Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'deki Eksiklikler ve Hatalar

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Bence bu sıkıntılar yeni model değil tamanen üretim aşaması ve sonrası kontrolü eksikliği, ya sattığım hb f3 ün azıcık teyp sesini açtığımda dikiz oynuyordu 2003 astrada yoktu böyle bişey, f3 sedanı aldım sol ön kapı kapanmıyor ayarsızlıktan, iç ambiyans ışıkları sisteme tanıyılmamış yanmıyordu, sonra yok otomatık park varmış yok esp standart ya önce ısıtmalı aynayı standart yap

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün servise gittim,sağ ön ve arka kapı çıtaları arasındaki küçük seviye farkını,ön kapıda ayarsızlığı düzelterek giderdiler...Yalnız bagaj kapağının arabanın önü yokuş yukarıdayken aşağı doğru dümesi ve bagaj kapağına kafamı vuruyor olmam yönündeki şikayetimi gerekli dikkati vererek incelemediler..Zamanım dardı üstelemedim,havalar düzelince yine gidip bu sorunun giderilmesi için ısrarcı olacağım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3,1:85 Boyun üzerindeki insanların kullanımına uymayan, bu boyun üzerindeki kişllerin tercih etmemesi gereken bir otomobil..Bu konuda burada daha öncede uyarıda bulunmuştum...Aynen X-Large giyen bir adama Large bedenin olmaması gibi...Araba alırken kilonuza,boyunuza uygun araba seçmenizde büyük yarar var....Benim Boyum 1:80 ve buna rağmen arka koltuklarda sürücü bölümünün arkası,ön yolcu koltuğunun arkasına göre daha dar.....Fakat eşim sürücü koltuğuna oturduğunda arka koltuk bacak mesafesi bayağı ferah oluyor....O yüzden özellikle aile kullanımı için araba alırken sürücülerin boy-kilo durumuna göre araba alınması gerekiyor....Yeni otomobillerin bu kadar farklı segmentlerde üretilmesinin nedeni de bu zaten....

E200 ve C5 gibi üst segmentte araçlara bindim 1.91 boyundayım o araçlarda bile arkama benim boyumda biri oturamaz bana uygun bi range rover var o da çok pahali:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E200 ve C5 gibi üst segmentte araçlara bindim 1.91 boyundayım o araçlarda bile arkama benim boyumda biri oturamaz bana uygun bi range rover var o da çok pahali:D

Bence mondeoyu bir deneyin. Mondeo nun arka koltuk diz mesafesi E sınıfı ve 5 serisinden daha uzun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Mondeoda şimdiki gibi geniş olacak mı acaba??

Focus 3 de torpido gözü soğutmalı değil,bunu da eksiklik saydım ben,gerçi çok da kullandığım bişey diildi ama...Acaba neden soğutmalı değil ki?USB bağlantıları orada diye midir acaba?

Focus 3 deki bir eksiklikte bana göre ön koltuk başlıklarının çok öne doğru eğik olması,onları renodaki gibi hareketli yapabilirlermiş aslında....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ah şu orta konsoldaki ekranı Focustaki gibi yukarı konumlandırsalarmış,çok aşağıda kalıyor,dashboardun üstü çok karanlık kalıyor,ayrıca Focus 3 ün önü Uçak Kokpiti gibi gözüküyor bu haliyle,ama yeni mondeonun fotodaki dashboard tasarımı eski jenerasyonu andırıyor,f 3 gibi olmalıydı....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

merhaba arkadaşlar,

forumdaki ilk mesajımın "focus 3'ün hata ve eksiklikleri" başlığına yazmaktan dolayı biraz utanç içerisindeyim ama objektif olabilmek adına yazıyorum.

2001 senesinde aldığım ilk focusumdan 2007'e kadar aktif focus kullanıcıydım. 2007'den sonra şirket aracı olarak kullandığım jettaya geçtim ve iki nesil jetta kullandım (benzinli eski jetta ve dizel yeni jetta, her ikisi de dsg), focusu artık eşim kullanmaya başlamıştı ve 2010 ekimine kadar ilk sahibi olduğu focus I'i severek kullanmaya devam etti. ardından focus 2 titanium otomatik hb'ye terfi ettirdik ve onu da yaklaşık 1.5 yıldır zevkle 14.500 km'de kullandı. ta ki geçen hafta yurtdışında olduğumdan dolayı dizel jettayı kullanıp ta tekrar focusa geçip "bu araba çekmiyor yaa" deyinceye kadar.

ani bir kararla çoluğu çocuğu da alıp ankara'daki en büyük ford bayisinin yolunu tuttum ve önceki alışverişimizden tanıdığımız arkadaşlarla hemen mevzuya girdik. ellerinde şu anda siyah bir hb otomatik titanium olduğunu, aralık gelişli olduğu için fiyatının aralık fiyatı olduğunu, bize pazarlıksız son fiyatını söyleyeceklerini (5x.000-burayı sansürledim, özel mesaj atan olursa verdikleri fiyatı söylerim) belirterek baktık araca. araç açık otoparkta 1 ay kadar beklemiş, tozlanmıştı, kapalı alana çektirip yıkattırıp alıcı gözüyle bakayım dedim, tereddütsüz hoşuma gitti. ayrıca powershift ve 125 ps olmasından dolayı şimdiki focusumla sürüşünün alakasız olduğuna teminat verdiler, eminim de öyledir.

ilk mesajda yazılan hata ve eksiklikleri okuyunca pazarlığı bitirmiş ama parasını ödememiş bir müşteri olarak eşim "yaa almayalım mı yoksa" diyerek bir ara üzülür gibi oldu. ardından cem beyin zevkli mesajını yüksek sesle cümle cümle okudum ve her bir kelimesine hem gülmekten katıldık hem de gerçek manada katıldık (hak verdik yani)

bu başlığı okumadan önce bugün aracın pazarlığına bitirmeye ve benim araca takas için son ne vereceklerini kesinleştirmeye gitmiştim. araçta dikkatimi çeken en büyük hata, yan çıtalarının montajının tartışmasız kötü yapılmış olmasıydı. simetri hatasının yanı sıra sanki çıtalar potluk yapmış gibi -boşluk kalmış şişkinlik- kabarmış duruyordu. elime itince bir kaç milim içeri doğru esneyip geldiğini gördüm. montaj hatasıysa serviste yaparlar diye düşünerek kafama takmadım. ayrıca focus II'de olan ön göğüsteki muhteşem büyüklükteki gözlük koyma ceplerinin olmadığını, el freninin çirkin bir şekilde havaya kalkar vaziyette durduğunu da farkettim.

fakat bunların hiç biri beni kararımdan vazgeçirmiş değil. önceki sene astraya da bakmıştım, golfe de bakmıştım, guiletta'ya da baktım. uzun uzun yazmıyorum, hepsinin farklı alıcı ve satıcı -ya da satamayıcı- profili var, ancak ben bugünkü türkiye şartlarında optimal araç olarak ford focus'ta karar kıldım. bahsedilen eksikliklerin giderildiği bir araç, benim için de bir "hayal aracı" olurdu, fakat arabayı iki mesafe arasında en kısa sürece yolculuk yapa gerecinden öte bakmadığım için bunları pek kafaya takmadım.

focus'un bir çok eksiği olabilir ama eksiği olmadığı bir yanını söyleyeyim: 2.ci el değeri. özellikle ankara, istanbul, izmir, adana gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız -ismini yazmadığım diğer büyükşehirlerde yaşayan arkadaşlar alınmasın, bu kadarının piyasasını biliyorum- gerçi forumda başka şehirlerde yaşayıp istediği fiyata satamayan arkadaşların öykülerini de okudum ama bunların istisna olduğunu düşünüyorum.

başka bir mesajda bu ikinci el alım-satımıyla ilgili maceralarımı da yazarım.

herkese kazasız-belasız yolculuklar...

Kursat Tuncel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet öyle admin bey (isminizi çözemedim profilinizden, yakup çağatay gibi sanki ama emin olamadığım için admin bey diyorum).

benim için 10 senelik focus macerasında focus III'ün bir tane fazlasını söyleyeyim: halen amortisörlü olmasa da artık kaput içeriden açılıyor :) özellikle focus II titanium sahipleri, anahtarsız çalıştırma sisteminin o meşhur tırnaktan çekme anahtarıyla kaputu açmanın ne bela olduğunu bililrler. eşim geçende silecek suyunu bana doldurttu, tekar hatırladım, yoksa uzun süredir unutmuştum o çileyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben cidden bu Ford un döşemecisinin gerizeklaı falan olduğunu düşünmeye başladım artık. Düşünsene lansman yapıyorsun fuardasın. Arabanın her yeri en meraklı gözler tarafından her milimetresine kadar incelenecek. Sol koltukta airbag in üst köşesinin oradaki döşemeye bak.. Biri rakipten para alıp bu lansmanı sabote edecek olsa bile 'bu kadarı belli olur artık' diye cesaret edemez bunu yapmaya.. Harbi dayaklık bunlar..

142013fordfusiondetroit.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.