Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

bu iş tak çalıştır işi değil arkadaşlar niye böyle yönlendiriyorsunuz ya. gidin servisinize kalibrasyonun vs. yapsınlar. km'si belli değil, sensörü vs. belli değil... semih oradaki servisinle konuş ellerinden iş geliyorsa yapsınlar yoksa üşenme kalk gel Kaan abinin çayını iç. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Doğan Kurban said:

2 dene vida söküp takarsın artık yahu.

Mesele montaj değil abi onu yaparım,km ayarlama vs sıkıntı, ELM kablosu sipariş etmiştim bir gelsin deniyim olmazsa çevreden yardım alıcaz artık.

4 dakika önce, Mert Yürüyen said:

bu iş tak çalıştır işi değil arkadaşlar niye böyle yönlendiriyorsunuz ya. gidin servisinize kalibrasyonun vs. yapsınlar. km'si belli değil, sensörü vs. belli değil... semih oradaki servisinle konuş ellerinden iş geliyorsa yapsınlar yoksa üşenme kalk gel Kaan abinin çayını iç. 

Bizim buradaki servisten hayır yok abi,yapamayız deyip kestirip atacaklar adım gibi eminim. Kaan abinin yeride çok uzak ya benim için bakalım,başka bir iş daha var ona kapağı atabilirsem birleştirip gelebilirim.

+ olarak km'si belli aslında 34k mil :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim buradaki servisten hayır yok abi,yapamayız deyip kestirip atacaklar adım gibi eminim. Kaan abinin yeride çok uzak ya benim için bakalım,başka bir iş daha var ona kapağı atabilirsem birleştirip gelebilirim.

+ olarak km'si belli aslında 34k mil [emoji3] 

Mil den km ye dönecekmi peki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Reşat Özsüer said:

benimde aklıma takılan bişey var.

Acaba benzinli göstergesini dizel araca takarsak devir saati düzgün çalışırmı?

çalışmaz çünkü başta şanzıman vites oranları farklı ...

benzinli 8000 devir 

dizel 6000 devir ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Doğan Kurban said:

Mil den km ye dönecekmi peki

Bu konuda vardı geçmiş sayfalarda aynı göstergeden takan biri. Ondaki dönmüştü, sanki Ozan'ın bunla ilgili bir yorumu da vardı abi ''aracın beyninde kayıtlı zaten takınca bazısı otomatik km oluyor,bazılarıda ayarlardan düzeltilebiliyor'' gibi. Bakalım deneyeceğiz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mil/km olayında sıkıntı olmaz. Tıpkı sıcaklık (°C - °F) gibi, ayarlardan değişebiliyor. Biz de istediğimizde mil olarak set edebiliyoruz. Burada resim de koymuştum (Bak. 19.sayfa)

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 3/14/2016 at 16:50, Aziz AY said:

Yetkili servis hocam, bende şasirdim açıkcasi sanayidede yoktur tahminimce. Bahsettiginiz kabloyu nerden bulabilirim?

Ben ingiltereden almıştım. Bunun gibi ..

http://www.ebay.co.uk/itm/ELM327-USB-modified-for-Ford-ELMconfig-FTDI-chip-HS-CAN-MS-CAN-Forscan-OBD2-/271959014957?hash=item3f52053e2d:g:KKAAAOSw3ydV0HxI

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Murat Kavuk said:

Ayni saticidan ben de aldım 5 günde elime ulaştı 76 tl gibi bir rakama aldım gayet iyi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Murat Kavuk said:

Bunun modifiyesini kendimiz yapsak zor mu olur peki hocam? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Semih G. said:

Bunun modifiyesini kendimiz yapsak zor mu olur peki hocam? 

Elektronik ile arası olan, lehim yapabilecek bir arkadaş var ise, kolay bir şey. Ozan bunu bir yerlerde anlatmıştı diye hatırlıyorum. İnternette nasıl yapılacağı ile ilgili bolca kaynak var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Murat Kavuk said:

Elektronik ile arası olan, lehim yapabilecek bir arkadaş var ise, kolay bir şey. Ozan bunu bir yerlerde anlatmıştı diye hatırlıyorum. İnternette nasıl yapılacağı ile ilgili bolca kaynak var.

O zaman benim için zor bir şey :) Anladım hocam teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.