Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme F3 Tdci

Sabri Özer

Soru

Merhabalar abilerim :) ; benim arabamda dur kalk trafikte ilk çalıştırmada arabayi park ettikten sonra herşekilde rölantide normal olmayan bir titreme var dalgalı değil motorun çalışma sesiyle ayni senkronda. Şuan 27.000de arabam 30.000 bakımını bekliyeyim diyorum ama rahatsız etmeye başladı. Neden yapar ? Benim kullanım tarzım yüzünden midir ? Veya kronik aks keçesi sorunundan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba arkadaşlar. eskiden beri gelen ford sevdam ve bacanağımın baskıları sonucunda :) Peugeot 207 aracımı satıp bütçem dahilinde 2012 model trend tdci focus sahibi oldum ve bu vesile ile sizlerle tanışma bilgi alışverişi imkanım oldu. ancak bu araç daha alalı 20 gün olmasına rağmen bana sinir harbi yaşatmaya başladı. gerçi sinir harbini araçtan çok servisler yaşatıyor.

(bu arada bir araba kullanırken aracın vaziyeti ile ilgili 5 duyu organını kullanan tiplerdenimdir.) :)

ee bende nasıl olsa araç garantili, temmuz 2012 de trafiğe çıkan boyasız 26000 km deki bir araçta ne olabilir düşüncesiyle ilk defa kılı kırk yarmadan detaylı ekspertiz yaptırmadan aracı aldım ve akabinde benim için kabus başladı.

arkadaşlar araçta birkaç sorunum var ama ben konuya yoğunlaşma anlamında daha iyi olacağını düşündüğümden sorunları ayrı konu altında açmayı düşündüm. umarım site yöneticilerimiz için bir sorun teşkil etmez.

GELELİM ARAÇTAKİ SORUNA

aracım çalışır durumda rölantide titreme yapıyor. aracı izmirde adını vermeyeceğim bir yetkili servise götürdüm titremeyi ordaki teknisyenlerede gösterdim ve sorunun yazılım ile ilgili bir sorun olduğu güncelleme yapılarak giderileceği söylendi ve bende kendimce korkulacak bişey olmadığı ve kolayca sorunun çözüleceğini bilmenin mutluluğu ile aracı akşam teslim almak üzere servis bıraktım. akşam servise gittiğimde herşeyi halledildi denilen araca(diğer başlıklarda açacağım sorunlar) binip marşa bastım ve yine aynı titreme. "ee titreme hala devam ediyor usta" tepkisiyle servisin baş teknisyenini çağırdılar ve bu arkadaş aracın bilgisayara bağlandığını ancak aracın yazılımlarının güncel olduğu için bi güncelleme yapılamadığını dolayısı ile titremenin geçmediğini söylediler. tabi bu duyduklarımla bereber benim tansiyon yükselmeye başladı ama sükunetimi korumak için elimden geleni yaptım.

"eee nolacak peki bu durum böylemi binecez bu arabaya dememle beraber teknisyen bu sorunun bi hayli olduğunu bazı araçların yazılımı güncellenince düzeldiğini bazılarının düzelmediğini, benim aracada forddan titreme ile ilgili bi güncelleme gelirse ancak o zaman yapılabileceğini, güncellemenin ne zaman geleceğinin belli olmadığı söylendi. 

şimdi arkadaşlar sizden ricam yaşadığınız tecrübeleriniz ile bana ışık tutmanız. bu titreme sorununun gerçekçi bir çözümü varmıdır bildiğiniz ya da yaşadığınız.. şunuda belirteyim servislere itimadım sıfır. bir şeyi kendim araştırmadan ve bilgi sahibi olmadan (en azından inanmadan) hiçbir söylenen beni tatmin etmiyor.

bu konu ile ilgili bana yardımcı olabilirseniz sevinirim ve ayrıca izmirde araçlarınızla ilglili sorunları çözebildiğiniz servisler hangileri paylaşırsanız sevinirim.

herkese iyi akşamlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

başlığın mevcut olduğunu biliyorum ama biraz geçmişte kalmış konu böyle daha güncel kalacağını düşündüm..

Her sorun için tekrar tekrar başlık açılırsa forum karman corman olur. Mesaj yazdığınızda konu güncellenmiş olacak sonuçta.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konular birleştirildi. Ozan'ın da dediği gibi aynı sorunu farklı kişilerin açtığını düşünün cevap bulmak sizi de zorlar bizi de.

Konular açık ise tarihine bakmaksızın kontrol etmenizde fayda var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar. eskiden beri gelen ford sevdam ve bacanağımın baskıları sonucunda :) Peugeot 207 aracımı satıp bütçem dahilinde 2012 model trend tdci focus sahibi oldum ve bu vesile ile sizlerle tanışma bilgi alışverişi imkanım oldu. ancak bu araç daha alalı 20 gün olmasına rağmen bana sinir harbi yaşatmaya başladı. gerçi sinir harbini araçtan çok servisler yaşatıyor.

(bu arada bir araba kullanırken aracın vaziyeti ile ilgili 5 duyu organını kullanan tiplerdenimdir.) :)

ee bende nasıl olsa araç garantili, temmuz 2012 de trafiğe çıkan boyasız 26000 km deki bir araçta ne olabilir düşüncesiyle ilk defa kılı kırk yarmadan detaylı ekspertiz yaptırmadan aracı aldım ve akabinde benim için kabus başladı.

arkadaşlar araçta birkaç sorunum var ama ben konuya yoğunlaşma anlamında daha iyi olacağını düşündüğümden sorunları ayrı konu altında açmayı düşündüm. umarım site yöneticilerimiz için bir sorun teşkil etmez.

GELELİM ARAÇTAKİ SORUNA

aracım çalışır durumda rölantide titreme yapıyor. aracı izmirde adını vermeyeceğim bir yetkili servise götürdüm titremeyi ordaki teknisyenlerede gösterdim ve sorunun yazılım ile ilgili bir sorun olduğu güncelleme yapılarak giderileceği söylendi ve bende kendimce korkulacak bişey olmadığı ve kolayca sorunun çözüleceğini bilmenin mutluluğu ile aracı akşam teslim almak üzere servis bıraktım. akşam servise gittiğimde herşeyi halledildi denilen araca(diğer başlıklarda açacağım sorunlar) binip marşa bastım ve yine aynı titreme. "ee titreme hala devam ediyor usta" tepkisiyle servisin baş teknisyenini çağırdılar ve bu arkadaş aracın bilgisayara bağlandığını ancak aracın yazılımlarının güncel olduğu için bi güncelleme yapılamadığını dolayısı ile titremenin geçmediğini söylediler. tabi bu duyduklarımla bereber benim tansiyon yükselmeye başladı ama sükunetimi korumak için elimden geleni yaptım.

"eee nolacak peki bu durum böylemi binecez bu arabaya dememle beraber teknisyen bu sorunun bi hayli olduğunu bazı araçların yazılımı güncellenince düzeldiğini bazılarının düzelmediğini, benim aracada forddan titreme ile ilgili bi güncelleme gelirse ancak o zaman yapılabileceğini, güncellemenin ne zaman geleceğinin belli olmadığı söylendi. 

şimdi arkadaşlar sizden ricam yaşadığınız tecrübeleriniz ile bana ışık tutmanız. bu titreme sorununun gerçekçi bir çözümü varmıdır bildiğiniz ya da yaşadığınız.. şunuda belirteyim servislere itimadım sıfır. bir şeyi kendim araştırmadan ve bilgi sahibi olmadan (en azından inanmadan) hiçbir söylenen beni tatmin etmiyor.

bu konu ile ilgili bana yardımcı olabilirseniz sevinirim ve ayrıca izmirde araçlarınızla ilglili sorunları çözebildiğiniz servisler hangileri paylaşırsanız sevinirim.

herkese iyi akşamlar...

Yok yok sizin araba benimkisinin ayrı yumurta ikizi sanırım.

Hava filtresinin değişimi için kesinlikle bakımı beklemeyin mümkünse en fazla 7500de bir siz değiştirin. Yazılım yapıldıktan sonra çözülen titreme problemi var. Benimkisinde çözdü ve tekrar çıktı. Servise gidip tüm sıkıntıları çözümünü bekleyeceğim.

Çözüm bekleyen sıkıntılar

Sola çekme, direksiyon manevra problemleri

Ön takım sesi

Çukurlarda kasislerde süspansiyon sorunları

Sarsıntılı çalışma

Motordan gelen ikinci bir hışırtı sesi.

Ben hep kendime suç buluyordum bu ara. Sizin arabanın sıkıntılarını görünce yanlız değilmişim dedim.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yok yok sizin araba benimkisinin ayrı yumurta ikizi sanırım.

Hava filtresinin değişimi için kesinlikle bakımı beklemeyin mümkünse en fazla 7500de bir siz değiştirin. Yazılım yapıldıktan sonra çözülen titreme problemi var. Benimkisinde çözdü ve tekrar çıktı. Servise gidip tüm sıkıntıları çözümünü bekleyeceğim.

Çözüm bekleyen sıkıntılar

Sola çekme, direksiyon manevra problemleri

Ön takım sesi

Çukurlarda kasislerde süspansiyon sorunları

Sarsıntılı çalışma

Motordan gelen ikinci bir hışırtı sesi.

Ben hep kendime suç buluyordum bu ara. Sizin arabanın sıkıntılarını görünce yanlız değilmişim dedim.

valla servet bey ben bu konuları çözmede azimliyim. inşallah bu sorunları çözer ve araçlarımıza gönül rahatlığıyla bineriz. yazılım işi tam bir yılan hikayesi eğer serviste çözemezsem araca chip tuning yaptıracam. belkide farklı yazılımla sorunu çözerim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

valla servet bey ben bu konuları çözmede azimliyim. inşallah bu sorunları çözer ve araçlarımıza gönül rahatlığıyla bineriz. yazılım işi tam bir yılan hikayesi eğer serviste çözemezsem araca chip tuning yaptıracam. belkide farklı yazılımla sorunu çözerim. 

Chip işini sorunu çözebilecekmiş gibi bakmıyorum. Bence servisi zorlayın düzeltsinler. Düzeltemezlerse yargı yoluna gitmekte şart.

Ben eskiden diğer arabalarımda yetkili servise gitmezken arabada sorun olunca yetkili servisin daha bilgili olacağını ve daha net çözümler üreteceğini düşünürdüm. Şimdi bakıyorumki sanayideki ustalardan çok da iyi değiller. (zaten sanayiden gelme ustalar)

Çıkamadıkları sorunun altından bahanelerle savuşturmalar geliyor, bu durumu yersen güzelde yediriyorlar. Hani öyle itina ile işime bakılsın, sorunum çözülsün diye gidip hüsranla dönüyor çoğu insan. İllaki işini düzgün yapan servisler vardır. Sadece otomobil sektöründe değil birçok sektörde bir işi yaptırabilmek için tırım tırım işin ehlini aramak ona yaptırmak gerekiyor. Diğerleri sanki yaptığı işi profesyönelce değilde hobi olarak yapıyorlarmış gibi.

Ooo olur ya, belli bi kilometreden sonra yapar.

Hepsinde var abi o normal.

Yok biz öyle bir sorunla karşılaşmadık.

Sen bunu dedin ama biz başkabirşeyini yaptık, ondandır dedik, böyle bi 1000-2000km bin.

100-200 km sonra geçmezse tekrar bakalım. Yok olmadı bakım zamanı bakalım.

Yazılımdandır, bir sonraki yazılımla düzelir.

Haa tabi şöyleleride var nadiren: 3 ay önceki problemi hatırlayıp ismen hitab edip sorunun akıbetini soran servis müdürüde var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.