Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'deki Eksiklikler ve Hatalar

Bora A.

Önerilen Mesajlar

EKSİKLİKLER :

1- Anahtarsız giriş olmaması -

Eksiklik mi bilemem, ama ben en çok aracı sürücüsüz vermelerinden şikayetçiyim, ne o öyle her gün kullan kullan, rahat yok...

2-Alarm olmaması -

Caydırıcılık dışında bir etkisi yok, o etkisi de pek kalmadı denebilir, zaten üstüne zıplayan kediden bile öten alarma genelde bakan da yok. Yıllarca mahallede öten ama ilgi gösterilmeyen alarmları dinledik, son zamanlarda alarma ilgi azaldı da kafa dinliyoruz artık.

3-Gösterge ekranı ile Müzik sistemi ekranlarının düşük çözünülürlüklü ve küçük olması +++

İşlevselliği etkilemese bile görselliğe katkısı büyük, Avrupa'da standart olanın Türkiye'de ucuzunu yediririz nasılsa zihniyeti ile getirilmemesini, bunun sonradan iyileştirme adı altında pazarlama unsuru olmasını kınıyorum.

4-Arka kapıların üstünde tweeter olmaması -

Nedense ben ses kalitesinde memnunum

5-Soğutuculu Torpido olmaması -

Arabada bir şey yeme içme alışkanlığım olmadığından hiç önemsemedim

6-Arka koltuk havalandırma ızgaralarının bulunmaması +

İklimlendirme genelde kötü değil arka için ama ekstra destek fena olmazdı

7-ön konsolda yeterli eşya koyma gözünün olmaması -

Kapı cepleri geniş, orta konsolda iki bardaklık, bozuk para gözü, kolçak içinde göz, sol mini torpido, gözlük kabı, daha ne olsun, fazlası için bagajı yapmışlar zaten.

8-Küçük stepnenin olmaması (2012 Ekiminden itibaren var artık) ±

Ben eşyalarım bagaja sığmazsa komple stepne ve kabını çıkartıp kullanmak ve lastik tamir kiti taşımak taraftarıyım. Hatta normal stepnenin lastiğini de rotasyona sokup lastik ömrü kazandığım için mutluyum.

9-Start-Stop olmaması(Dizellerde) ±

Bence olmazsa olmaz değil ve aracımda olmasa üzülmezdim.

10-ESP nin devre dışı bırakılamaması -

Menüden traksiyon kontrol iptal edildiğinde ESP de devre dışı kalıyor denilmekte, hala deneyecek fırsatım olmadı.

11-17 inç jant olmaması +

Tercih edilebilir

12- Sedefli Beyaz renk olmaması,renk seçeneklerinin az olması

Az olan renk seçeneklerinde bile fazla seçme şansınız olmuyor genelde, ne varsa onu almak zorunda kalıyoruz. önceden sipariş yolu ile seçilebilir belki. Renk oldukça bireysel bir seçim, herkesi mutlu edecek skalayı tutturmak zor, bence renkler yeterli.

13-Ultraviole ön Cam olmaması +

Bu ne? üstten karartılmış cam ise doğru bir istek olur. Bu arada cam en yalın hali ile bile UV ışınlarını geçirmez.

14- Avrupadaki özelliklerin bazılarının hala satışta olmaması +++

Bkz. Madde 3

15- İçerden açılamayan bagaj kapağı ±

Kendiliğinden komple açılmadığı sürece içeriden kumanda önemli değil.

16-Amortisörlü Kaput yok +

çok sık motor kapağını kaldırmak zorunda olmadığım sürece önemli bir ayrıntı değil, servis düşünsün...

17-Arka bagaj kapağında içerde el tutma yeri yok (Sedan'da yok) +

El kirletmeyecek bir formül üretilmeliydi.

18-Sony Müzik sistemi ±

Kullanışsız buluyorum, sırf hoparlör sistemi için belki düşünülebilir, ama standart sistem de fazlası ile yeterli

19-Sadece önlerde ambians ışıklandırması olması -

Eskiden ambians ışığı mı vardı, tek pratik yanı gece içeriden kapı açma mandallarını görebilmek, gerisi hikaye

20-Ambians ışıklarının gösterge ışıkları ve müzik siteminin ışıklarının rengini değiştirememesi ---

Bkz.bir önceki maddde

21-Torpidonun kilitsiz olması ---

Son derece gereksiz bir ayrıntı, değerli eşyalarınızı yanınıza alın, torpido kilidinin bir tornavida kanırtımlık canı var, yalancı güvenlik hissi!

22-Benzin deposu kapağının kilitsiz olması -

çevremde benzini çalınan kimseyi duymadım

23-Lastik Basınç uyarı sisteminin olmaması +

Güvenilir hassasiyette olursa iyi olurdu.

24-Bagaj aydınlatması hala çok zayıf ±

HB'de iki lamba birden var, şaşırmıştım ilk gördüğümde. Kenara bir LED fener atın...

HATALAR

1- ön konsol kenarlarının çıkıntılı olması nedeniyle bolca diz çarpması yaşanıyor,dizlerde morartılar oluşuyor

Koltuğu çok arkada ve alçakta tutmamama rağmen 1,83 boy ve >0,1 Ton ağırlığımla daha bir yere çarpmadım. Bazen girerken dizim direksiyon alt kaplamasına hafiften temas ediyor, bacağımı ileri uzatmassam, o kadar...

2-USB girişi torpidoda ve çok kötü konumlandırılmış,flash belleği takmak eziyet

Tam tersine bence yer mükemmel, sürücü koltuğundan ulaşılabiliyor, gözden ve el altından uzakta ve parmak yordamı ile kolayca takılabiliyor.

3-Torpido çok küçük,kullanışssız ve kapağını açmak,özellikle ön yolcu koltuğunda biri varsa imkansız...

Küçük demek haksızlık olur, çünkü bir hayli derin, ayrıca kitapçık ve ruhsat için tavana bakan tarafında cebi var. Kapak açılması hele iri biri oturursa sıkıntılı bu doğru...

4-Bluetoothtan telfonunuzun isim rehberini alıyor ama isimleri önce soyad,sonra ad olarak tanıyor,bunu ad-soyad yapamıyorsunuz,araycağınız kişinin soyadını bilmezseniz bayağı uğraştırıyor birini bulmak rehberden

Bu telefon ile ilgili sanırım, ben Android kullanıyorum ve rehbere nasıl girmişsem öyle gösteriyor.

5-Ses kumandaları ve yol bilgisayarı kumandaları direksiyonda olmamış,direksiyonu çevirdiğinizde kullanılamaz hale geliyorlar,eskisi gibi direksiyondan bağımsız ve sabit olmalıydı

Anlık çevirmelerde eliniz de birlikte dönebildiğinden yine de kumanda etmek mümkün, biraz alışma ve belki beceri gerektiriyor, kaldı ki direksiyonu ne kadar süre ile dönük tutuyorsunuz ki, 2 saniye sonra ayar yapılabilir. Ayrıca radyonun kendisi de çok kolay ulaşılabilir konumda. Ben de kollardaki kumandalardan hiç hoşlanmayanlardanım mesela...

6-ön koltuk kafalıkları çık kaba ve öne eğimli,başınızın arkasından sizi öne doğru ittiriyor,ayrıva tam olarak oturmuyor,eğimli çubukları nedeniyle

Bunu okuyana kadar dikkatimi çekmemişti, sabah gelirken biraz önde konumlandığını fark ettim :)

7-ön konsol o kadar uzunki ön camları silemiyorsunuz içeriden

Güncel tasarım öğelerinden biri ve benzeri tüm araçlarda kaçınılmaz bir şekilde var bu durum

8-Ses sisteminde mute yok

Ben de şunu istiyorum: Telefon bağlı, ses ünitesi açık, ama başka bir şey seçili olmasın. Yani telefonu ses sistemi üzerinden kullanmak istiyorsak ille bir şeyi dinliyor olmamız gerekiyor (mu?).

Düzeltme: Ses kısıldığında bile telefon ses ayarı değişmiyor, yani ses tamamen kapatıp telefonda kalabiliyorsunuz.

Peki telefon ses ayarı nereden yapılıyor - bu da yeni araştırma konum

9-Bluetoothla bağlandınız diyelim,ama özel konuşmak istiyorsunuz,otomobilin teybini bir kapatyosunuz telefonda kapanıyor,arayanın yada aradığınız kişinin suratına çat diye kapatıyosunuz telefonu

Sesi kısıp telefondan konuşmak olmuyor mu? Olmuyormuş (Bkz. bir üst madde). Bu durumda menüden BT bağlantısını sonlandırmak lazım, o da hattı koparır mı denemek lazım...

10-USB den müzik klasörlerini seçerek karışık dinleyemiyorsunuz,ya tüm usb deki müzikleri karışık çalıyor yada sadece bir dosyayı karışık çalıyor,bunu anlatmak biraz zor ama olmamış işte...

USB'den müzik dinleme ayrıcalığın var, karıştırması yetersiz olsun varsın...

11-Sunroof biraz daha geniş olsaymış keşke...

O tiplere "cabriolet" diyorlar :)

12-Kornayı çalmak çok zor,çalmak için bayağı güç harcıyorsunuz...,

Haydaaa, hiç böyle bir sorunum olmadı, iyi yanından bak, kendin park ederken yanlışlıkla korna çalmamış olursun

13-Radyodan kanalları direksiyondan istasyon atlatarak bulmak eziyet,konsoldan bulmak daha kolay...

.........

14-Orta ekrandan müzik çalar menülerini kullanmak çok sıkıntılı ve çok dip yaptırıyor,çok alta inip geri dönmeler var...

????

29 sayfanın hepsini okuyamadım ama birkaç ekleme de benden olsun. Daha önceden yazıldıysa kusuruma bakmayın.

-Ses sisteminde mute tuşu için telefon açma kapama tuşları (üzerinde yeşil/kırmızı telefon olan tuşlar) kullanılabiliyor diye biliyorum. Bizzat denemedim ama.

-Telefon ses sistemine bağlıyken çaldığında ise önce orta konsoldan kimin aradığına bakıyorum. Eğer özel görüşmek istediğim biriyse telefonu araçtan değilde telefon üzerinden açıyorum. Iphonelarda telefon araca bağlıyken çaldığında 1.Ford Audio 2.Speaker(Normal telefon kullanımı) 3.Handsfree olmak üzere 3 seçenek çıkıyor. 2. seçeneği seçip konuşuyorum.

-Korna içinde direksiyonun ortasına basmak yerine kenarlardaki direkleri kullanıyorum.( Tam tarif edemedim: Direksiyon simidini direksiyona bağlayan alttaki bağlantılardan bahsediyorum)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bişey sorcam benim direksiyon tam duz yapınca araba sag tarafa dogru gıdıyor gıbı gelıyor acaba dıreksıyonu tam duz monte etmemısler olabılırlermı yoksa benmı yanılıyorum

Bazı durumlarda direksiyonu sağa veya sola kaçık ayarlayabiliyorlar servisin onu düzeltmesi 5 dakika sürer rotlarla alakası yoktur ben meganı sıfır aldığımda sağa kaçıklık vardı servise gittim imkansız dediler, bende siz kontrol edin lütfen dedim ve gerçekten sağa kaçıklık varmış düzelttiler.Yani servise şikayetinizi ısrarla bildirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 sayfanın hepsini okuyamadım ama birkaç ekleme de benden olsun. Daha önceden yazıldıysa kusuruma bakmayın.

-Ses sisteminde mute tuşu için telefon açma kapama tuşları (üzerinde yeşil/kırmızı telefon olan tuşlar) kullanılabiliyor diye biliyorum. Bizzat denemedim ama.

-Telefon ses sistemine bağlıyken çaldığında ise önce orta konsoldan kimin aradığına bakıyorum. Eğer özel görüşmek istediğim biriyse telefonu araçtan değilde telefon üzerinden açıyorum. Iphonelarda telefon araca bağlıyken çaldığında 1.Ford Audio 2.Speaker(Normal telefon kullanımı) 3.Handsfree olmak üzere 3 seçenek çıkıyor. 2. seçeneği seçip konuşuyorum.

-Korna içinde direksiyonun ortasına basmak yerine kenarlardaki direkleri kullanıyorum.( Tam tarif edemedim: Direksiyon simidini direksiyona bağlayan alttaki bağlantılardan bahsediyorum)

Telefon açma-kapama düğmeleri mute görevi yapmıyor....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar f3 lerde kapı cıtalarına dikkat edelim arada fark var sanki kapı acık gibi aynı degil yani cizgi gibi durmuyorrr.Birde torpido ve sag ve sol direk plastiklerinin birleştiği yerde acıklık oluyor birde dikiz aynasının arkasındaki plastik titredigi için cama vuruyormuş ve cok ses cıkartıyormuş .serviste calışan bir arkadaşımdan duydum bu şikayetler cok fazlaymış sizde varmı bu şikayetler.bende sadece baktim cıtada farklılık var.

Kapı çıtaları bildiğin yamuk, sanki oto aksesuarcısından 10 tl ye yaptırılmış gibi ucuz ve fitili tam kapatmıyor, bence tamamen işçilik ve kalite problemi bakınız jettaya resmen kapıyla bütün duruyor, torpido kapağı tam oturmuyor görünümü var sadece torpidoda olsa keşke...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapı çıtaları bildiğin yamuk, sanki oto aksesuarcısından 10 tl ye yaptırılmış gibi ucuz ve fitili tam kapatmıyor, bence tamamen işçilik ve kalite problemi bakınız jettaya resmen kapıyla bütün duruyor, torpido kapağı tam oturmuyor görünümü var sadece torpidoda olsa keşke...

Kapı çıtaları düzgün durmuyor evet,ama sanırım bu kapı ayarlarından kaynaklanıyor,serviste bunu göstericem gittiğimde bende....Bunun dışında çok ciddi işçilik hataları yok bana göre...Bu konuyla ilgili fotoğraflarla destekli bir konu açacağım yakında....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapı çıtaları düzgün durmuyor evet,ama sanırım bu kapı ayarlarından kaynaklanıyor,serviste bunu göstericem gittiğimde bende....Bunun dışında çok ciddi işçilik hataları yok bana göre...Bu konuyla ilgili fotoğraflarla destekli bir konu açacağım yakında....

Bendeki durum:

kapi2.jpg

kapi.jpg

İkinci fotoğrafa bakınca kapının çıtadaki kadar kaydırılacak payı yok gibi görünüyor.

üretim hatası olduğu kesin de açıkcası beni hiç rahatsız etmediği için ne yapılabilirle ilgilenmedim. :yazyaz: olsun varsın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi yukarıdaki eksik ve hatalardan sebep benzer bir listeyi sözde fordun pazar, piyasa ve müşteri araştırmas yapan GFK şirketinden bir yetkili ile paylaştığımda herkesten benzer yönde şikayetler aldıklarını, bunları ford otosana ilettiklerini söyledi. GFK dan gelen adamın öyle bir sözü vardı ki ( KEŞKE FORD ALMASAYDINIZ ) diye zaten fazla söze hacet bırakmıyor. Bi ara Ford otosanla bu konularda fazlaca kapıştık telefonlarda sonra anladım ki ben aradığım zaman bunlar kendini adamdan sayıyorlarmış o yüzden aramaktan da vazgeçtim,

Ford kolsentır elemanı Bülent Beyin bir sözü vardır ki efsaneler arasındadır.

"biz pazar araştırması yaptırdık; müşterilerimizin tamamı fiesta da olan özelliklerin aynısını focusta da istiyorlarmış" diye

o an adamın sesini kaydetmedim diye o kadar çok üzülüyorum ki anlatamam

Bu suçlayıcı ve hatta belki biraz da aşağılayıcı mesajdan sonra bir-iki kelime yazma ihtiyacı hissettim.

1. Bireysel olumsuzluklardan genelleyici sonuç çıkarmak doğru olmaz. Ben de hemen karşınıza dikilir ve 2000 yılından beri 5 tane Ford sahibi oldum, değişik fırsatlarda hemen her modelini de kısa veya uzun süreli kullandım ve ne mağdur oldum, ne de araçlarla ilgili kayda değer, sıra dışı bir memnuniyetsizlik yaşadım derim mesela.

2. Bir başlık açar ve eksik ve hataları sorarsanız olumlu yönleri tümüyle göz ardı etmiş olursunuz ve memnuniyet adına nesnel bir değerlendirme yapamazsınız. Eminim bugün forumdaki Ford sahiplerine "bu şartlarda yeniden Ford alır mıydınız" diye soru sorulsa cevap büyük oranda "Evet" olurdu.

3. Bugün VW'de aynı soruyu sorsam belki içeriği farklı ama benzer uzunlukta bir şikayet listesi çıkardı ortaya, bu insan doğası gereği...

4. Benzer bir düşüncemi daha önce de yazmıştım, ama bu forumda olmayabilir, GFK ve yetkili kişisini tanımıyorum, ama işverenini kötülemek ve verilen görev çerçevesinde elde ettiği bulguları ulu orta paylaşmak görev bilinci, etik ve iş ahlakı açısından doğru yapılanmaya sahip olmadıklarını gösteriyor bana, çok itibar etmem.

5. Biriyle sürekli kavga halinde isem bazen "acaba ben bir yerde yanlış mı yapıyorum" diye düşünmekte de her zaman yarar görmüşümdür.

6. çağrı merkezindeki arkadaşın açıklaması gerçekten mizahi yönden başarılı ve Otosan'ın eleman seçiminde biraz daha dikkatli olması gerektiğini vurgular nitelikte.

Yukarıdaki mesajınızdan sonra Ford ile yollarınızı ayıracaksınız diye düşünüyorum, yeni markanızla ilgili düşüncelerinizi de gelecekte paylaşmanızı dilerim.

Not: Marka fanatiği falan değilim, yukarıdaki satırları Ford'u savunmak adına yazmadım, herhangi bir markaya yönelik böyle bir eleştiri olsa benzer cevap yazardım.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugüne kadar bir çok farklı markadan aracım oldu, inanın çoğunun zayıf noktaları var.

Ford' un zayıf noktası olarak görülebilecek işçilik ve trim kalitesi, ortalama bir kullanıcının gözüne çok battığı için fazla şikayet alabiliyor.

Ama altyapısı da bir o kadar kaliteli bir araca bindiğimizi de unutmayalım. Malesef bu pek dışarıdan görülemediği için çok önemsenmiyor.

Bir çok insan tanıyorum ki, Ford' a, bu ne ya araba mı deyip, üç km kullanınca şok oluyorlar ve sürüşüne hayran kalıyorlar. Ford'u, sürücü koltuğunda olupta yolda sevmeyeneni görmedim henüz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

100km yapabildim daha şuana kadar bir hata eksiklik gözüme çarpmadı şu şöyle olsa daha güzel olur dediğim birşeyde olmadı daha 2 gün oldu alalı yorumlarım yüzeysel olur ama tek kafama takılan boyum 1.92 olduğu için koltuk en geride kullanıyorum yani arkasıda çok geniş olmadığı için arkama herhangi bir insan evladı oturamaz :)

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3,1:85 Boyun üzerindeki insanların kullanımına uymayan, bu boyun üzerindeki kişllerin tercih etmemesi gereken bir otomobil..Bu konuda burada daha öncede uyarıda bulunmuştum...Aynen X-Large giyen bir adama Large bedenin olmaması gibi...Araba alırken kilonuza,boyunuza uygun araba seçmenizde büyük yarar var....Benim Boyum 1:80 ve buna rağmen arka koltuklarda sürücü bölümünün arkası,ön yolcu koltuğunun arkasına göre daha dar.....Fakat eşim sürücü koltuğuna oturduğunda arka koltuk bacak mesafesi bayağı ferah oluyor....O yüzden özellikle aile kullanımı için araba alırken sürücülerin boy-kilo durumuna göre araba alınması gerekiyor....Yeni otomobillerin bu kadar farklı segmentlerde üretilmesinin nedeni de bu zaten....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Henüz bi focus 3 üm yok ama ,beş yıldır focus 2 kullanıyorum ve özellik söyliyim motor ve yol tutuşu ve iç mekandada sony şıklığı hep gözüme hoş gözüktü,kusuru elbette vardı bana yan panjurlar sıkıntı yaşatmıştı yüksek hızlarda açılmışlardı Allahtan uçup gitmemişlerdi ve daha sonra servis silikon tarzı bişey sabitlemişti.Bunun dışındaki benim gözümde öyle büyük sıkıntıları hiç olmadı ve özelliklede aramadım.(aranırsa elbet bulunur)bence bu ufark sorunlara takılıp gözünüzde büyütmeyin işlevsel olarak her an rahatsız etmiyorsa.Madem almışsınız tadını çıkartın.Şunuda ekliyim focus kullannıcısı olmayıpta bu forumda focusla ilgili bilgi almaya kalksam kesinlikle focus almazdım diye düşünüyorum.Bide şu var bu kadar eleştirenlerinde birçoğu kimbilir yine focus tercih etcektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Henüz bi focus 3 üm yok ama ,beş yıldır focus 2 kullanıyorum ve özellik söyliyim motor ve yol tutuşu ve iç mekandada sony şıklığı hep gözüme hoş gözüktü,kusuru elbette vardı bana yan panjurlar sıkıntı yaşatmıştı yüksek hızlarda açılmışlardı Allahtan uçup gitmemişlerdi ve daha sonra servis silikon tarzı bişey sabitlemişti.Bunun dışındaki benim gözümde öyle büyük sıkıntıları hiç olmadı ve özelliklede aramadım.(aranırsa elbet bulunur)bence bu ufark sorunlara takılıp gözünüzde büyütmeyin işlevsel olarak her an rahatsız etmiyorsa.Madem almışsınız tadını çıkartın.Şunuda ekliyim focus kullannıcısı olmayıpta bu forumda focusla ilgili bilgi almaya kalksam kesinlikle focus almazdım diye düşünüyorum.Bide şu var bu kadar eleştirenlerinde birçoğu kimbilir yine focus tercih etcektir.

Zaten almıyorlarda Alpercim...Focus 3 şu anda Türk Müşteriye çok hitap eden bir araba değil,focus 2 gibi hiç değil yani....Ama iyiki de öyle..Bir nevi Tarz otomobil olmuş durumda,tarzı olan adam alıyor artık Focusu,otomobil ihtiyacımı karşılasın diye alınmıyor artık....Olması gereken de buydu.Ford bunu bilinçli mi yaptı,sanmıyorum,ama tam benim istediğim şeyi yaptı,herkeste olmayan,ortada hayır kurumunun dağıttığı gibi bolca dolaşan bir otomobil olmayacak artık FOCUS....Tarzın,bakış açısının yansıması olacak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her arabanın kusurunu onun kullanıcısı söyler başka foruma git onun kusurlarınıda eğer cesurlarsa onlarda yazar.

kusursuz kompakt araba yok ki ! varsa ben göremedim :)

Satış konusundaki yorumları sadece rakamlara bakarak söyleyebiliriz..2.5 ile karşılaştırmak hata olur..çok etken var..

Tutupda çok farklı arabaymış gibi göstermekte hata, buradaki pay; sunuş yöntemi ve alınabilirliğidir..Bu kadar basit.. :zha:

Rakipler çoğaldı ve iddaalılar haliyle sadece focus golf astra yok piyasada...Bunu unutmayalım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3,1:85 Boyun üzerindeki insanların kullanımına uymayan, bu boyun üzerindeki kişllerin tercih etmemesi gereken bir otomobil..Bu konuda burada daha öncede uyarıda bulunmuştum...Aynen X-Large giyen bir adama Large bedenin olmaması gibi...Araba alırken kilonuza,boyunuza uygun araba seçmenizde büyük yarar var....Benim Boyum 1:80 ve buna rağmen arka koltuklarda sürücü bölümünün arkası,ön yolcu koltuğunun arkasına göre daha dar.....Fakat eşim sürücü koltuğuna oturduğunda arka koltuk bacak mesafesi bayağı ferah oluyor....O yüzden özellikle aile kullanımı için araba alırken sürücülerin boy-kilo durumuna göre araba alınması gerekiyor....Yeni otomobillerin bu kadar farklı segmentlerde üretilmesinin nedeni de bu zaten....

Sığmada sorunum yok rahat kullanıyorum aracı. C segmenti bütün araçlara baktım Golf ,Giulietta, Astra üçününde içi focusla aynı nerdeyse aynı segment araçlar focus fiyatına 2.el bir üst segment baktım ama 0 olsun istiyordum ve bu fiyata istediğim donanımda sadece focus vardı. Aracı severek aldım severekte kullanıyorum zaten araçta toplam 4 kişi çok nadir oluyor o yüzden pek önemsemiyorum

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.