Jump to content

Erdem B.

Üye
 • Toplam İleti

  32
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

15 Poor

Erdem B. Hakkında

 • Yaş 23
 • Derece
  Ambiante

Profil Bilgileri

 • Yaş 23
 • Şehir:
  İstanbul
 • Arabam:
  '15 Mondeo 1.6 Tdci Style
 • Meslek:
  İdari İşler
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

149 profil görüntüleme
 1. Detaylı Iç Temizlik Önerisi

  İyi dilekleriniz için teşekkür ederim Bu uygulamayı yapsam da şu an benim için kurutmak imkansız gibi, malum kış ayı soğuk hava. Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama dediğiniz gibi Ziebart biraz tuzlu gibi, gerçi tekrar görüşüp fiyat almakta fayda var. Samimi yorumunuz için teşekkür ederim Tavsiye ettiğiniz gibi tokyogarage'ı araştıracağım ama olur ya bir sorun olduğunda tekrar gitmem halinde ilgilenir mi ilgilenmez mi diye düşündüğüm için biraz daha büyük markalara baktım. Arayıp bir fiyatta ordan almak lazım
 2. Herkese merhaba, Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam ya da aynı içerik başka konuda varsa baştan özür dilerim. Forumu inceledim ama tam anlamıyla kafamdaki soru işaretleri gitmiş değil. Yeni bir araç aldım, almadan önce sizlerin de değerli fikirlerini almıştım zaten. Aracı çocuklu bir aileden aldım ve sahibi de çok titiz biri değilmiş anladığım kadarıyla. Koltuklar ve tavan lekelerle dolu. Hatta küçük kardeşimiz arka cama tükenmez kalemle sanatsal bir çalışma dahi yapmış Neyseki onu ıslak mendille halletik. İstanbul Maltepe'de oturuyorum ve burada Auto Club'ın genel merkezinden detaylı iç temizlik için (koltuklar,tavan,torpido) 300 TL fiyat aldım ve ek olarak koltuk koruma da yapacaklar. Bunun dışında Sonax'tan 460 TL fiyat aldım ancak onlar koruma için ayrı ücret talep ediyorlar. Açıkçası Auto Club bende fiyat ve mekan olarak daha iyi bir izlenim uyandırdı. Kafama takılan esas problem şu; daha önce Accent Era şirket aracımıza bu temizliği Hyundai servisinde yaptırmıştık ve sonrasında koltuğa bir su bile dökülse leke yapmaya başladı. Görüştüğüm yerlerde koltuk korumayla bunun önüne geçilebileceği söylendi ama yine de sizlerin tecrübelerinden de faydalanmak istiyorum. Bir de tavanın sarkması gibi bir ihtimal var mı onu da merak ediyorum. Yaptıranlar varsa bana yardımcı olabilir mi? Diğer önerileri okudum, kosla, loc, asprin vs. ama daha önce bir sıkıntı yaşadığım için işi daha tecrübeli ve en azından elinden daha fazla araba geçmiş birine yaptırmak mantıklı geliyor şu an. Açıkçası kendime de güvenmiyorum diyebilirim
 3. Hoş Geldin 2018 !

  Mutlu yıllar
 4. 2015 1.6 Tdci Mondeo / Focus Hb

  Ben bütçe doğrultusunda ilan araştırması yaparak kendimce iki seçeneğe düşürdüm anlattığım sebeplerden dolayı. Ancak buraya yazmamın sebebi de belki başka bakış açılarıyla daha isabetli bir karar vermeye çalışmaktı. Özet olarak şöyle söyleyeyim konuya biraz daha açıklık getireyim Focus Hb alırsam 2015 Style paket olacak muhtemelen. Bunun nedeni ise Focus alırken bütçeyi çok fazla zorlamak istememem. Yani Focus'u 75.000-78.000 TL aralığında çok zorlanmadan alacağım. Bana artısı hem hantal gelen 95 bg motora göre daha atak olacak hem de trend pakete göre ek donanımlar olacak. Bununla yetinebilirim gibi 90.000 TL seviyesine Mondeo için çıkabilirim o da kesin Style olacak ilanlara göre. Ancak benim göremediğim ya da farkında olmadığım sizce 90 bin vermeye değecek dizel manuel tavsiyeniz olursa memnuniyetle kulak veririm.
 5. 2015 1.6 Tdci Mondeo / Focus Hb

  Hocam çok haklısınız aslında, ben de Focus'umdan çok memnundum ancak model yükseltmek istediğim için satmış bulundum. Üniversitedeyken Focus'la güzel günlerimiz oldu, şehir dışında okuduğum için aktif olarak kullanıyordum. İstanbul'a gelince durum değişti. Ben şimdilerde Sw Clio otomatik şirket aracı kulanıyorum. Dolayısıyla benim aracımda evde babama kalmış oluyor Ben yine Hb Focus istiyorum hatta derin mavi renginde çok hoşuma giden bir tane de buldum ama babam sedandan yana. Ben de Hb güzelim aracımı sedan için mi sattım diyerek karşı atak yaptım. Dolayısıyla sedan olarak en azından estetik açıdan sedan Focus'tan gözüme çok daha hoş görünen Mondeo'da anlaştık. Mondeo'da aslında sürüş dinamiklerini hala tam olarak bilmiyor olmama rağmen heybeti beni çok etkiledi. Bunların dışında Focus hb aracım da Trend'di. Yani onda da aslında çok performanslı kullanım yapamıyordum hatta bir gün otobanda neredeyse bir Symbol rezil ediyordu beni O günden beri Focus'la sadece virajlarda performanslı kullanıma başladım ve esas Focus ruhuyla tanıştım. Artık araba kullanırken tek zevkim kendimin ve aracın sınırlarını zorlamak oluyor Mondeo bu konuda beni üzmez diye düşünüyorum, sizin görüşünüz nedir bu konuda? Aslında illa Ford olacak diye bir kuralım yok. İki kriterim var bunlar; dizel ve manuel. Dizel istememin sebebi malum yakıt konusu. Manuel olmasının sebebide zaten otomatik şirket aracı var, kendi arabam da manuel olsun çok gerek yok benim açımdan otomatiğe 90.000 TL'ye kadar başka dizel manuel tavsiyelerinize de açığım tabii ki.
 6. 2015 1.6 Tdci Mondeo / Focus Hb

  Evet gerçekten söylediğiniz gibi değer kaybını baştan göze alıp uzun yıllar kullanılacaksa alınması gerekiyor diye düşünüyorum ben de. Ben manuel alacağım için 1.5 Tdci'nin kontağını dahi açıp hiç kafamı karıştırmak istemiyorum Ben de titanium'u almayı çok isterim ancak bütçem çok müsait değil maalesef. O nedenle kısmet olursa Style ile yetineceğim. Çok teşekkür ederim yorumlarınız için.
 7. 2015 1.6 Tdci Mondeo / Focus Hb

  Bugün 1.5 ecoboost test etme imkanım oldu, araç gerçekten focus hb den sonra çok uzun ve geniş geldi. Motor kısmıyla pek ilgilenmedim almayacağım için, genel olarak konforu beni fazlasıyla tatmin etti. Artık ciddi ciddi düşünüyorum ancak focus hb'de aklımın köşesinde. Bunun sebebi de ilan araştırmalarım. Neredeyse şubat ayından beri mondeo'ları takip ediyorum. Genel olarak hep aynı ilanlar ve dediğiniz gibi satıcılar müşteri bulmakta zorlanıyor. Ben bütçeme uygun bulabildiğim en düşük km de araç arıyorum çünkü bu aracı alınca en az 5 sene kullanmayı planlıyorum. Anlamakta zorlandığım kısım ise aracını satamayan kişilerin dahi 1-2 ay öncesine göre en az 3-4 bin fiyat yükseltmiş olmaları. Arayıp konuşunca da kimse burnundan kıl aldırmıyor, herkesin aracına talep çok yüksek Bu nedenle 90.000 TL'ye de Style paketi zorlayarak alabilirim gibime geliyor.
 8. 2015 1.6 Tdci Mondeo / Focus Hb

  Sanırım hayallerimi süsleyen araba biraz iddialı olmuş, ulaşılabilir hayallerimi süsleyen diyerek düzelteyim o kısmı yorumunuz bana biraz daha cesaret verdi almak konusunda, teşekkür ederim. SW düşüncenize ben de katılıyorum, Passat ve 508 gibi araçların SW olanları benim de gözüme daha güzel gözüküyor ancak Mondeo'da tam nedenini bilmemekle beraber sedan tercihim Tabii ki bütçe yeterli olsaydı Passat Variant almak isterdim ben de. Şehir içi zaten çok fazla kullanmayacağım çünkü şirket aracı var, sizlerin de tavsiye ettiğiniz gibi genelde uzun yol kullanmayı düşünüyorum. O nedenle boyut konusuna belli bir süre sonra alışırım gibime geliyor ancak ekonomik değiller kısmı biraz kafamı karıştırdı. Focus 3 Trend'e göre çok yakacağını ben de düşünüyordum ancak arada çok bir şey fark etmez gibime geliyordu. Sizin düşünceniz nedir bu konuda?
 9. 2015 1.6 Tdci Mondeo / Focus Hb

  Teşekkür ederim yorumunuz için
 10. 2015 1.6 Tdci Mondeo / Focus Hb

  Merhaba Focus Club ailesi. Yeni araç arayışına başlamış bulunmaktayım. Bu süreçte hepinizin fikirleri gerçekten benim için çok değerli. Bu nedenle bilgilerinizden ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Mondeo tasarım olarak hayallerimi süsleyen bir araç diyebilirim. Ancak gerek bütçe gerekse vergi oranlarına bağlı olarak tek tercihim 1.6 Tdci olacaktır. Forumda bu konudaki yorumlarınızı okudum. Aracın heybetli duruşu ve herkesin övgüyle bahsettiği konforu beni bir adım daha Mondeo'ya yaklaştırıyor. Ancak beni düşündüren kısım 1.6 motoru. 1.6 motorun performansının pek tatmin edici olmadığını yorumlardan anladım ancak ben de kullanış tarzı olarak aracı yarış yapar gibi kullanmıyorum Gerek 18 yaşından itibaren aracım olması gerekse ilk yıllardaki heyecanlı hallerimi geride bırakmış olmamla birlikte sürüş bakımından belli bir olgunluğa ulaştığımı düşünüyorum ve forumu da takip ederek yorumlarınızla bilgilenip eksiklerimi gidermeye çalışıyorum. Kullanış tarzı olarak şehirler arası yollarda mümkün olduğunca 110-120 km sabit hızlarda kullanıyorum ve sadece otobanlarda biraz hız yapıyor(d)um.( yeni ölçüm sistemiyle bu durum da ortadan kalktı) Şehirler arası tek sinirlendiğim konu yol verecek olmama rağmen arkadan selektör ile sürekli taciz eden kişiler. Bu gibi durumlarda ve bazen şehir içi ani hızlanmaya çalışmamda Mondeo çok mu yetersiz kalır sizce? Sürüş tarzımı anlatmamın sebebi de yorum yapabilmeniz açısından biraz detay vermeye çalışmaktı. *Mondeo'ya karar verirsem 2015 1.6 Tdci Style olacak muhtemelen. İlanlara baktığımda bütçemizi zorlayarak 90.000 TL seviyesine çıkarak bu aracı alabiliriz diye düşünüyorum, bu konuda siz ne dersiniz? Yukarıda da söylediğim gibi tek çekindiğim konu performans. Önceki aracım da Focus 3 Hb Trend idi. Bildiğiniz üzere o da çok atak bir araç değildi. Açıkçası bu da biraz sizin yorumlarınıza göre şekillenecek *Hacim açısından çok farklı olmalarına rağmen diğer seçenekte 2015 Focus Hb. Özellikle Hb istememin sebebi tamamiyle kişisel çünkü sedanın arkasını pek beğenemiyorum ancak tasarım göreceli bir konu tabii ki, bu nedenle beğenenlere de saygı duyuyorum. Focus'a karar verirsem eğer bütçeyi çok zorlamadan 75.000-78.000 TL aralığında Style paket alırım diye düşünüyorum. Gerçi önceki aracımdan kaynaklı bir ''donanım hasretim'' olduğundan dolayı titanium da düşünebilirim ama fiyat farkı açısından değer mi bilmiyorum ve piyasası nedir onu da bilmiyorum. İlan fiyatlarını herkes kafasına göre koyduğu için kendimce piyasa budur da diyemiyorum o yüzden bu konuda da yardımınızı rica ediyorum. Son olarak 90.000 TL seviyesine çıkmama değecek dizel, manuel başka önerileriniz olursa memnuniyetle kulak veririm. Uzun olduğu için hepinizden özür diliyorum ancak bu kafa karışıklığını giderebileceğim tek yer burası. Herkese iyi geceler
 11. Öğretmenler Günü

  Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
 12. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  Arkadan görünümü Egea hb kasaya benzemiş bence, stoplar vs.
 13. Sol Önden Gelen Metal Sürtme Sesi

  Geçen ay şirket aracını servise bıraktığımda ikame olarak verilen araçta da aynı problem vardı. Viraja biraz hızlı girdiğimde neredeyse araç traktör gibi ses çıkarıyordu. Aracı geri götürdüm, ustayla teste çıktık ve lifte kaldırınca tekerlek rulmanları bozuk demişti. O araçtaki belirgin problem 60 km üstü viraja girildiğinde direksiyonu düzeltene kadar sesin devam etmesiydi. Bu olay belki sizin arıza için bir bilgi olabilir. Aracı lifte kaldırtıp baktırmak yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
 14. Focus MK3.5 Day Light Montajı

  Hayırlı olsun, çok güzel gözüküyor.
 15. Bu Nasıl Bir Akıl Tutulması?

  Bence sorun kesinlikle empati yapamamaktan kaynaklanıyor. Ben trafikte arkamda (gerçi arkada görmeye pek fırsat olmuyor) ya da yanımda bir motor gördüğümde genellikle sağa veya sola çekilerek yol veriyorum. Ancak benim motorlara yol vermek gibi bir yükümlülüğüm yok, bunu sadece saygı gösterdiğim için ve dar yerlerden geçmeye çalışarak ikimizi de riske atmasınlar diye yapıyorum. Çoğu zaman öyle yerlerden geçenleri gördükçe Servet Bey'in de dediği gibi bunun nasıl bir akıl tutulması olduğunu anlayamıyorum. Bir insan kendini neden gideceği yere 5/10 dk erken gidebilmek için böyle bir riske atar? Bir de bahsedildiği gibi kafaya kamera takıp sırf video malzemesi olsun diye ona buna sataşanlar var. Ben nasıl saygı gösteriyorsam aynı şekilde saygı görmeyi bekliyorum ama çoğunluğun dediği gibi henüz bu trafik kültürüne sahip değiliz. Gerçi tek sorun da bu değil direksiyon başına geçen herkes kendini F1 pilotu zannediyor, aman bana korna çaldın-selektör yaptın diye millet sopalarla, bıçaklarla birbirine giriyor. Kimse bana kızmasın ama cahillik artmaya devam ettiği sürece bu tarz hareketler ve şiddet eğilimi de artmaya devam edecektir diye düşünüyorum.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.