Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Bakım Süreleri, Kapsamı ve İşçilik (Bakım Paylaşımı Değil)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ne alakası var. 3000-3500 devirle 15-20 dakika gidersen yeterli olacaktır. 3.vitesle de olur 2.vitesle de.

Ne alakası olduğunu önceki mesajlarımı okursanız anlarsınız.

Gayet açık bir dil ile anlattım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Malum 75.000 bakımı geliyor, bugün servis dışından OEM parçaları aldık Ozan'la ne ne zaman değişecek kendime mini bir liste hazırladım buraya da koyayım dedim. Tablo olarak koymayı 3. deneyişimden sonra bıraktım malesef :)

15.000

Hava filtresi

Yağ filtresi

Yağ

30.000

Koku filtresi

Yakıt filtresi

Fren hidrolik sıvısı

45.000

Otomatik vites kutusu yağı

Bujiler(Benzin)

60.000

Sadece fren sistemi kontrolü

135.000

Triger ve V-kayışı

150.000

Soğutma sistemi sıvısı

15.000-75.000-105.000

Hava filtresi

Yağ filtresi

Yağ

30.000-120.000

15.000+30.000

Hava filtresi

Yağ filtresi

Yağ

Koku filtresi

Yakıt filtresi

Fren hidrolik sıvısı

45.000-135.000

15.000+30.000+45.000

Hava filtresi

Yağ filtresi

Yağ

Koku filtresi

Yakıt filtresi

Fren hidrolik sıvısı

Bujiler(Benzin)

60.000:

15.000+30.000+60.000

Hava filtresi

Yağ filtresi

Yağ

Koku filtresi

Yakıt filtresi

Fren hidrolik sıvısı

Sadece fren sistemi kontrolü

90.000

15.000+30.000+45.000

Hava filtresi

Yağ filtresi

Yağ

Koku filtresi

Yakıt filtresi

Fren hidrolik sıvısı

Bujiler(Benzin)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abartı durumlar var, mesela 30.000de fren hidroliği gereksiz benim bildiğim kadarıyla. Zaten değiştiren servis/usta görmedim (özel olarak öpmek isterlerse ayrı tabi).

Puntonunkini 4.yılda değiştirin demiştimde ne diyo bu salak modunda bakmışlardı, sonrada kutudakini pompayla çekip yerine yenisini koymuşlardı, bide dışarda tekrar değiştirmiştim. Cmax fabrikanın koyduğu ile gitti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

İyi akşamlar arkadaşlar...benim 2012 ford focus tdci titanyum smart aracım var...ilk bakımı geçen sene nisan 2014 yılında km dolayı değil 1 sene doldurduğum için 9300 km yaptırdım.bu senede aynı şekilde km 16000 küsur olduğu için yıldan dolayı yaptıracağım..istanbulda anadolu yakasında uygun bakım yapan yetkili servis tavsiye istiyorum...hem bakım fiyatları hem de değiştirilecek parça listesi önerirseniz siz forum üyelerine çok teşekkür edicem..bu konular servisten servise değişiyor...bilgi verirseniz çok sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26.03.2015 - 22:38 tarihinde, metin gercek yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar...benim 2012 ford focus tdci titanyum smart aracım var...ilk bakımı geçen sene nisan 2014 yılında km dolayı değil 1 sene doldurduğum için 9300 km yaptırdım.bu senede aynı şekilde km 16000 küsur olduğu için yıldan dolayı yaptıracağım..istanbulda anadolu yakasında uygun bakım yapan yetkili servis tavsiye istiyorum...hem bakım fiyatları hem de değiştirilecek parça listesi önerirseniz siz forum üyelerine çok teşekkür edicem..bu konular servisten servise değişiyor...bilgi verirseniz çok sevinirim...

Hem ilk mesajdaki pdf dosyasında hem de hemen yukardaki iletide nelerin değişmesi gerektiği zaten yazıyor.

Fakat servis kontrol edip ekstra bir şey çıkartırsa bunu keyfinden yapmadıysa onunda değişmesi gerekir. Şunu yaptırın dersek sadece ona bağlı kalamazsınız yani, neyse ucuz hangisi olur tek tek sormanız lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim farkında olmadığım şeyleri onlar servis olarak görüp garantiden değişecek parçaları değiştirir mi ? Yoksa çaktırmadan benim üzerime kullanıcı hatası diyip yıkabilir mi?bu konu hakkında açıkçası pek bilgim yok...bilinçli olarak servise gitmek istiyorum...sizler daha tecrübelisiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim farkında olmadığım şeyleri onlar servis olarak görüp garantiden değişecek parçaları değiştirir mi ? Yoksa çaktırmadan benim üzerime kullanıcı hatası diyip yıkabilir mi?bu konu hakkında açıkçası pek bilgim yok...bilinçli olarak servise gitmek istiyorum...sizler daha tecrübelisiniz

Aracınızda periyodik bakımda değiştirilmesi gereken parçalar dışında değiştirilecek bir şey var idiyse, zaten şimdiye kadar farkederdiniz. =)

Meraklanmayın, yetkili servisler özel servislerden bir miktar daha maliyetli olmalarına rağmen düşündüğünüz ölçüde canınızı sıkmazlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Metin kardeşim merhaba,

Ben şirket araçlarını ve kendi aracımı Maltepedeki Şahsuvaroğluna götürüyorum.Benim aracımda aynı sizinki gibi km.dolmadığından iki bakımda yıldan girdi.Hatda ikinci bakım için geçen gün götürdüm.

Oraya giderseniz müşteri temsilcisi Berk Soylu 'yu bulun.Benim ismimi verin ve benim gönderdiğimi söyleyin.Eminimki bana yapılan ilgi ve alaka sizede gösterilecektir.Hatda oraya gittiğinizde veya gitmeden beni arayabilirsinizde ben burdan Berki arayıp sizi yönlendirebilirim.

Kısacası ben memnunum,araba titizliğinde kıl olduğum için beni iyicene tanıdılar ve sağolsunlar azbuçuk nazım geçiyor.Ama sizin beklentileriniz nasıl olur memnun kalırmısınız kalmazmısınız bilemem.Ben sadece bukadar yardımcı olabiliyorum size..

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar...bakım fiyatları ile ilgili rakamlar elime ulaştı...tek takıldığım nokta yakıt filtresi değişmeli değişmemeli mi?servislerin bazıları 30000 km dedi bazıları da 2.yıl olduğu için değiştirme taraftarı...eğer değiştirmezsek mesuliyet almıyorlar mış...mesuliyet müşteride ...bu nasıl iş anlamadım...yardımcı olursanız sevinirim...bir de servise akü ömrünü sorduğumda 2 yıl dediler..gene ölçüm yaparız...baskı yapsam değiştirme yaparlar mı?bir sıkıntım şu an için yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@metin gercek, yakıt filtresi 30.000 km'de bir değişmeli. Kabul etmezseniz buna bağlı oluşabilecek tüm arızalar kullanıcı sorumluluğunda olur. Tartışmalı bir yanı yok. Ğreticinin önerisi bu yönde. Türkiye için bence makul bir öneri. 

Aküde voltaj düşmesi tek başına yetmez, işlev görmez hale gelmesi ve şarjı kabul etmiyor olması lazım. Yani bu şartlar oluşmadan değişim olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@metin gercek, yakıt filtresi 30.000 km'de bir değişmeli. Kabul etmezseniz buna bağlı oluşabilecek tüm arızalar kullanıcı sorumluluğunda olur. Tartışmalı bir yanı yok. Ğreticinin önerisi bu yönde. Türkiye için bence makul bir öneri. 

Aküde voltaj düşmesi tek başına yetmez, işlev görmez hale gelmesi ve şarjı kabul etmiyor olması lazım. Yani bu şartlar oluşmadan değişim olmaz. 

Bence tartışmalı kısmı 2 senede bir olması. Bana değiştirelim demediler (23000 filandı), zaten bi sorunda çıkmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldığımız yakıt ne kadar iyi olursa olsun ister istemez ileride bir sorun çıkartır diye korkmuyor da değilim...zamanla sıkıntı yaratabilir...hem çekişden hem de fazla tüketim sağlamasından dolayı o yüzden değiştirmek te bana mantıklı geliyor...belli mi olur belki başka sıkıntıları sebebiyet verebilir de...bu kadar bakım için masraf yapıp küçük derede boğulmamak lazım diye düşündüm...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Focus Bakım Süreleri, Kapsamı ve İşçilik (Bakım Paylaşımı Değil) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.