Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Semih O. yazdı:

Mobil siteye hala arabayı koymaktan aciz adamlar...

Var abi mobilde araba, sen farklı bir sayfaya bakıyorsundur orası atlanmıştır.

Ayrıca yeni site yapmışlar ? 

https://www.yenifocus.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Var abi mobilde araba, sen farklı bir sayfaya bakıyorsundur orası atlanmıştır.

Ayrıca yeni site yapmışlar ? 

https://www.yenifocus.com

Menülerde ve sayfa içinde var. Sayfayı açınca menüden değil alt taraftan bastım binek araçlara gelen sayfa bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Semih O. yazdı:

binek araçlara gelen sayfa bu.

İşte oraya eklememiş İngiliz arkadaşlar, bu sitenin yönetimi orada, Türkler içerik yolluyor onlar güncelliyor. Böyle bir dangalaklık var ? Sanırım bu yüzden mümkün olan her fırsatta Türkiye'de modeller için yeni site açıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

İşte oraya eklememiş İngiliz arkadaşlar, bu sitenin yönetimi orada, Türkler içerik yolluyor onlar güncelliyor. Böyle bir dangalaklık var ? Sanırım bu yüzden mümkün olan her fırsatta Türkiye'de modeller için yeni site açıyorlar. 

Yuh diyorum. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı

Basıncı daha hızlı üreten ve daha geniş çalışma koşullarında daha güvenilir ve tutarlı pedal hissi veren seçilen modeller için yeni Elektrikli Fren Destek Sistemi tarafından desteklenir.

Demiştik tanıtımda. Bu sistem baktığım araçlar arasında.

Titanium 1.5 Dizel otomatik sedan ve ST-Line 1.5 Dizel otomatik HB ile var. (ikisi de CO-Pilot'a sahip)

Trend X 1.5L benzinli manuel sedan ile yok.

Ya motora özgü gelecek ya da güvenlik opsiyonu, ilerleyen dönemde kesinleştiririz.

#ElectricBrakeBooster

EKLEME:

1.0 Ecoboost otomatik düşük donanım seviyesi, aktif güvenlik paketi yok (co-pilot gibi) ancak ACC var, bunda booster var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Demiştik tanıtımda. Bu sistem baktığım araçlar arasında.

Titanium 1.5 Dizel otomatik sedan ve ST-Line 1.5 Dizel otomatik HB ile var. (ikisi de CO-Pilot'a sahip)

Trend X 1.5L benzinli manuel sedan ile yok.

Ya motora özgü gelecek ya da güvenlik opsiyonu, ilerleyen dönemde kesinleştiririz.

#ElectricBrakeBooster

Bu donanımın fren pedalı dozajlaması ile bir alakası var mı ? St-line'ı test ederken fren pedalını ciddi hassas ve mesafesinin çok kısa olduğunu deneyimlemiştim. Ayak ucuyla basmada bile otomobil keskin tepki veriyordu. Fakat otomatik vitesli bazı araçlarda bu durum görülebildiğini düşünerek fazla üzerinde durmamıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Bu donanımın fren pedalı dozajlaması ile bir alakası var mı ? St-line'ı test ederken fren pedalını ciddi hassas ve mesafesinin çok kısa olduğunu deneyimlemiştim. Ayak ucuyla basmada bile otomobil keskin tepki veriyordu. Fakat otomatik vitesli bazı araçlarda bu durum görülebildiğini düşünerek fazla üzerinde durmamıştım.

Booster ile gelen araçların tepkisi çok daha hızlıymış, bu donanımla gelen araçlarda balata ve disk arasında daha fazla boşluk bırakılarak sürtünme azaltılmış dolayısıyla yakıt verimliliği arttırılmış. 

Booster'ın faydası sen pedala sert bastığında eğer araç daha fazla güç ile daha iyi durabilecekse senin yerine iyice sertleştiriliyor freni. Panik anında veya güçlü basmayanlar için faydalı olabilir. 

Mk4 ile şasi numarasına uygun ürünler almakta fayda var, ya da sürücünün arabasını tanımasında ? 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Booster ile gelen araçların tepkisi çok daha hızlıymış, bu donanımla gelen araçlarda balata ve disk arasında daha fazla boşluk bırakılarak sürtünme azaltılmış dolayısıyla yakıt verimliliği arttırılmış. 

Booster'ın faydası sen pedala sert bastığında eğer araç daha fazla güç ile daha iyi durabilecekse senin yerine iyice sertleştiriliyor freni. Panik anında veya güçlü basmayanlar için faydalı olabilir. 

Mk4 ile şasi numarasına uygun ürünler almakta fayda var, ya da sürücünün arabasını tanımasında ? 

Mk3,5'da ki Acil durum fren destek sistemi özelliğinin teoride ki haline benziyor bu donanımın işlevi. Ama tabii pratikte senin de anlattığın gibi çalışma prensipleri ve etkinliği farklı olabilir. Faydalı donanım. Bazen ben de frene yeteri kadar basamadığımı hissediyorum panik frende ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.