Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2014 Makyajlı Ford Focus İncelemesi - Test Sürüşü - Dikine Park - Fotoğraf & Video

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ön cam ısıtması yok, güvenlik sistemleri için mevcut yani Tekno paket ile görünen yerlerde. 

X paket ile geliyordu, o paket artık yok. Donanım detayları ilgili başlığımızda mevcut, kontrol edebilirsiniz. 

90000 tl ver kapalı garaj yoksa sabah sabah kış günü buz kazıyıcıyı eline al buz kazı işte ben bunu anlayamıyorum .Firma olarak daha önce yapmışsın bu donanımları makyaj demek iyileştirme güzelleştirme üzerine koymak demek değil mi ? Bir yerden verirken niye diğer yerden kısarlar bu firmalar :) f 3 kasanın üzerine donanımları eklede ekle satışın patlasın segmentinde al eline liderliği hem 2.elin kuvvetlensin hemde sıfır sattığın kişiler kapında sıra olsun daha fazla elinde olan potansiyel hazır müşteriyi niye kaçırmaya uğraşırsın ki   :)

şahsen kendi kullandığım aracımda galiba bundan daha fazla donanım var :) bekleyip dahada çok ekleyeceğiz galiba dikine park ,digital hız ,şerit takip vs...

saygılar .

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam anlamadım ama bir gariplik görmemiştim.

ffd5271247606141a26dbe2a7c5762c1.jpg

90000 tl ver kapalı garaj yoksa sabah sabah kış günü buz kazıyıcıyı eline al buz kazı işte ben bunu anlayamıyorum .Firma olarak daha önce yapmışsın bu donanımları makyaj demek iyileştirme güzelleştirme üzerine koymak demek değil mi ? Bir yerden verirken niye diğer yerden kısarlar bu firmalar :) f 3 kasanın üzerine donanımları eklede ekle satışın patlasın segmentinde al eline liderliği hem 2.elin kuvvetlensin hemde sıfır sattığın kişiler kapında sıra olsun daha fazla :)

şahsen kendi kullandığım aracımda galiba bundan daha fazla donanım var :) bekleyip dahada çok ekleyeceğiz galiba dikine park ,digital hız ,şerit takip vs...

saygılar .

Serkan bey şimdiye kadar satılan Focusların %1'i bile x pakete sahip değil. Sizin anlayacağınız 3-5 kişi hariç kimsenin umrunda değil hele ülkenin batısı, güneyi ve kuzeyi için gereksiz paraydı. Standart donanım olarak artış ve talebin karşılandığı aşikâr durumda. Üst limitlere fazla takılmayın bu arabaya 90 kağıt veren adam çok çıkmaz o dedikleriniz de olsa 100 kağıt olacak nerdeyse, alacak mısınız ? Yok :) öncelikler önemli özetle herkesi memnun edemez bu tür firmalar mecburuz bu tür sınırlara maalesef.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam anlamadım ama bir gariplik görmemiştim.

ffd5271247606141a26dbe2a7c5762c1.jpg

Serkan bey şimdiye kadar satılan Focusların %1'i bile x pakete sahip değil. Sizin anlayacağınız 3-5 kişi hariç kimsenin umrunda değil hele ülkenin batısı, güneyi ve kuzeyi için gereksiz paraydı. Standart donanım olarak artış ve talebin karşılandığı aşikâr durumda. Üst limitlere fazla takılmayın bu arabaya 90 kağıt veren adam çok çıkmaz o dedikleriniz de olsa 100 kağıt olacak nerdeyse, alacak mısınız ? Yok :) öncelikler önemli özetle herkesi memnun edemez bu tür firmalar mecburuz bu tür sınırlara maalesef.

o paraya ben zaten almamda alan olurdu bizde onlardan alırdık hani :) biraz kullanıp heveslerini aldıktan sonra şimdi ibre bu segmentte 2. elde  ww ve audiye dönecek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kış paketi diye bir opsiyon var (hoş bir de arctic paket diye bir şey var o ayrı) alındığında kauçuk paspaslar - ısıtmalı ön koltuklar - ısıtmalı ve sarı sis sinyalli yan aynalar geliyor. Bildiğim kadarı ile ön cam rezistansı henüz sipariş olarak bile açılmadı. Yakup'un dediği gibi zaten fazla talep eden olmadığı + kışlar (bkn.küresel ısınma) daha yumuşak ve kurak geçtiği için pek kimse de en azından bu aşamada kış paketi ve/veya rezistanslı ön cam üzerine pek düşen olmadı. 

... sonuçta Ford kullanıcı talebine kulak tıkayan bir firma değil, baktık ki ortalık yıkılıyor ... insanlar -ısıtmalı ön cam isteriz- diye başımızın etini yiyiyor, Avrupa ile konuşur, talep ederiz. N.P  Bu arada rezistanslı ön cam'ın mucidinin Ford olduğunu, Quickclear adı ile bu ürünü ilk onların piyasaya sürdüğünü + bu konudaki patentin de sahibi olduklarını biliyormusunuz? http://en.wikipedia.org/wiki/Quickclear 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

... sonuçta Ford kullanıcı talebine kulak tıkayan bir firma değil, baktık ki ortalık yıkılıyor ... insanlar -ısıtmalı ön cam isteriz- diye başımızın etini yiyiyor, Avrupa ile konuşur, talep ederiz. N.P  Bu arada rezistanslı ön cam'ın mucidinin Ford olduğunu, Quickclear adı ile bu ürünü ilk onların piyasaya sürdüğünü + bu konudaki patentin de sahibi olduklarını biliyormusunuz? http://en.wikipedia.org/wiki/Quickclear 

Hem Ford Hem otosanı takdir ediyoruz. Direk rakip golf. 

Ford cafcaflı orta dokunmatiği, yol bilgisayarına renkli ekranı, daha modern daha  kaliteli bir direksiyonu, daha ergonomik park ve otomatik park düğmelerini, torpidoyu halı kaplamayı  vs otosan imajı yerle bir eden kapak janttan kurtulmayı , bixenon ve navigasyonu daha ulaşılabilir fiyatlarla ayrı opsiyon vs yapmayı VW/doğuştan örnek almış.  

Değişmeyecekler belli otomatikler geç gelecek, bagaj hala küçük ve iç mekan hala klostrofobik. Buna karşın avantajları çok artmış kalite hissi, muhteşem sürüş ve çok iyi ayarlanmış amörtisör maalesef bunlara bakan pek kalmadı artık. Dizel ve turbobenzinli otomatikler gelmeden size ekmek yok bence . Bir insan C segmente 80-90 verecekse daha ekonomik bir otomatik beklemek hakkı..   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

makyajsız focus un donanım listesinde ön cam resitansı ile ısıtmalı ön koltuklar farklı paketlerde yer alıyordu. Hatta yanlış hatırlamıyorsan (çok ilgili olduğun dolayıdır muhakkak) ön cam resitansı tekno paket içinde yer alıyordu. Tekno pakette hatırladıklarım şerit takip sistemi, kör nokta uyarı v.s.

Arkadaşların dediği doğru bu tür donanımlı focus satışları tüm focus satış içinde çok az yer kaplıyor. Çünkü araçların çoğu şirket arabası olarak satıldığından fark oluşturmanın bedeli de bir hayli yüksek oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam anlamadım ama bir gariplik görmemiştim.ffd5271247606141a26dbe2a7c5762c1.jpg

tekno peketi de alan yuzde 1 degil onu neden paket olarak satiyorlar o zaman..1000tl ye bi kış paketi olabilirdi bence isitmali koltuk isitmali on cam ısıtmalı direksiyon.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tekno peketi de alan yuzde 1 degil onu neden paket olarak satiyorlar o zaman..1000tl ye bi kış paketi olabilirdi bence isitmali koltuk isitmali on cam ısıtmalı direksiyon.

Talepleri Ford'a yazarak iletebilirsiniz, neden olmasın?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bu noktaları çok incelemedim. Paketle de mi alamıyoruz ısıtmalı ön cam, ısıtmalı koltuk? Bu arada Yakup Bey'in de emeğine sağlık, Faydalı bir video olmuş.

evet paket bile yok.bu ozelligi isteyenler eski focusu alacaklar. .bir taraftan ozellik kisip bir taraftan ozellik koymuşlar. En başta lastiklerden çalmışlar .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.