Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Silecek Suyunun Kaputa Püskürmesi

Ali Mert Kılıç

Soru

aracım silecek suyu püskürttüğünde malesef kaportayada damlatıyo ve ordan aşşağı doğru kayıyo direk kirleniyo su yolu.. servise sordum her araba böyle başınçlı atanların hepsi böyle tarzı laflar ettiler.. pek inanmak istemedim ben böyle saçma şeymi olur araç yıkattıktan sonra silecekleri kullanamaz oldum kirlenicek die.. 

başka bu sorunla karşılaşan var mı acaba? yoksa servise bi geri gidiyim ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bir kişide şunu sorsun; icat edildiği zamandan (silecek: 1903, fıskiyesi: 1931) bu zamana kadar (82 yıldır) neredeyse hiçbir değişikliğe uğramamış olan su veya sıvı temizleyiciler ve silecekle cam temizleme olayı neden evrim geçirmedi?

Düzgün çalıştığından değişikliğe gerek görülmedi?

Sizin kadar kafaya takan olmadı?

veya

??

Üretmeden, çözüme ortak olmadan, kafa yormadan bu çok kötü olmuş demek hoş değil. Bunu diyenlere bir tane soru sorarlar; Sen olsan nasıl yapardın?

Bukadar konuşmanın içerisinde bir kişiden yapıcı bir çözüm gelmiş aslında.

Tenzih ederim: "Somurtkan Şirin, Şirin Köyü'nün asosyal Şirinidir. Genellikle "...dan nefret ediyorum" tarzında cümleler kurar. Yüzünde genelde uykulu ve mutsuz bir görünüm vardır."

ben olsama gerek yok yapan yapmış zaten, kaputun alt tarafından cama yakın uca koyarım fışkiyeyi kaputa akmaz sıçramaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana 2013 model iddalı bir c sınıfı model söyleyin ki cam'ı açınca içerisine su almasın ?

Belki benim'de mühendis olduğumdandır ? Ford'dan değildir böyle düşünelim birde.Herşey gözüktüğü gibi kolay değil o yüzden dedim koca parçaları minicik parçalar ile yürütüyorsun hangi firma olursa olsun büyük saygıyı hak ediyor. Su mu hikaye ama bunların farkına sadece işin içinde olunca anlıyorsunuz..

sanirim c sinifi degil ama polo clio linea bunlarin ucunude 4.5 sene icinde calistigim sirkette kullandim. Malesef bu kullandigim araclar cami temizlemek icin siktigim suyu iceri almiyordu.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sanirim c sinifi degil ama polo clio linea bunlarin ucunude 4.5 sene icinde calistigim sirkette kullandim. Malesef bu kullandigim araclar cami temizlemek icin siktigim suyu iceri almiyordu.

Onlar ile bu kıyaslanmaz bu arabanın sürtünmesine bakın birde.. Neyse dediğim sözün arkasındayım.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eski tip fıskiyeler daha iyi idi. Gerçi Vw'de aynı türden püstürtme yapıyor Ford gibi fakat kaputta su vs.. yok. Sorun motorda da olabilir, aniden basıncı sıfırlaması lazım, eğer motorun ataleti ile dönmeye devam edip basınç azalıyor ise yani birden bire basınç düşmüyorsa fıskiyelerden kaputa su sızması olasıdır.

Bende de aynı sorun var ve sadece cama değil suyun büyük bir kısmını tavana, sağdaki soldaki araçlarada püskürtüyor. Net olarak tasarım hatası. Maliyeti çok mu? Hayır. Ford'un bu sorununun üstünden gelmesi lazım. Belkide Avrupa'da tsb yayınlanmıştır bile bununla ilgili. Otosan oldukça sorumsuz. Uğraşmıyorlar, elini taşın altına koymuyorlar. Anlamıyorum; Ford , Otosan'ı hiç mi denetlemiyor? Kafalarına göre iş yapıyorlar, yapılması gerekenleri yapmıyorlar. Kişiye göre muamele yapıyorlar. Anladığım kadarı ile tüm F3 lerde bu sorun var. Servisine gelip şikayetini belirten herkesin sorununu gidermek zorunda. Ki her araçta var, buna çözüm bulmalı. Isıtmalı fıskiyeyi bile 10 liradan satıyorlar parçacılar f3 için. Üretim maliyetinin çifti için 5 doları geçmeyeceğine inanıyorum. Sorun motorda ise gerekli tip motor takılmalı. Bununda maliyeti oldukça düşük. Ama burası Türkiye ve Ford ithalatçısı Koç Grubu şirketi Otosan!!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Silecek fıskiyesinin yeri de hatalı.. kaput üstünde olan araç sayısı o kadar az ki..

Genelde yeni araçlarda cam ile kaput arasında kalan bölüme konumlandırılıyor.. böylece akıtsa bile problem oluşturmuyor..

maalesef makyajlı focus'ta da kaput üzerine yerleştirilmiş..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konusu vardi diye hatirliyordum ama bulamadim. Su durum da berbat . ozellikle de yazin cam acikken facia..

d35e058d3a133ec46ebf5281c233114c.jpg

Ya müdür benim arabada uzun yolda denedim ben bu olayı. 10 sn felan su sıktım tek damla gelmedi yan camlara. Arabaları yanyana getirdiğimizde bakalım bi ne fark var.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.