Jump to content

M.Emre.S

Üye
 • Toplam İleti

  5
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

2 Poor

M.Emre.S Hakkında

 • Yaş 18
 • Derece
  Yeni üye

Profil Bilgileri

 • Yaş 18
 • Şehir:
  İstanbul
 • Arabam:
  '07 Focus 2 1.6 Tdci Ghia
 • Meslek:
  Öğrenci
 • Cinsiyet:
  Bay
 1. M.Emre.S

  Detaylı Iç Temizlik Önerisi

  Bana hem döşemeyi hem de plastik aksamı temizlemesi saçma geldi açıkçası. Ama kullanmadım yorum yapamam, deforme ediyor da olabilir gibi bir unsur da var kenarda.. Bende aracı 6 ay önce aldım, valet pro carpet cleaner ile temizledim koltukları herhangi bir sorun olmadı. Ve gayet teniz oldu.. Tokyo Garageyi öneririm bu arada gerçekten güzel işçiliği var. Bir de detailing işinde kurumsaldan çok butik yerler daha mantıklı geliyor bana daha özenli davranıldığını düşünüyorum..
 2. M.Emre.S

  Focus 2 1.6 TDCI Yakıt Tüketimi Fazlalığı

  İlk aldığımız da bende fazla diyordum arkadaşın f2.5 de 7.5 - 8 yakıyor ki üç aşağı yol senaryolarımız benzer..
 3. M.Emre.S

  Focus 2 1.6 TDCI Yakıt Tüketimi Fazlalığı

  Okey, neyse yakında birbirimizi daha iyi tanırız umarım ve yanlış anlaşılmalar olmaz..
 4. M.Emre.S

  Focus 2 1.6 TDCI Yakıt Tüketimi Fazlalığı

  Sizi anlayamadım, evet yakıt tüketimi bana yüksek geldi demiş ( ilk defa dizel araç kullanıyorsa gayet doğal bir şey ) ve bunu nasıl düşürebileceğini sormuş ama Olcay Bey ise uzun yol ve sabit hız demiş bu bir çözüm müdür ? Bence; değil, dolaylı yoldan belki. Demek o ki adam zaten şehir içi kullanıyor anlaşılan ki yakıt 7.5 civarında, sırf yakıt düşsün diye de 80 sabit uzun yol yapacak hali yok dhfjdjfj onun yerine daha etkili ve efektif bilgiler vermek daha sağlıklı olacaktır ve 'mantıklı' olacaktır.
 5. M.Emre.S

  Focus 2 1.6 TDCI Yakıt Tüketimi Fazlalığı

  Yani adam şehir ici kullanmak amacı ile almışsa uzun yol ??? Bence gayet normal değer, ben istanbul sıkışık trafik veya kısa mesafe ( motor soğumadan git gel vb. ) 7.5 - 8 arası yakıyorum ama bulduğum boşluklarda da affetmeyip gazladigim zaman. Ama ekonomi yaparsam 7-7.5 seviyesine düşüyor.. Ekonomi yaparsam dediğim mesela aracı elimden geldiğince durdurmuyorum ( araç en fazla kalkışlarda yakıt harcar ) onun yerine adamla aramda bir, iki arabalık yer bırakıyorum 1. Viteste ayağımı debriyajdan çekip çok hafif gaz ile yürütüyorum. Bunu internette araştırarak çok daha fazla bilgi edinebilirsin.. Hypermiling olarak araştırırsan daha geniş çaplı bulabilirsin..

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.