar var değil mi?

Bunlar Style'da da var, ve Titanium donanım da Style "üzerine" diye belirtildiğine göre onda da oluyor doğal olarak.

Şimdi bu şartlarda ben Sony istediğimde 1800 TL'yi zaten var olan donanımlar için niye vereyim, sadece 900 TL verip Sony ses sistemini almam gerekmez mi?

Ya a diğer bir seçenek Titanium'da Sony standart yani Smart pakete gerek olmayacak.

Sorunu anlatabildim mi?

Abi, Ferhat abi cevap verdi sana..

Normalde standart degil sadece Smart'da park özelliği

Ayrıca donanım listesinde not mevcut. Bu ibaren için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorunu anlatabildim mi?

Titanyumda ne sony ne de smart paketteki özellikler standart değil Cem Bey...Parasıylan alacaaaaanız gardaşım demek istiyor Otosan....Style bir alt donanım seviyesi ama otomatik park ve sensörler standart donanım olarak sadece style donanımla satılıyor....Standart donanım açısından model ismi farklı yani....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca donanım listesinde not mevcut. Bu ibaren için :)

Titanium serisinde Otomatik Park Sistemi, elektrikli katlanır yan aynalar ve ön & arka park sensörleri ayrı bir opsiyon paketi içerisinde sunulmaktadır. (Style üzeri açıklamasına uymadığından açıklanmıştır.) denilmiş ancak gördüm.... :aman:

Bir tuhaf olmuş sonuçta.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Titanium serisinde Otomatik Park Sistemi, elektrikli katlanır yan aynalar ve ön & arka park sensörleri ayrı bir opsiyon paketi içerisinde sunulmaktadır. (Style üzeri açıklamasına uymadığından açıklanmıştır.) denilmiş ancak gördüm.... :aman:

Bir tuhaf olmuş sonuçta.

Mesela bir tuhaflık (kazıklama) daha mevcut.

Style'da benzinlilerde indirim olmuşken (Eski Style'dan dolu olmasına rağmen)

Dizelde zam var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

A4 ve BMW 3 D sınıfıdır. BMW 5 focustan 2 üst sınıfta. Focusun rakibi A3, BMW 1 ve Mercedes yeni A serisidir.

Segmentleri belirttim ben zaten. D segmentinde favorimin 3 serisi olduğunu, E segmentinde de 5 serisi olduğunu söyledim. Bu araçların da focus'un rakibi olduğuna dair herhan bir yorum oluşturabilecek bir yazı bulamadım yazdıklarımın arasında. Ayrıca C segmentinde en hareketli tasarımın şu an Focus'ta olduğunu söyledim. Segmentler değiştikçe de favorilerimi belirttim. Yazdığım sadece bu.

Segment konusunda karmaşaya düştüğüm tek otomobil Linea, bunu da B Plus olarak tanımlıyorum. Yani segment konusunda sıkıntım yok çok şükür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar para veripte style 1.0 almak mantıklı gelmiyor, sonradan titanium almadığıma pişman olmak istemiyorum , sanırım yine bekleyecez, puff :unsure:

Style sahibi olarak daha önce uyarımı yapmıştım... 3-5 neyse verin Titanium alın, verin, ekonomiye can verin..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Style sahibi olarak daha önce uyarımı yapmıştım... 3-5 neyse verin Titanium alın, verin, ekonomiye can verin..

Sabah tlfnda eşimle konuştuk ne fark vardı aralarında diyor;

- Titaniumun içi siyahtı koltuk döşeme falan sen öle beğeniyon ya,

+önemli değil bej olsada olur

-ısıtmalı ön cam yokmuş

+zaten sıcak memlekette yaşıyoz

-klima otomatik değil

+manuel olsun cnm elle ayarlarız biz

-kol dayama , tutacak vs yok

+zaten biz önde otururuz, kol dayamada eksik olsun

-yokuş kalkış desteği yok

+ o zaten 10snlik bişe değilmiydi, 10 sn için mi titanium alacaksın

-asdfasdffasfd :blink:

-ama sony ses sitemi yokmuş (son çare bunu uydurdum artık)

+ne nasıl yok o zaman kesin titanium olsun, sony çok güzel gösteri yor iç konsolu

- :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.