Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'deki Eksiklikler ve Hatalar

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Yok yakup olmaz,araba dediğinde navigasyon olmalı,elektronik el freni olmalı,full deri koltuk olmalı,kör nokta olmalı,şerit takip sistemi olmalı,8 hoparlör,1 subwoofer olmalı.!!! :wub: ...Ayrıca sırtını kaşımalı,karnın acıktığında yemek yapıp,çamaşırlarını felan da yıkamalı...Yoksa hayatta verilmez bir arabaya 60-70 milyar,verenlerde gerçekten büyük hata yaparlar....ehehehehüeeee..... :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok yakup olmaz,araba dediğinde navigasyon olmalı,elektronik el freni olmalı,full deri koltuk olmalı,kör nokta olmalı,şerit takip sistemi olmalı,8 hoparlör,1 subwoofer olmalı.!!! :wub: ...Ayrıca sırtını kaşımalı,karnın acıktığında yemek yapıp,çamaşırlarını felan da yıkamalı...Yoksa hayatta verilmez bir arabaya 60-70 milyar,verenlerde gerçekten büyük hata yaparlar....ehehehehüeeee..... :nazar:

Bora bey elektronik el freni fena olmazdı :guitar:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla bana hiç engel olmuyo o el freni,yer kapladığını da düşünmemiştim..Tek kötü yanı oldukça kaba görüntüsü...Kimisine göre spor duruyor filan...Benim tarzım diil açıkçası..Bence de elektronik olsaydı daha iyiydi...Mertol,sen bu konuyada bir el at yaw,benim çin malına olmaz belki de senin apaçi staylaya olur belki..ehehehehe...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla olacak gibi olsa takardım. Teknik olarak elbette olur ancak mevcut orta konsol tasarımı ile bir faydası dokunmaz. Orta konsolda el freni olmamış olsaydı o arada epey bir mesafe açılırdı bence. En nefret ettiğim şey oturduğumda sağ dizimin orta konsola değmesi. Focus1 de en beğendiğim şeyde değmemesiydi.. Keşke o tasarımı devam ettirmiş olsalardı. Style daki sizdekinde olduğu kadar tip durmuyor. Ama genede sevimsiz bence. Şöyle düşün. Yarın arabaya bindiğinde bi kafanda hayal et bakalım. O el freninin olduğu yer olmamış olsaydı ve vites kolunun olduğu bölüm gene aynı şekilde olmuş olsaydı... Geniş olmazmıydı? Örneğin Style da sizin el freninin olduğu yerde ufacık bir cep var. Acayip işe yarıyor. Otopark anahtarlığı cep telefonu falan filan gibi ıvır zıvırları oraya koyuyorum.

Ford bu tip donanımlarda sorunsuz olanı tercih ediyor. Elektrikli park freni konusunda c-max ta epey canları yandığı için vazgeçtiler.

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet elektrikli park freni ciddi arızalar yaratıyormuş...Özellikle kışın çok risk taşıyormuş...Ayrıca bozulması halinde tamiride acayip külfetliymiş....

Zaten F3 de Ön konsolda ciddi bir açık gÖz sıkıntısı var..Orta kolçak kapalı,oraya bişey koymak istemiyosun,cep tel açıkta dursun istiyosun ama yer yok...İlla kolçağın içine atıcan kerbişeyi..Düzenli gÖzüksün amacıylamı bÖyle bilemiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizde kol dayamadan ötürü o sorun var. Kol dayama öne geldiği için bardaklıkları enine koymak zorunda kalmışlar.Onun önünde de zaten çakmak zamazingosu var. Sol tarafınızda el freni var. O bakımdan titanium başarısız bir tasarım. Styledaki orta konsol daha efektif olarak kullanılabiliyor. Kol dayama olmadığı için el fren kolu daha geride. Aynı zamanda bardaklıklarda dikine yerleştirilmiş. Sizin vitesin olduğu yerde de ufacık bir göz var. Kol dayamanın olmaması bu açıdan daha yararlı. Aslında stylelardaki orta konsol ile eski c-max trendlerdeki gibi koltuktan çıkan bir tasarım yapmış olsalar işi çözerlerdi bence. Ama dah ajanjanlı gözükebilme kaygısından dar alanda kısa paslaşmaya çalışmışlar.. O da bu kadar oluyor işte. Aşağıdaki linkten ikisini karşılaştırabilirsin. Sağdaki küçük reimlere tıklayınca değişiyor.

http://www.ford.com.tr/otomobiller/focus/ic-tasarim

Nal gibi klima kontrol düğmeleri yapmamış olsalardı, klima kontrol düğmelerini biraz daha yukarı taşıyabilirlerdi. Bu sayede altta yer açılırdı. İster mondeodakine benzer kül tablası yap istersen açık göz olarak kullan..

İç tasarımında ciddi şapşallıklar var arabanın. Örneğin şu kocaman klima üfleme ızgaralarının tekerleklerine de gıcığım ben. Kapıların yanlarındakileri gayet güzel üzerindeki mandaldan ayarlanabilir şekilde yapmışlar. Ortadakilerde saçma salak bir tekerlek. Üstelik o tekerleğin birde mafsalı varki evlere şenlik. Arabalar daha yeni. Eklem yerleri falan yağlanmış halde.. 3-5 sene sonra onlar çatır çutur kırılır ve dünya paraya satarlar.. Çalıştırma düğmesini oraya koyan zihniyetide çözemedim mesela..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir iki kış önce arkadaş kendi passatlarının çıkamadığı yokuşu broadwayin yarım el freniyle çıktığını anlatıp arabasına sövdüğünden beri elektronik el freni benim olmamasını istediğim nadir donanımlardan biri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emre aynı şeyi bende düşündüm.Ayrıca arka farlar o kadar uygunki led yapılmaya...Manasız bişey yani,maliyeti de arttırmıyor üstelik...Ne için yapmamışlar sedana anlamadım.Gerçi hatchbacklerdeki ledlerde çok sade,çok zayıf,düz iki çizgi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında sedana yapılabilir mi diye baktım arka fara ama çok zor..çünkü içerden sabitlemişler far iç plastiğini,sükmek imkansız,kenarlardan su girmesin diye yapılmış o şekilde....Orjinal üretim gerekli.Acaba şu modifiye stop üreten firmalara mail falan mı atsak ki?Eminim çok talep görecek ve satacak bir ürün olur...Büyük ihtimal makyajda sedan arka farlarda led olur,hatta mondeonunki gibi olur...Benim bu konudaki ilk mesajım şurada bak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.