Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Shark Anten

Admin

Önerilen Mesajlar

Fiber muhafazanın içinde bir anten var tepesine monte edilmiş, ondan çıkan kabloyu söktüğünüz antenin yuvasına yanında gelen vida ile vidalıyorsunuz, sonra muhafazayı simetrisi uygun olacak şekilde orijinal anten yuvasının üzerine geçirip üzerinde gelen yapışkanla tavana dışarıdan yapıştırıyorsunuz. 5 dakikalık iş yani, tek yamuk yapıştırmamaya dikkat etmek lazım.

Zaten sitedeki ilanda bunlar görülüyor. 

Forum için özel fiyatı taliplilere gönderir ÖM ile Çağlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mevcut antenin tabanını içine alacağı için öyle pek küçük birşey değil. 16,5x8,5x7,5 cm ölçülerinde.

Resimlerde tutan elle orantılandığında büyüklüğü anlaşılıyor.

Yapıştırmadan önce çift taraflı bandın ve yüzeyin ısıtıcı ile iyice ısıtılması gerekiyor. Soğuk havalarda bu bantlar sertleşiyor.

19 değişik rengi mevcutmuş...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çağlar bey, beyaz rengi yok mu bu antenin, o kadar anten aradık, küçük çubuk bulduk taktık o kadar yazdık neden bende var demediniz yahu :)

Şu anda elimde maalesef yok. Geldiğinde forum kanalı ile iletişime geçerim.

Evet hatta küçük bir plastik olduğunu da göz önüne alırsak %90 indirim bekliyoruz :D

Fiyat konusunda forum üyelerine 50 TL olarak satış yapacağım. Keşke benimde maliyetlerim daha düşük olsa da indirim yapabilsem.Toplu olarak alım yaptığım için  %20 vergi ödüyorum.

Mevcut antenin tabanını içine alacağı için öyle pek küçük birşey değil. 16,5x8,5x7,5 cm ölçülerinde.

Resimlerde tutan elle orantılandığında büyüklüğü anlaşılıyor.

Yapıştırmadan önce çift taraflı bandın ve yüzeyin ısıtıcı ile iyice ısıtılması gerekiyor. Soğuk havalarda bu bantlar sertleşiyor.

19 değişik rengi mevcutmuş...

Bantı çift taraflı fakat araca yapışan tarafı ayrı bir malzemeden,antene yapışan tarafı ayrı bir malzemeden imal edilmiş.Yani iki tarafında yapışma özellikleri aynı değil. Dediğiniz gibi ısıtılarak montaj çok daha verimli oluyor. Şahsen ben nisan ayında Antalya havasında (25 derece) montaj yaptım. Hiç ısıtmadım. Sadece tek seferde yapıştırdım ve yapıştırdıktan sonra kaporta bantı ile  sıkı şekilde gerdirip,bir gün gezdim, iki gün su tutmadım.Bir Antalya yazı geçti o hali ile. Hiçbir sıkıntı olmadı.Hatta antenden aracı bile sallıyordum. Oldukça iyi yapışmıştı.Sökülmek istendiğinde alkol ile kenarları ıslattıktan sonra ısıtarak sökmek mümkün.

Bu zamana kadar sadece Bmw 1 serisi anten gövdeleri büyük geldiği için bunun içine sığmadı. Chevrolet-Opel-Ford-Nissan-Renault-Peugeot-Citroen-Alfa-Fiat araçlarına kusursuz oldu.

Dediğiniz gibi üniversal bir ürün olduğundan dediğiniz gibi büyük bir yapıya sabit. 

Çekim gücü oldukça iyi. Oem antenler sökülüp,kısa tip takılan çubuk antenlerden daha iyi çekiyor. 50 civarı ürün sattım yarısı eş dost. Hiçbiri çekim gücü düşük demedi.

Fiber muhafazanın içinde bir anten var tepesine monte edilmiş, ondan çıkan kabloyu söktüğünüz antenin yuvasına yanında gelen vida ile vidalıyorsunuz, sonra muhafazayı simetrisi uygun olacak şekilde orijinal anten yuvasının üzerine geçirip üzerinde gelen yapışkanla tavana dışarıdan yapıştırıyorsunuz. 5 dakikalık iş yani, tek yamuk yapıştırmamaya dikkat etmek lazım.

Zaten sitedeki ilanda bunlar görülüyor. 

Forum için özel fiyatı taliplilere gönderir ÖM ile Çağlar. 

Cem Abi montajı anlatmış. Her araç anten yuvasına göre cıvata ve somun ile geliyor.Kimi antenler dişi kimileri erkek olduğu için.

Yapışkanın antene yapışması gereken kısmı yapıştırılmalı.Araç gövdesine yapışacak kısımdaki bant son ana kadar sökülmemeli.Kablo bağlantısı yapılmalı. Yapıştırma alıştırması yapılmalı.Görünüş açısından hoşunuza gidecek bir şekilde yapıştırılmalı.Çeşitli açılardan konumuna bakılmalı. Sonrasında yapışkanın koruyucu bant kısmı sökülüp,tek seferde sertçe bastırarak yapıştırılmalı.

Benim de çok hoşuma gitti. Aytozu gri var mı? Nasıl alıyoruz? Bir de elektrikçide mi serviste mi taktıracağız bunu? Ya da kendimiz takabilir miyiz?

Elimde var. Burasıda satış sayfası gibi oldu,Yakup kesecek beni :D Özel mesaj ile iletişime geçersek memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elimde var. Burasıda satış sayfası gibi oldu,Yakup kesecek beni Özel mesaj ile iletişime geçersek memnun olurum.

Niye ilan aç diyorum :) Ve niye orada mesajlaşmayı kapattık anladın sanırsam :D güzel güzel hayat işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serviste tavan söküp takmanın ne gibi bir dezavantajı olabilir? Bu konuda net bi fikri olan var mı?

İlk mesajım net değilmiydi hocam?

Servis'e açalım dedim bir yerde ses geliyordu açarsak daha çok ses yapar dedi sonra olan ses de kayboldu açmadık yani.Tavanın açılmasını istemez servis.

İşsiz ise ayrı tabi :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En kötüsü yağlı elleriyle sökerken iz yapmaları :smiley2k:

Bence söktürmeyin, o tavan sacındaki montaj boşluğu küçük kalabilir, büyütmek gerekebilir veya büyük kalabilir. Vw grubu için satılan o antende tam yuvaya göre dizayn edilmiş.Hatta montaj somununun üstünde bir conta bile var.Herşey hesaplanmış ayarlanmış. Tabi bunlar öngörü.

Ve şu anda sızdırmayan bir anten var, onu takınca sızdırma yapmayacağına kimse garanti veremez. Bunların yükselticili modelleri var. Çekim gücü çok bariz artıyor en kalite çubuk antene göre bile. Döşeme sökme işine girilecekse ondan takılmasını tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kablosu yoksa nasıl çekecekti zaten ?

Normalde kablosu oluyor. Hatta bazı modellerde gps anteni olarak bile kullanılıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-kopek-baligi-sirti-shark-anten-vw,toyota,bmw,mazda,volkswagen-142189266/detay/

Linkteki ürünü ben satıyorum. İçinde bir devre bile var.Sanırım daha güçlü bir sinyal almak için kurulmuş düzenek.İlanda yazan araçlara kusursuz oluyor fakat diğer araçlar risk.

Zaten önceki mesajımda da demiştim o yuvanın standart olmayabileceğini.

Sizdeki tamamen süs amaçlı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tavan söküldükten sonra bu durumla karşılaşmadığıma seviniyorum.

Buna katılmamak mümkün değil.

Anten konusuna gelince, pek çok diğer konuda benzer görüşteyim: Özeneceğimize özgün olalım...

Çağlar'ın sağladığı en pratik çözüm yine de...

Ben arka spoylere çarpıyor diye kısa anten takmıştım, o da güneşin etkisiyle siyahtan kahverengine dönünce eskisine döndüm.

.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buna katılmamak mümkün değil.

Anten konusuna gelince, pek çok diğer konuda benzer görüşteyim: Özeneceğimize özgün olalım...

Çağlar'ın sağladığı en pratik çözüm yine de...

Ben arka spoylere çarpıyor diye kısa anten takmıştım, o da güneşin etkisiyle siyahtan kahverengine dönünce eskisine döndüm.

.

Spoiler'e mi çarpıyordu? Abi biz seni 1.6 EB kullanıyorsun diye biliyorduk. Tahayyül edemedim ben. Böyle bir durumun olması için kaç derece sıcaklıkta saatte kaç kilometre hızla gidiyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Spoiler'e mi çarpıyordu? Abi biz seni 1.6 EB kullanıyorsun diye biliyorduk. Tahayyül edemedim ben. Böyle bir durumun olması için kaç derece sıcaklıkta saatte kaç kilometre hızla gidiyorsun.

Öyle değil bagajı açıldığı zaman spoyler antene temas ediyor fotoğrafları vardı forumda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.