Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'deki Eksiklikler ve Hatalar

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Bence HB focus herdaim tipsizdi.. Şimdikide tipsiz. Stop yapmayı beceremiyorlar. :D

Eğer sedan olanın bagaj kapağı liftbacklerdeki gibi cam ile beraber açılıyor olmuş olsaydı hiç düşünmez onu alırdım. Sedanın tasarımının daha başarılı olduğu zaten sürtünme katsayısından da belli..

Aynı fikirde değilim

Düzelteyim: Aynı zevki paylaşmıyorum, sedan ne kadar az sürterse sürtsün ben HB'den vazgeçmem. Aslında içimde gizli bir SW tutkusu da varmış, ama geç geldi meretler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amerika'da Ford'un tofaşla karşılaştırılması biraz abartı olmuş bence. SUV'larının gayet başarılı olduğu hatta House gibi bir diziye reklam vermişlikleri filan var ki bu kadar açık bir reklam ilk defa oluyor. Amerikalılar benzini ucuz bulduklarından biraz ilginç insanlar bence. BMW'nin en düşük motor 2800 olur mu kardeşim. Bir grup Prisu kullanıyor bir grup V6'dan aşağısına bayan arabası olarak bakıyor bence. İlginç memleket.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı fikirde değilim

Düzelteyim: Aynı zevki paylaşmıyorum, sedan ne kadar az sürterse sürtsün ben HB'den vazgeçmem. Aslında içimde gizli bir SW tutkusu da varmış, ama geç geldi meretler...

Sorma abi bazen bunu satıp SW mi alsam acaba demiyor değilim. Ama 3 aylık arabaya kıyamıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de Cem beyle aynı fikirdeyim Kesinlikle bence Hb bariz sedan'dan daha hoş görünüyor gözüme. Belki Hb aldıgım için bu fikirde olabilirim bilemeyeceğim , ya da beğendiğim için de Hb almış da olabilirim :D

HB'lerin tek kötü yanı arkadan aşırı derece de fiestaya benzemesi.

Bu arada Focus 3 style benzinli HB arabamı alalı 1.5 ay oldu , şuan 2100 km de. 41.000 liraya aldım. İlk sıfır arabam oldugu için şu motor açma muhabbetlerini sık sık duyuyorum ama bu konuda hep farklı duyumlar alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Uzun yola çıkıp 200 - 220 basmak bana pek mantıklı gelmiyor. Bu ne derece etkiler arabayı lütfen görüşlerinizi alabilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sedanın tasarımının daha başarılı olduğu zaten sürtünme katsayısından da belli..

Yapısı gereği HB, Sedandan daha iyi sürtünemez zaten...

Örneği var mı ? Hiç bilmiyorum ama dengesiz olmayan bir sedan rüzgarı her türlü daha iyi terkettirir..

Tasarım beğenisi ile sürtünmenin alakasız olduğunu düşünür & savunurum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Örneği var mı ? Hiç bilmiyorum ama dengesiz olmayan bir sedan rüzgarı her türlü daha iyi terkettirir..

Yakup yapısı gereği HB herdaim sedandan daha iyi sürtünme katsayısına sahip olması gerekir. Ama sedanı yapan sedan yaptığının bilincinde olacak. Mondeoda ya da Kılio Sümbüldeki gibi sonradan kat çıkma mantığı ile bagaj eklersen olmuyor işte. O iş tasarımcının arabayı ilk kafasında canlandırdığında ne oalrak canlandırdığı ile ilintili. Kim ne derse desin tasarımcı arabayı tek karoser ile canlandırıp çiziyor. Pazar gerekleri diğer karoser tiplerinide gerektirdiği için diğerleride yapılıyor. Örneğin ilk kasa focusu çizen adam kesinlikle 3 kapılı düşünerek çizmiş. Oysa ikinci kasayı çizen 5 kapılı HB i çizmiş kafasında. Bu kasayı çizen ise sedanı düşünerek çizmiş. çizgilerin akıcılığından ve gene tasarım ifadelerinden bunu anlıyorsun zaten. Örneğin güncel kasa mondeoyu çizen kesinlikle 5 kapılı çizmiş. Bu neredeyse tüm marka/modellerde var.

Tasarım beğenisi ile kastettiğin artistik tasarım ise elbetteki konunun sürtünme ile alakası yok. Bahsettiğim şey onla ilgili birşey değilki..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 sedan Hb den iyi zaten bende onu dedim.. Sedan Hb den daha iyi sürtünüyor.

Degerler ?

Benim rastladığım modellerde sedan hep daha iyi..

Ama soyle hata yapıyorsun abi

Auris ile corolla aynı hatta sahip degil. Her çizgi etkiliyor

Focus gibi olsun kıyas :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi sorum var

Focus 3 style benzinli HB arabamı alalı 1.5 ay oldu , şuan 2100 km de. 41.000 liraya aldım. İlk sıfır arabam oldugu için şu motor açma muhabbetlerini sık sık duyuyorum ama bu konuda hep farklı duyumlar alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Uzun yola çıkıp 200 - 220 basmak bana pek mantıklı gelmiyor. Bu ne derece etkiler arabayı lütfen gÖrüşlerinizi alabilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 style benzinli HB arabamı alalı 1.5 ay oldu , şuan 2100 km de. 41.000 liraya aldım. İlk sıfır arabam oldugu için şu motor açma muhabbetlerini sık sık duyuyorum ama bu konuda hep farklı duyumlar alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Uzun yola çıkıp 200 - 220 basmak bana pek mantıklı gelmiyor. Bu ne derece etkiler arabayı lütfen gÖrüşlerinizi alabilir miyim ?

Rodaj konusunda tartışmalar süre gidecek ama Özetle ilk 1500 km aracı fazla zorlamadan ve değişken bir devir bandında kullanmak yeterli.

Ondan sonrasında ise nasıl kullanacağınız size kalmış, Doğal olarak daha az zorlanan motorlar biraz daha uzun Ömürlü olurlar. Zorlanmak derken de soğukken devirli kullanmak ve uzun süre 6000 dd gibi yüksek devirlerde kullanmayı kastediyorum.

Aracın son hızını merak ediyorsanız deneyebilirisiniz, ama Yakup'un da yazdığı gibi sürat felakettir ve otoyollarımızda 130 km/saat üzeri hızlar yasaktır. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 sedan Hb den iyi zaten bende onu dedim.. Sedan Hb den daha iyi sürtünüyor.

Degerler ?

Benim rastladığım modellerde sedan hep daha iyi..

Ama soyle hata yapıyorsun abi

Auris ile corolla aynı hatta sahip degil. Her çizgi etkiliyor

Focus gibi olsun kıyas :D

Signum Vectra?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Premium az ve öz'dur..

Heee premium anlayışı kimine göre farklıdır , saygı duyarız..

Ben S60 s40 kullanan biriyim onlara premium diyemiyorum mesela :)

Bmwwww olacak Bmwww

Yakubum dün bir müşterimleyken konu araçlara geldi dönüp dolaşıp, S ya da G serisi Mercedes kullanıyor birkez 7 serisi hediye edilmiş ancak S serisi kadar beğenmediğinden tekrar S serisi almış.. Kapıda duran yeni Mercedes in kirli halini ima ettiğimde işçisine aracı yıkatmaya başlattı ama leş gibi çamuru akıtmadan direkt süngeri bastı adam kaportaya :)

Hani hep mi böyle yıkanıyor diye dikkat ettim aracın cilasında neredeyse hiç hare yoktu gene de!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi sorum var

Bu sorunuzu 2 kez yinelediğiniz için dayanamdım yazdım..Bu sorunuzu forumun başka bir yerinde çok detaylı olarak tartıştık konuştuk,lütfen oradan bakabilir misiniz?Buradaki konu Focus 3 deki hatalar ve eksiklikler..Konuyu açan kişi olarak bu konu dışındaki şeylerin burada yazılıp çizilmesinden hiç hoşnut değilim...Adminlerin bu konuda elleri armut topluyor galiba.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.