Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Valla ben askeri lisede okudum.. Bizde beden dersi epey sağlamdı yani. Pek kaytaramazdık.. Derken okulu bıraktım ve işte sonuç... :D

Olm beni şişkoluğumdan vuramazsın. Ben kendimle ziyadesi ile barışık bir adamım. Başka argümanlar dene..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaçmadım okuyorum...Yalnız bişi diycem Mertolda hiç ince espriden anlamıyor yav,askeri lisede okumuş ya motomod yazıyor,hem asker çocuğu hemde askeri lisede okumuş...Allahtn bende asker çocuğuyum ama askeri lisede okumadım,yoksa sonum mertol gibi olurdu..kih ih kih...Tevfikte yaşlanmış tavuk,yatıcam felan diyor....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hacılar birşey soracağım.. Dün konya'dan dönerken, elektronik hız ölçücü vardı yolda. "Hızınız xx Km" gibi bir elektronik tabela. o sırada hızımı 103'e sabitlemiştim.. niye 103 demeyin, o anda öyle denk geldi :) ama tabelada hızımın 97 olduğu yazıyordu. yol düz, kadranda da 103 gösteriyordu. bu farkın sebebi ne olabilir? cem bey bununla alakalı birşey yazmıştı ama şimdi bulamadım, hatırlayamıyorum da. orijinal lastikler 215/55/16. şuan kışlıklar takılı 205/55/16. bununla alakalı bir fark olabilir mi? ama biryandan da çapları aynı, yuvarlanmada bir fark olmamalı diye düşünüyorum. bilemedim. var mıdır bilen?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çaplar aynı değil. 55 olan yanak ölÇüsü 55 mm anlamında değil.

Lastiğin taban ölÇüsünün %55 i anlamındadır. Çok ufak bir Çap farkı var. Kadranda zaten 2-3 km fark var. 6 km lik sapma gayet normal bir sapma abicim. Takılma bence o kadar detaya

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çaplar aynı değil. 55 olan yanak ölÇüsü 55 mm anlamında değil.

Lastiğin taban ölÇüsünün %55 i anlamındadır. Çok ufak bir Çap farkı var. Kadranda zaten 2-3 km fark var. 6 km lik sapma gayet normal bir sapma abicim. Takılma bence o kadar detaya

ya yok takıldığımdan değil, merak ettim sadece. yoksa işime geldi düşük olması. 2 defa radardan geÇtik, birinde 105, birinde 95 ile gidiyordum. zaten ceza yemeyecektik o hızlarla da şimdi iyice garantilenmiş oldu.

bu arada bir ara kayınbirader sürdü arabayı. onlarda da astra var. bizim hız sabitleyici yokuş Çıkarken de inerken de sabitlediğin hızda tutarken, astra'da yokuş inerken kaptırıp hızlandırıyormuş aracı. bana saÇma geldi. o zaman hız sabitleyicinin ne manası var ki? o da bizimkinin sabit tutmasını beğenmemiş, neymiş efendim araba boşuna motor freni uyguluyormuş da arabaya yükmüş.. hadi len dedim, sizin hız sabitleyicinin beceriksizliğini güzel birşey gibi sunma dedim, sustu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eski tip cclar gaz kelebeği konumunu sabitliyor abicim. Bu yüzden yokuş yukarı yavaşlarken yokuş aşağı gaz vermeye devam edip iyice hızlanıyorsun ve yakıt tüketimi avantajınıda ortadan kalkıyor.

bizde yokuş aşağı eğer o hızın altına düşme durumu varsa o hıza çıkabilecek kadar gaz veriliyor. İhtiyaç yoksa tamamen gazı kesiyor. Ama rampa aşağı giderken araç kendi ağırlığı ile sabitlenen hızdan daha yüksek hıza çıkabiliyor yinede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.