Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'deki Eksiklikler ve Hatalar

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Ne dostluğuymuş bu? Focus Kardeşliği gibi mi?Eheheheheüee...Şu yüzüklerin kardeşliği -E.Tolkien filmini Focusların Kardeşliğine çevirelim..Oradaki Sauron Tevfik olsun...Ben de Elf Prensi oluiim..Liv Taylorı kapiim....Ehehehhüeee....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

bu depo kapağının kilitlenmediğini dün akşam öğrendim. akşam babam tesadüf arabanın yanından geçerken depo kapağının açık olduğunu görmüş, bende indim baktım kilitlenmiyor. daha evvel dikkat etmemiştim; bizim mahalle yeni arabalara meraklı biraz hem inceler hem de iyi çizerler... neyse, baktım benzin falan çekilmemiş; çekilme riski var mıdır onu da bilmiyorum(?)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu depo kapağının kilitlenmediğini dün akşam öğrendim. akşam babam tesadüf arabanın yanından geçerken depo kapağının açık olduğunu görmüş, bende indim baktım kilitlenmiyor. daha evvel dikkat etmemiştim; bizim mahalle yeni arabalara meraklı biraz hem inceler hem de iyi çizerler... neyse, baktım benzin falan çekilmemiş; çekilme riski var mıdır onu da bilmiyorum(?)

Kolay yakıt sistemi vardır Focuslarda ve depoya dışarıdan bişey atılması mümkün değildir.Ayrıca yakıt borusunun yaklaşık 5 cm kadar altında sanırsam ince gözenekli bir elek vardır,depo kapağına adaptörü uydursanız bile hortumu depoya kadar sokup benzin çekmeniz mümkün değildir..O yüzden de depo kapağı kilidine ihtiyaç duyulmamıştır.Ama bizim vandalist insanlarımızın gıcıklığına depo kapağını açıp kırmasını avrupalı düşünmemiş tabiii,böyle bir öküzlüğü yapmayacakları için avrupada sanırsam....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu şemalar daha kolay anlamanızı sağlayabilir:

0easyfuel02.jpg

Yani aslında elek yok ama sert bir boru ile aşağıdaki kapak sisteminin geçilmesi lazım.

teorik olarak uygun gereçleri edinen bir hırsız benzin çalabilir, ama çok daha kolay ulaşılabilecek depo kapakları varken pek kimse bununla uğraşmaz.

Ayrıca vandallık yapmak isteyen engel tanımaz, mesela silecek kollarını kırar, anteni kopartır, lastiği bıçaklar, yanlara şerit, kaputa imza atar (bıçakla tabii), aynayı koparır vs. vs.

Nasıl korku tüneli gibi değil mi?

Kötü düşünmeyin, herşey iyi ve güzel olur...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaslar f3 lerde kapı cıtalarına dikkat edelim arada fark var sanki kapı acık gibi aynı degil yani cizgi gibi durmuyorrr.Birde torpido ve sag ve sol direk plastiklerinin birleştiği yerde acıklık oluyor birde dikiz aynasının arkasındaki plastik titredigi için cama vuruyormuş ve cok ses cıkartıyormuş .serviste calışan bir arkadaşımdan duydum bu şikayetler cok fazlaymış sizde varmı bu şikayetler.bende sadece baktim cıtada farklılık var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar f3 lerde kapı cıtalarına dikkat edelim arada fark var sanki kapı acık gibi aynı degil yani cizgi gibi durmuyorrr.Birde torpido ve sag ve sol direk plastiklerinin birleştiği yerde acıklık oluyor birde dikiz aynasının arkasındaki plastik titredigi için cama vuruyormuş ve cok ses cıkartıyormuş .serviste calışan bir arkadaşımdan duydum bu şikayetler cok fazlaymış sizde varmı bu şikayetler.bende sadece baktim cıtada farklılık var.

Merhaba,

Varolan başlığımıza aldım iletinizi..Buradan da bizim gördüğümüz eksiklikleri okuyabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk ikisi değişik derecelerde çoğunda var, erken dönem güzellik kusuru, dert edilecek bir şey değil.

ön konsola bir şey yapmak zor ama arzu eden çıtaları söktürüp yaralı olarak yeniden yapıştırtabilir.

Ayna arkası "dolap" zırıltısı bende yok, sadece bazen önündeki kaptaki gözlük zırıldıyor. öndeki plastik parçada da biraz silikon yapıştırıcı ile ses kesilir.

Yani çok dikkate alınması gereken sorunlar değil.

Madem siz de EB kullanıyorsunuz ben de başka bir şey hatırlatayım: Turbo hava borusu (ustanın ifadesi) bağlantı civataları zamanla gevşeyebiliyormuş, hepsinde aynı sorun varmış, sıkıp Loctite ile yapıştırdılar bende.

Servise yolunuz düşerse aklınızda bulunsun.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle otomatik olmayışı dizellerde önemli eksiklik...arka cam sileceğinin olmayışı,yağmurlu havalarda yan camlar su içinde kalıyor,yan dikiz aynalarıda su içinde kalıp görüş mesafesi yağmurlu akşam saatlerinde çok düşüyor...

kerem teymuri tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.