Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'deki Eksiklikler ve Hatalar

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Tevfik zaten hep 3 bine takık....Sen demekki bayağı iyi fiyat almışssın ondan...Bak ben sana söööliim....Normal fiyaı 60.500...X Paket farkı 5.500,OP fiyatı 880,SR Farkı 1500...ŞekerKırmızı da istiyom dersen 1955 de onu koyucan...Kaç etti?.....70 Küsür...Sen bu rakamdan ne kadar aşağı alırsan o kadar kardasın demektir..59 Tit OP SR Beyaz bulduysan saniye bekleme al...Haa yukarıdaki fiyatlar Sedan kasa için....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi o 3,000,00 TL ye biz kazık diyoruz. Kim ne tutturabiliyorsa o kadar ...

Anla işte. Focus 3 ün eksiklerinden birisi de fiyatlarının bu kadar dengesiz olması. Kimisi 70e alıyor, kimisi 71 e, kimisi de gidiyor 64 e alıyor. E ondan sonra 70 e alan adamın günahı ne, bayiyle aran açılıyor, bayiden soğuyorsun v.s. Halbuki hayatındaki en güzel duygulardan birisini yaşatıran adamlar değiller mi onlar. O hazzın verdiği sarhoşlukla gözüne gözükmüyor ufak detaylar, sonra anlıyorsun ki adam 3 bin takmış sana hemde hiç duyurmadan. :):D Ondan sonra işte böyle şeşi beş görüyorsun.

Bu arada o fiyata bu donanımda Focus bulduysan hiç kaçırma derim, hatta alıp satsan ker bile edebilirsin, kar etmesen de zarar etmezsin ofiyat benim stayl için aldığım fiyat belkide. Bence almayı düşünüyorsan al derim. kaçırma, çok müthiş fiyat, ayrıca bu bayi neresiymiş ya, satıp bizde alalım :D:o :o :o Satış rakamları yükselsin Focus'un :) :) :) :) :):)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zorluyum kendimi ama cok yüksek veremem dedimya...hala cok pahalı gleiyor bana sindiremiyorum...neyse siz güle güle bininde..3500 yinede yüksek rakam bir yıllk mazot yapar...az mı yani yada bir yıllık kasko vergi sigortası..bana mantıksız geliyor fiyat farklarının böyle olması...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya akıl var mantık var. Bu ford saçmaladı bu dizel konusunda. 125 lik benzinli ile 115 lik dizel arasında 10 bin lira fark var. Mazot olmuş 4 lira. E ötekide zaten 4.2 mi ne.. Hiçbir yakıt ekonomisi ile aradaki farkı kapatmanıza imkan yok. Hiç teknoloji falan demesinler 180 likte de aynı teknoloji var ama o daha ucuz.. Eğer çok abartılı km lerde yol yapmıyorsanız dizelin mantığı kalmadı. O abartılıdan kasıtta yılda 25-30 bin km falan.

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende sizin gibi düşünüyordum aslında Mertol bey. Yani dizele fazladan verilen para 10,000,00 TL. çok büyük rakam. Ben 67,500,00 TL ye aldım. Bu aracın benzinlisi olsaydı 57,500,00 TL olacaktı. Bu iki aracında ikinci elde değeri ortalama 3 ila 5 bin tl düşeceğini hesaba katarsak aslında fazladan verdiğimiz 10 bin tl nin havaya uçmadığını görüyoruz, belki değişik bir mantık yürütme ama durum bu. Bu arabayı ben satacak olsam 62 ye satarım, benzinli almış olsaydım 52 ye satardım. Aslında çok ta kaybettiğimiz bişey yok. Değer kaybı aynı sıfır araçta, ister dizel olsun, ister benzinli,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende sizin gibi dÜşÜnÜyordum aslında Mertol bey. Yani dizele fazladan verilen para 10,000,00 TL. çok bÜyÜk rakam. Ben 67,500,00 TL ye aldım. Bu aracın benzinlisi olsaydı 57,500,00 TL olacaktı. Bu iki aracında ikinci elde değeri ortalama 3 ila 5 bin tl dÜşeceğini hesaba katarsak aslında fazladan verdiğimiz 10 bin tl nin havaya uçmadığını görÜyoruz, belki değişik bir mantık yÜrÜtme ama durum bu. Bu arabayı ben satacak olsam 62 ye satarım, benzinli almış olsaydım 52 ye satardım. Aslında çok ta kaybettiğimiz bişey yok. Değer kaybı aynı sıfır araçta, ister dizel olsun, ister benzinli,

Valla ben alırken nasıl satarım diye dÜşÜnmem genelde. Her araba satılır. O 67.5 luk arabada 2-3 indirim alırsınız ama 57.5 luk benzinlide 3-5 indirim alırsınız. Sataken şu olacakta bu olacak diye dÜşÜnerek araba almam açıkcası. Eğer ben alırken ecoboost style olmuş olsaydı kesinlikle onu alırdım. Ben alırken bayiide benzinli tit. x şeker kırmızı vardı ve onun içinde 15 bin lira falan fark vardı. Değmeyeceğini dÜşÜndÜğÜm için almadım. 4 ayda 3 bin km yol yapmışım. Uçak benzini yaksa kaç yazar. Kaldı ki bundan önceki arabam benzinli 1.6 mondeoydu. Yılda 12 bin km yok yapmışım.. Onun benzin parası koymadıysa focusunki hiç koymaz. Gerçi mondeoda 8-8.5 lt falan yakıyordu şehiriçinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mert abi benim arabada 2 ay oldu nerdeyse 500 kusurde 2 haftadır hayıflanıyorum niye dizel aldım diye

kaç defa forumda yakupla bu konuya degindik tek care ecoboot diye ama dizel...işte satıyor ...mantıgı ile alınıyor..ben alan insanların hepsininde 15000 ini gececeğini hiç sanmıyorum acıkcası....kendi arabam bile 20000 de hala ha ben niye aldım ötv indirimi ile benzinli fiyatına geldiği için...ama şimdii gerçekten ürkütücü rakamlar...var ortada...bugün yeni astra 180 lik arkadasımla konusuyorum gecen yıl aldı...280-300 krş..ve şiçi 350-400 ü bulmuyro diyor şdışı 110-120 iken şimdi bunu duyunca..bi bakın göstergelerinize..derim 6.5 7 yakar şişi 250-280 arası...şdışı da cazip ama 85 90 la gidersen 4 litreyi tutturursun..garip işler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende satmak için almadım ama hatta nasıl satılacağı bile aklıma gelmedi. Focus'u incelemeden de şu kanı vardı bende, bu kasa pek tutmayacak galiba, hatta bunu teyze oğluyla da konuştuk, o da beni destekler nitelikteydi, aaa bide baktım Focus alıyorum :) Ama dizel aldığıma tek verdiği haz konusunda pişmanım. Yoksa gayet memnunum aracımdan, ama ecoboost'u test etmek isterim kesinlike, çok merak ediyorum, hatta Ecoboost görümlü dizel mi yapsam aracı :):D :D :o :o :o:) :) :) :) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynen abi ben 20 bini 2 yılda zor yaparım, iş olsun dizel aldım birde bunun servis boyutuda var, yaptığın km ortadaysa hiç gerek yok derim hiç bir dizel benzinin tadını vermez, ecoboosttan inince resmen segment farkı var gıbı geldı sen daha tecrubelısın suphesız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kaç defa forumda yakupla bu konuya degindik tek care ecoboot diye ama dizel...işte satıyor ...mantıgı ile alınıyor..ben alan insanların hepsininde 15000 ini gececeğini hiç sanmıyorum acıkcası....kendi arabam bile 20000 de hala ha ben niye aldım ötv indirimi ile benzinli fiyatına geldiği için...ama şimdii gerçekten ürkütücü rakamlar...var ortada...bugün yeni astra 180 lik arkadasımla konusuyorum gecen yıl aldı...280-300 krş..ve şiçi 350-400 ü bulmuyro diyor şdışı 110-120 iken şimdi bunu duyunca..bi bakın göstergelerinize..derim 6.5 7 yakar şişi 250-280 arası...şdışı da cazip ama 85 90 la gidersen 4 litreyi tutturursun..garip işler

Tevfik abi, sakın yanlış anlama ama bende bir insigniacıya sordum, adam da sıfır almış 7-8 bindeydi aracı, henüz 140 ı geçmedim diyor. çok sakin kullanırım, öyle aksiyon falan sevmem dedi, ne yakıyor dedim 55-60 krş arası yakıyor diyor. Hadi astra da bunda 20-25 krş eksik yaksın. Benim baktığım insignia manuel vitesti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.