Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

ekranı değiştirdim ama servis km ayarlaması için pek sıcak davranmadı. eski km saatini görürmeme rağmen oralı olmadı. hatta direk sanayiye yönlendirdi. "Aydın" ford servisi pek sıcak kanlı değil sanırım. bi çok servisin yardımcı olduğunu söylememe rağmen inatla yardımcı olmamayı tercih ettiler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ekranı değiştirdim ama servis km ayarlaması için pek sıcak davranmadı. eski km saatini görürmeme rağmen oralı olmadı. hatta direk sanayiye yönlendirdi. "Aydın" ford servisi pek sıcak kanlı değil sanırım. bi çok servisin yardımcı olduğunu söylememe rağmen inatla yardımcı olmamayı tercih ettiler. 

tahminim bilmeyip korkmuşlardır :) izmire yolunuz düşüyorsa ankara asfaltında çetaş var, ben orada yaptırdım. Sanayidede yaptırabilirsiniz tabii, tek dikkat edilmesi gereken MIL değil KM seçilmesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tahminim bilmeyip korkmuşlardır :) izmire yolunuz düşüyorsa ankara asfaltında çetaş var, ben orada yaptırdım. Sanayidede yaptırabilirsiniz tabii, tek dikkat edilmesi gereken MIL değil KM seçilmesi.

bol miktarda alıntıladım oysaki . forumdan örnek verip şu servis yapmış bu servis yapmış diye bol miktarda örnek verdim. inatla banamısın demediler. önerdiğiniz üzere en yakın zamanda çetaş'a uğrayacam. maksatım çakallıkta yapmak değil. eski km saatinden bakıp yeniye eklesinler. böyle böyle diye biye yaklaşık yeni saatte 6bin km yaptım :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bol miktarda alıntıladım oysaki . forumdan örnek verip şu servis yapmış bu servis yapmış diye bol miktarda örnek verdim. inatla banamısın demediler. önerdiğiniz üzere en yakın zamanda çetaş'a uğrayacam. maksatım çakallıkta yapmak değil. eski km saatinden bakıp yeniye eklesinler. böyle böyle diye biye yaklaşık yeni saatte 6bin km yaptım :))

Eski kmyi not ettiyseniz hiç takıp bakmayla uğraşmayın şu km olacak diyip ayarlatın, eskisini tak bak ayarla angarya gelir onlarada. Zaten çakallık yapacak adam hiç uğraşmaz düzeltmekle. Usta kaç olacak dediğinde 12XX dediğimde Allah akıl fikir versin bakışı atmıştı :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski kmyi not ettiyseniz hiç takıp bakmayla uğraşmayın şu km olacak diyip ayarlatın, eskisini tak bak ayarla angarya gelir onlarada. Zaten çakallık yapacak adam hiç uğraşmaz düzeltmekle. Usta kaç olacak dediğinde 12XX dediğimde Allah akıl fikir versin bakışı atmıştı :D

eyw saolasın. not etmiştim eski km'yi. biraz pimpirikliyimdir de herşey orijinal olsun modundayım. eski km+ yeni göstergedeki km'yi hesaplar söylerim. usta bakışı yemeden olayı hallederim sanırım :)) herhangi bir ücret aldılar mı peki  ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada ayarlanması gereken sadece Km değil, başka şeyler de var. Serviste IDS cihazı ile yazılım güncellemesi yapmak ve ECU - Yol Bilgisayarı ve Check sistemlerinin senkronize olup olmadığına da bakmak gerekiyor. Örnek Lastik basınç göstergesi.

IDS'te -öğretme- mod'u var, ona alıp lastik basınçlarını kontrol ediyor (fabrika değerlerine getiriyor) sonra da arabaya -bu seviyeyi normal kabul et, bunu kullan- diyorsunuz.

Kimi zaman o sök tak işlemleri sırasında immobilizer kod'u bile siliniyor (biz bir keresinde becermiştik ... hatta bu gün o başarıyı bir kere daha yakaladık sayılır.) Bkn.Mert'in arabası  :) 

Kendiniz sökün - takın ama geri kalan -ince- işi serviste yaptırın derim. (tabi gene de siz bilirsiniz)  Zor bir iş değil ama ekipman lazım... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

servis bu konuda inatla yardımcı olmak istemiyor kaan abi. ozan hocamın direktifleriyle elm kablosunu alıp yapılabilecek uygulamaları aynı direktifte gerçekleştirdim. dediğiniz gibi servisinde yapması gereken şeyler var ama bi türlü yardımları dokunamadı bu konuda zafer plazanın  (Aydın) .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada ayarlanması gereken sadece Km değil, başka şeyler de var. Serviste IDS cihazı ile yazılım güncellemesi yapmak ve ECU - Yol Bilgisayarı ve Check sistemlerinin senkronize olup olmadığına da bakmak gerekiyor. Örnek Lastik basınç göstergesi.

IDS'te -öğretme- mod'u var, ona alıp lastik basınçlarını kontrol ediyor (fabrika değerlerine getiriyor) sonra da arabaya -bu seviyeyi normal kabul et, bunu kullan- diyorsunuz.

Kimi zaman o sök tak işlemleri sırasında immobilizer kod'u bile siliniyor (biz bir keresinde becermiştik ... hatta bu gün o başarıyı bir kere daha yakaladık sayılır.) Bkn.Mert'in arabası :)

Kendiniz sökün - takın ama geri kalan -ince- işi serviste yaptırın derim. (tabi gene de siz bilirsiniz) Zor bir iş değil ama ekipman lazım...

Zaten yapılmazsa IPC DTC atıyor -Kaan abi sitiliyle:nereye geldim ben modunda :D

Konu dışı olacak biraz ama o öğrenme moduyla şu Sony ekranları herşeyi Çalışacak hale gelmiyormu abi? En son 4 saat uğraşmışsınız olmamış. Mertol abi yazmıştı diye hatırlıyorum şahsuvaroğlu yapmıştı diye b

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten yapılmazsa IPC DTC atıyor -Kaan abi sitiliyle:nereye geldim ben modunda :D

Konu dışı olacak biraz ama o öğrenme moduyla şu Sony ekranları herşeyi Çalışacak hale gelmiyormu abi? En son 4 saat uğraşmışsınız olmamış. Mertol abi yazmıştı diye hatırlıyorum şahsuvaroğlu yapmıştı diye b

Benim ekranın km ayarı yapılırken dtc leri sildiler. Ama güncelleme sanırım yapılmamıştı. Tabi 1 dk süren bişeyse yapılmış olabilir. Toplamda 10 dk lık bir işlem yapıldı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Km ayarı yapmamaları saçma olmuş, iki dakikalık iş. Korkuyorlar herhalde. Güncelleme olayı biraz daha farklı. İlk defasında ben de güncelleme yaptıramadım. Kodlama yapmamız gerek, onu da yapamayız dediler. Ancak bakımda güncelleme yaptırabildim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim ekranın km ayarı yapılırken dtc leri sildiler. Ama güncelleme sanırım yapılmamıştı. Tabi 1 dk süren bişeyse yapılmış olabilir. Toplamda 10 dk lık bir işlem yapıldı.

DTCleri silmesi yetmiyor abi, anında tekrar atıyor :) seninkini ben yapmıştım heralde ama hatırlamıyorum tam kablodan dolayı yapamamışta olabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öğrenme moduyla şu Sony ekranları herşeyi Çalışacak hale gelmiyormu abi?

...her şeyi değil ama bir çok şeyi çalıştırabiliyoruz. öğrenme modu pek çok derde deva. olay şu ki  bir-uygulama yapanın ne yaptığını bilmesi lazım, çünkü yanlış bir adım attın mı bütün prosses'i yeniden başlatman lazım (4.sınıftaki çocuk dik üçgenin iç açılarını yanlış hesapladı .. hoop ... 1.sınıfa geri döner, okuma yazma öğrenir hesabı) iki- millet bu işlem sekansı ile uğraşmak istemiyor, çünkü epey zaman alıyor.

... ama mümkün, yani %90 - 95'e kadar hemen her şeye ulaşılabiliyor (yazılım uyumu olmayan bir kaç ufak tefek şey hariç)

servisinde yapması gereken şeyler var

...servis için bu bir angarya, ama başı o kadar yoğun olmayan / size yardım edebilecek bir servis bulmanız lazım. Yoksa Ozan'ın da belirttiği gibi alet "momento" moduna girer :) kimlik karmaşası yaşar, mazallah kendisini kapı zili bile sanabilir.

Toplamda 10 dk lık bir işlem yapıldı.

...yok abi, ekipmanı tanıtma, senkronizasyon ve güncelleme en az yarım saat sürer ... max. bir saat. öyle on dakikalık iş değil o (tabi kitapta belirtildiği gibi bütün kodları güncelleyip her şeyi düzgün çalışır hale getirmek için adım - adım ilerlersen) gene de kimsenin günahını almayalım. belki ıbu işin bir -kısa yolu- vardır, ama varsa da ben bilmiyorum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.