Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Octavia Nın 1.0 3 Silindirli Motoru..

Tamer S.

Önerilen Mesajlar

tüketim ve hızlanma focus tan 75 kg hafif olan bu araçta bariz daha iyi..

focus 4 leri görmeden yorum yapmak yanlış olur.. 50 kg hafifleyen focus ve biraz daha elden geçen 1.0 eb bu tüketimleri yakalar ama

fiyat konusunda sıkıntı devam eder..

skoda nın her yıl gönderdiği adet belli ve hepsi satılıyor. daha çok getirseler daha çok satılır, diğer markalar az satar.

şimdi bu araba bende olsa 5 lt yakar, şimdiki 1.0 ım 6 yakıyor, makyajlı kasadaki 1.0 motor 5.5 yakar..50 kg hafiflese focus 4 düşer belki 5 e..yuvarlak hesap = aynı tüketim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tüketim ve hızlanma focus tan 75 kg hafif olan bu araçta bariz daha iyi..
focus 4 leri görmeden yorum yapmak yanlış olur.. 50 kg hafifleyen focus ve biraz daha elden geçen 1.0 eb bu tüketimleri yakalar ama
fiyat konusunda sıkıntı devam eder..
skoda nın her yıl gönderdiği adet belli ve hepsi satılıyor. daha çok getirseler daha çok satılır, diğer markalar az satar.
şimdi bu araba bende olsa 5 lt yakar, şimdiki 1.0 ım 6 yakıyor, makyajlı kasadaki 1.0 motor 5.5 yakar..50 kg hafiflese focus 4 düşer belki 5 e..yuvarlak hesap = aynı tüketim

Ben 110 kg direk 1 lt fazla yakar bende.
Arabayı hafifleyseler ne olur ben hafif değilim [emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford acilen reklam stratejilerini değiştirmeli. Yada otosan ticaride olduğu gibi kendi reklamını çekmeli. Ekşisözlük gibi donanımlı insan sayısının çoğunluklu olduğu platformda bile 1,0 tsi octavia sayfasında EB 1.0dan 200 yazar içinde 10nun ancak haberi var. Bu böyle devam edemez sadece filo ve ticariye yönelik politikadan vazgeçilmeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus almak için ilk bayiye gittiğimde 1.0 ecoboost nasıl diye sorduğumda direk aldığım cevap tutulmadı biz satmıyoruz yanıtını almıştım çok ilginç bir cevap olduğunu düşünmüştüm, satış temsilcisinin üzerine gitsem işler karışabilirdi ford bayisinin satmaya gönlü yokken bu motor nasıl satılsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Skoda 18.10.2016.JPG

An itibarıyla Skoda Octavia'da 1.2 tsi satışını kaldırmış ve sadece 1.0 tsi satmaya başlamış görünüyor ve fiyatlarda ufak bir artışta olmuş, Ford elindeki güzelim 1.0 EB motorun satışını yıllar önce yapmaya başlamış ve üst üste ödüller kazanmış ve maça geçin 1-0'ı belki de 3-0 önde başlamış olmasına rağmen reklamını yapamaması galerilerde 1.0 tutmadı size 1.6 verelim biz denmesi ayrıca Türkiye de yağ konusunda serviste tekelcilik yapmış olması soğutma suyundan çıkan hortumun ilk başlarda üretim hatalı olması (kullananlar daha iyi biliyor bunları tabi) gibi sebeplerle 3-0 önde başladığı bu maçı 1.0 tsi karşısında zamanla kaybederse şaşırır mıyım ? Tabi ki de hayır :) Aslında şu an Ford'un ne kaybettiğinden ziyade kendi aracımla ben bu Octavia karşısında ne kaybedeceğim diye düşünüyorum bakalım 1.0 tsi ne kadar başarılı olacak bekliyoruz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Gökmen Çevirgen yazdı:

An itibarıyla Skoda Octavia'da 1.2 tsi satışını kaldırmış ve sadece 1.0 tsi satmaya başlamış görünüyor ve fiyatlarda ufak bir artışta olmuş, Ford elindeki güzelim 1.0 EB motorun satışını yıllar önce yapmaya başlamış ve üst üste ödüller kazanmış ve maça geçin 1-0'ı belki de 3-0 önde başlamış olmasına rağmen reklamını yapamaması galerilerde 1.0 tutmadı size 1.6 verelim biz denmesi ayrıca Türkiye de yağ konusunda serviste tekelcilik yapmış olması soğutma suyundan çıkan hortumun ilk başlarda üretim hatalı olması (kullananlar daha iyi biliyor bunları tabi) gibi sebeplerle 3-0 önde başladığı bu maçı 1.0 tsi karşısında zamanla kaybederse şaşırır mıyım ? Tabi ki de hayır :) Aslında şu an Ford'un ne kaybettiğinden ziyade kendi aracımla ben bu Octavia karşısında ne kaybedeceğim diye düşünüyorum bakalım 1.0 tsi ne kadar başarılı olacak bekliyoruz...

aksine bu yeni octavia sayesinde karlı bile çıkabilirsini... nasıl mı? malum 1.0 focusların ikinci elleri oldukça zayıf. Ford'un yerine bunun pazarlamasını VW yapmış olacak ve sizde nemalanacaksınız, durduk yerde bilinirlik arttığından belki ikinci el değeriniz yükselecek. ama bunlar hep teori tabi...

Bunların dışında fordun pazarlamaMA stratejisine katılırken diğer saydığın üretim yada satış sonrası kaynaklı hataların diğer markalarda da olduğunu ekleyeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar uzun zaman sonra foruma yazıyorum.En son Golf 1.4 Tsi 150 Bg Dsg için kaparo vermiştim ama bizim bebeğin sadece arabasının bile Golf'ün bagajını iptal etmeye yetmesinden ötürü Octavia bizim kadraja giriverdi.2012 yılında HB Focusu 0 aldım.Yaşadığım bir takım olumsuzluktan sonra 2013 Sedan Titanium Focus aldım.Şimdi ise 2016 Octavia 1.6 Tdi DSG araç kullanıyorum.Bu 3 araç içerisinde Hb Focus için yol tutuşu Focus Sedana göre iyi diyebiliyorken Octavia için Sedan Focus'tan iyi diyemiyorum.Bagajı ağzına kadar dolu (Octavianın bagajı az çok biliyorsunuz) Octavia ile 2500 km yol yaptım fakat yol tutuş konusunda Focusa göre dezavantaj yaşamadım.Esp yandığını da daha görmedim.Bunda lastik ebatlarımın 225/45/17 olmasının etkisi de olabilir.Focusun Octaviadan bana daha hoş gelen yanı sürüş zevki iken Octavia malzeme kalitesi geniş hacim ve performans (Dsg) açısından daha önde.Fakat 100 bin liraya Octavia aldığımı söylediğimde neden Jetta ya da başka bir VW almadığımı soruyorlar.Hiç uzatmadan param yetmedi diyorum.Marka algısı zayıf gibi fakat yollarda algıda seçicilikten mi ne sürekli Octavia görür oldum.Yakın zamanda markaya olan ön yargı da ortadan kalkacak gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.