Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Octavia Nın 1.0 3 Silindirli Motoru..

Tamer S.

Önerilen Mesajlar

3 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

aksine bu yeni octavia sayesinde karlı bile çıkabilirsini... nasıl mı? malum 1.0 focusların ikinci elleri oldukça zayıf. Ford'un yerine bunun pazarlamasını VW yapmış olacak ve sizde nemalanacaksınız, durduk yerde bilinirlik arttığından belki ikinci el değeriniz yükselecek. ama bunlar hep teori tabi...

Bunların dışında fordun pazarlamaMA stratejisine katılırken diğer saydığın üretim yada satış sonrası kaynaklı hataların diğer markalarda da olduğunu ekleyeyim.

Bu teorinin farkındayım Renault 0.9 turbo motor denedi(clio ve symbol de) olmadı şu an satışta yok, Ford malum zaten Focus'ta sadece titanium da bu motoru sunuyor(diğer araçlarında da var), belki Audi A3 ve Octavia ile bu motorların bilinirlikleri artacak kaldı ki Seat Ibiza ve Opel Astra da mevcut ve muhtemelen yeni Jetta ve diğer vw grubundaki benzer sınıflarda bu motoru göreceğiz aslında çok hızlı biçimde çoğalıyorlar ama görmek isteyene takip edene yoksa günümüzde 2017 model 1.6 lpg honda civic 'i tercih edenler olacak kendileri kaybederler tabi ki bana göre :) ben ne kaybedeceğim derken 2.el piyasasını düşünerek söylemedim aslında malumunuz 1.0 eb sahibiyiz bu aracı almadan önce tabi ki çok araştırdım, 1.2 tsi jetta ve 1.0 Focus arasında kaldım biraz ancak hem Jetta'nın donanım olarak eksik oluşu(trendline modeli Focus trend x e göre) hem Jetta'nın biraz daha 2.elinin yüksek olması hem de önceki aracımızın yine Focus olması nedeniyle Focus tercih ettik pişman mıyım asla memnun muyum evet beklentimden çok daha fazla memnunum tavsiye de ediyorum çevreme, demek istediğim şuydu sorun çıkarma, performans, tüketim vb. şeyler konusunda hangisi daha iyi zamanla bunu göreceğiz açıkçası bu Focus beni biraz uğraştırdı ufak sorunlarla daha detaya girmeyeyim konu dağılmasın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motorun bir enayiliği yok zaten, Türk milleti ne zaman araştırır ve öğrenirse o zaman tutar istediğin kadar reklam dayat, artık 40-50 bin lira değil arabalar.

http://www.focusclubtr.com/topic/9098-ford-focus-10eb-100000-km-testi/

Vw fanatiği vs de körü körüne inanmadığı malı almaz. Zamanla oturur hepsi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Bekir B. yazdı:

Sanki 1,0 motorda yine reklamını bireysel müşteri odaklı çalışacak olan marka beklentisine daha yakın satış yapacak,

11 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Abi bunun Türkçesi ne?

Bence Bekir Bey şunu demek istedi, bu kadar çok 1.0 motor piyasaya girmeye başladı ama bunun satışını yapan markalar satış hedeflerini tutturmak istiyorsa 1.0 konusunda bizim milettimiz ön yargılı oldukları için ancak bu ön yargıyı kırabilmeleri adına müşterisiyle birebir iletişim kurmalı ve bu motorunu övmeli ki beklentileri yerine getirebilsin ya da ben böyle anladım :) böyle dediyse katılıyorum kendisine :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bunun Türkçesi ne?

Cem Hocam, marka yazmadan imada bulunmaya çalışmıştım ama demek olmamış, Ford ticari araç ve filo satışına daha önem ağırlık verdiği ,herkesin malumu, vw ise bu reklam pazarlama işinde daha başarılı , satış rakamları öyle diyor, yine iyi iş çıkaracak gibi anlamında..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.