Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bir de konunun içinde olsun diye cevaplamış olayım...

Hasan (Fiyat Sordu) ne anlatıyor, o üç arabayı da aldık, biri bana ikisi yakın çevreme...

İlginç olan -bence Focus'un en alınası motoru Ecoboost iken- benden başka kimsenin tenezzül etmemiş olması...

Maliyet ve yakıt gideri dışında sizlerin bildiğiniz benim bilmediğim bir şey mi var?

İçime kurt düştü! :)

Herkes sizin gibi doktor diilki Cem Bey Benzine rahatlıkla para verebilsinler. :+1: .Onlarda traktör motorlu focusa binmek zorunda kalıyorlar o yüzden...Yoksa tar tar tar çalışan motoru kim ister ,yağ gibi çalışan ecoboost dururken mazutlu arabaya binmeyi istemezmiyiz hiç ... :P .Parasızlığın gözü kör olsun.... :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes sizin gibi doktor diilki Cem Bey Benzine rahatlıkla para verebilsinler. :+1: .Onlarda traktör motorlu focusa binmek zorunda kalıyorlar o yüzden...Yoksa tar tar tar çalışan motoru kim ister ,yağ gibi çalışan ecoboost dururken mazutlu arabaya binmeyi istemezmiyiz hiç ... :P .Parasızlığın gözü kör olsun.... :P

Bora arabayı alırken benden neredeyse 20.000 TL fazla veren fakir sen değilsin herhalde.

Ayrıca aylık kazançlarımıza baksak benden varlıklı çıkma ihtimalin yüksek.

Yine aylık araba harcamalarımıza baksak uzun vadede benden az harcamadığını göreceksin diye düşünüyorum.

Yani bu "dizel fukaranın seçimidir" bahanesini geçelim bir kalem...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel-Benzinli tartışmasına girmeyeceğim...Ben Cem Beye espri yapmıştım sadece....Dizel ne olursa olsun az yakıyor ve ben az yakan bir araba istiyordum,zırt pırt benzin istasyonuna girmekten bıkmıştım..Cebimden 10 günde bir 100 TL çıkması yıkıyordu beni...Bende o parayı baştan verdimki fazla farketmeyeyim diye..Olay bu kadar basit..Tamamen Psikolojiktir benim Dizel almamın nedeni...Ve ben bu şekilde rahatladım..Hiç kimssede bana bu şekilde davrandım diye eleştiri getiremez ,sonuçta tercih meselesi....Ecoboost çok daha yüksek teknolojili bir makina ,bende isterdim o motoru almayı..Ama psikolojimi yıpratacak bir iş yapmakta istemedim...Ben memnunum....Dizel alan birçok arkadaşında pişman olduğunu hiç sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi ye katılıyorum dizel artık fukaranın tercihi olmaktan çok öteye gitmiştir,fiyatlar ortada.Ama benzin dizel kıyaslamasında bende Bora abiyle paralel düşünüyorum zırt pırt pompaya gitmek benimde pisikolojimi bozar.Ecoboost alıp çok yakacak diye hakkını veremedikten sonra bi cazibesi kalmıyo benim için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dizeli şöyle değerlendiriyorum;

5-10 Bin arası fazla ver az yakıtla daha çok yol kat et,

Sonra aracını satarken 5-10 Bin TL ne fark verdiysen geri al

Yani sadece paramın bağlı durduğunu düşünüyorum, bu bankaların mevduat sahiplerinden havale masrafı almaması gibi birşey :+1:

Yani ben de dizel e fark verene kadar benzinliye binerim diyenlere şaşıyorum, çünkü onlar o farkı yakıta veririm diye düşünüyorlar ama yakıt yanıp egzostan çıkıyor :P

Rafet NAS tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dizeli şöyle değerlendiriyorum;

5-10 Bin arası fazla ver az yakıtla daha çok yol kat et,

Sonra aracını satarken 5-10 Bin TL ne fark verdiysen geri al

Yani sadece paramın bağlı durduğunu düşünüyorum, bu bankaların mevduat sahiplerinden havale masrafı almaması gibi birşey :+1:

Yani ben de dizel e fark verene kadar benzinliye binerim diyenlere şaşıyorum, çünkü onlar o farkı yakıta veririm diye düşünüyorlar ama yakıt yanıp egzostan çıkıyor :P

Bakın işte beyler,yukarıdaki satırları yazanda bir benzin istasyonu sahibi arkadaşımız....Ben gül gibi,sıfıra yakın,tertemiz Focus 2,5 Titanyum X Fırtına Grisi arabamı alırken 39 a aldım satarken 35 e (belki biraz düşük oldu ama aceleyle sattım) satabildim...Daha 1,5 yılda 4 milyar zarar...Birde benzinliyi satmak çok zor oluyor,millet burun kıvırıyor...Oysa dizel focus kapışılıyor,heleki gerçek kişiyse sahibi,şirketlerden çok daha rahata satıyorsun yani...üstelik çok azda değer kaybıyla (km si düşük,bakımları tam olursa) ...E ben sonuçta bu arabayı en az 5 sene kullanıcam ama en fazla yapacağım km 60-70 Bin Km. olacak...Bakımlarınıda muntazam yaptırtıcam zaten...Allah kaza bela da vermezsa kaportada da sorun olmayacak...İçini zaten hep temiz tutarım...5 sene sonra bu arabayı ben 24 saatte hemde çok az değer kaybıyla satarım Allah ömür verirse....Benzinlide bu olmuyor işte...Heleki tüp bağlanması mümkün olmayan bir benzinli motoru 2.elde çok zor satarsınız....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

esasına bakılırsa ben de dizel bir araç düşünüyordum.. ama ilk kriterim otomatik olmasıydı.. dizel-otomatik araçlara bakarken bir yandan da kredi olanaklarını araştırıyordum. bu arada ford'un mavi ışık kampanyası çıktı. hepiniz biliyorsunuz ki bu kampanyada kredi faizleri oranına yaklaşabilen ne bir banka ne de banka anlaşmalı otomotiv markası vardı. dolayısıyla aklımda kesin olarak ford yokken biraz da mecburiyetten ford'a yöneldim. e zaten ford'da dizel otomatik yok. mecburen benzinli aldım. bir diğer olayım da, gerçekten az km yapıyor olmam.. 1.5 ay önce aldım arabayı daha 380 km yaptım.. yuhh demeyin ama öyle. işe arabayla gitmiyorum servis var, ama araba ihtiyacım da vardı az çok, ayrıca parayı harcamaktansa, en azından bir malım olsun dedim. burda tamamen isteklerimle hareket ettim. az km yaptığım için benzin-mazot fiyat ve yakış farkından elde edeceğim kar ile dizele vereceğim fazladan 7-8bin tl-yi amorti etmem mümkün değildi. benden 1 gün sonra kayınpederim opel astra classic III dizel otomatik aldı 42bin'e. biraz pişman olmadım değil ama arabamı tanıdıkça pişmanlığım azaldı ve bitti...

Alperen G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

esasına bakılırsa ben de dizel bir araç düşünüyordum.. ama ilk kriterim otomatik olmasıydı.. dizel-otomatik araçlara bakarken bir yandan da kredi olanaklarını araştırıyordum. bu arada ford'un mavi ışık kampanyası çıktı. hepiniz biliyorsunuz ki bu kampanyada kredi faizleri oranına yaklaşabilen ne bir banka ne de banka anlaşmalı otomotiv markası vardı. dolayısıyla aklımda kesin olarak ford yokken biraz da mecburiyetten ford'a yöneldim. e zaten ford'da dizel otomatik yok. mecburen benzinli aldım. bir diğer olayım da, gerçekten az km yapıyor olmam.. 1.5 ay önce aldım arabayı daha 380 km yaptım.. yuhh demeyin ama öyle. işe arabayla gitmiyorum servis var, ama araba ihtiyacım da vardı az çok, ayrıca parayı harcamaktansa, en azından bir malım olsun dedim. burda tamamen isteklerimle hareket ettim. az km yaptığım için benzin-mazot fiyat ve yakış farkından elde edeceğim kar ile dizele vereceğim fazladan 7-8bin tl-yi amorti etmem mümkün değildi. benden 1 gün sonra kayınpederim opel astra classic III dizel otomatik aldı 42bin'e. biraz pişman olmadım değil ama arabamı tanıdıkça pişmanlığım azaldı ve bitti...

Keşke Sende Opel Astra Dizel Otomatik alsaydın Alperen. :) .Paso araba kullanırdın.."Sürekli Servise gitmek için"...eheheheüüü.... :P ...E be güzel kardeşim,o kadar az km yapacağın arabaya niye o kadar para veriyorsun ki..Alsaydın bir 2.El otomatik vitesli Reno Fluence EDC,hem az yakardı hemde ucuza almış olurdun...Focusun otomatik benzinlisi harbiden iyi yakar...Lord Diilsen Ford Benzinli almayacaksın..Hani derler ya "Alırsın Ford olursun Lord",o sözün benzinliler için yeni hali "Olursan Lord,Alırsın Benzinli Ford."..eheheheüüee...... :kıhkıh: .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Keşke Sende Opel Astra Dizel Otomatik alsaydın Alperen. :P .Paso araba kullanırdın.."Sürekli Servise gitmek için"...eheheheüüü.... :P ...E be güzel kardeşim,o kadar az km yapacağın arabaya niye o kadar para veriyorsun ki..Alsaydın bir 2.El otomatik vitesli Reno Fluence EDC,hem az yakardı hemde ucuza almış olurdun...Focusun otomatik benzinlisi harbiden iyi yakar...Lord Diilsen Ford Benzinli almayacaksın..Hani derler ya "Alırsın Ford olursun Lord",o sözün benzinliler için yeni hali "Olursan Lord,Alırsın Benzinli Ford."..eheheheüüee...... :kıhkıh: .

sayın abim, bunları elbette düşünmedim değil... biliyorsunuz ki, bankalar 2. el otolara en fazla bedelinin %60 kadarına kadar kredi veriyor. hatta çoğu yerde sıfır araca bile en fazla %80... henüz 2 senelik evli bir insanım. borcumu harcımı bitireli kısa bir müddet oldu çok şükür. ama baktım ki para da biriktiremiyorum, geleni sağa sola sıvıyoruz. illa ki bir ihtiyaç çıkıyor harcanıyor para. e madem kredi çekeyim, araba alayım dedim. ama tabi geri kalan %40'ın elde olması lazım.. o da yok.. ford'un fazi oranları düşük, kredi miktarı da serbest olunca onu aldık.. yoksa ben araç almadan önce aylarca bunların hesabını kitabını yaptım.. bi tane megane III EDC dizel için anlaşma aşamasına geldik ama daha sonra maddi problemler nedeniyle vazgeçmek zorunda kalmıştım. yani ben Focus alana kadar birçok aşamadan geçtim, bir çok parametrenin bir araya gelmesi sonucu aldım. yoksa ben de sıfır arabaya para dökmenin heveslisi değildim. ama şimdi pişman mısın diye sorarsan, kesinlikle pişman değilim. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de konunun içinde olsun diye cevaplamış olayım...

Hasan (Fiyat Sordu) ne anlatıyor, o üç arabayı da aldık, biri bana ikisi yakın çevreme...

İlginç olan -bence Focus'un en alınası motoru Ecoboost iken- benden başka kimsenin tenezzül etmemiş olması...

Maliyet ve yakıt gideri dışında sizlerin bildiğiniz benim bilmediğim bir şey mi var?

İçime kurt düştü! :kıhkıh:

üstad sorma acaip içim gitti ama sedan ti-vct ile hb ecoboost arasında tam 10.000 Tl. (yazı ile; on bin lira) vardı kıyamadım.

Heeee style ecoboost olsa 3-4 bin fark olsa hiç düşünmezdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz argo olacaktı ama kullanmayacağım altı üstü aynı hacime sahip motorlardan bahsediyoruz...

Teknoloji değişti; ş.içi 1-2 litre fark etmeyen yerler bile var...Hikaye geliyor..

Focus dizeli çok az yakan şahane ekonomi arabası değil...Bunu unutuyoruz hep..

Konuyu daha fazla saptırmayalım...Olmazsa bu yazıları taşırız :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Diezel nasıl az yakmıyor? Bugüne kadar en az yakıyorum diyen adam Cembo. O da 8 litre diyor. Dizele ne yaparsan yap 6 lt yakıyor.. 2 litre az bir farkmı? C-Max ecoboost kullanan arkadaşlarım var hiçbirisi 10 litrenin altını telafuz edemiyorlar. Ortalamasını alsak 3 lt yapar. Bu da %50 fark demektir. Bu mu az değil? Az ne?

Not: Bence 9500 lira fark kabul edilebilir bir rakam değil. Alırken farkına varmış olsaydım zaten vermezdim o farkı. Satılırken geri alınabileceğine falanda inanmıyorum. İkinci el araba alan adam sırf dizel diye 8-10 bin lira fazladan para veriyorsa aferim ona..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Diezel nasıl az yakmıyor? Bugüne kadar en az yakıyorum diyen adam Cembo. O da 8 litre diyor. Dizele ne yaparsan yap 6 lt yakıyor.. 2 litre az bir farkmı? C-Max ecoboost kullanan arkadaşlarım var hiçbirisi 10 litrenin altını telafuz edemiyorlar. Ortalamasını alsak 3 lt yapar. Bu da %50 fark demektir. Bu mu az değil? Az ne?

Not: Bence 9500 lira fark kabul edilebilir bir rakam değil. Alırken farkına varmış olsaydım zaten vermezdim o farkı. Satılırken geri alınabileceğine falanda inanmıyorum. İkinci el araba alan adam sırf dizel diye 8-10 bin lira fazladan para veriyorsa aferim ona..

not kısmına sonuna kadar katılıyorum.. yani dizel - benzinli için verdiğin farkı satarken de aynen korurum demek çok yanlış. araç ne kadar düşüyorsa 2. elde o fark da o kadar düşecek illa ki..

Alperen G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sor bakalım ist ank'da dizelciler kaç litre yakıyor ?

6.5 altına inenler adam gibi trafiğe girmeyenler..çevre yolunda 10 dk git zaten düşer...

Yani bunlar kıstas değil ama azlık felan abartılı değil..Km yapmıyorsan anlamı yok..Bu benim fikrimdir !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.