Jump to content

Aykut Dizdar

Member
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Normal

About Aykut Dizdar

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  İstanbul
 • Car:
  2013 focus 1.6 tdci style
 • Job:
  Bilg.Mühendisi
 • Gender:
  Bay
 • Age 40

Recent Profile Visitors

1,010 profile views
 1. http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-aksesuar-bluetooth-stereo-audio-music-receiver-231750482/detay Bu ürünü kullanmak için araçta AUX değil USB girişi olması yeterli.
 2. 2-1-2-1 not almış bir lastiği neye dayanarak mükemmel olarak nitelendirmişler acaba?
 3. Başka bir cihaz deneyin. Ben benzer bir cihazla sorunu çözdüm.
 4. Bana Euro'daki düşmeden kaynaklı gibi geliyor. Astra indirimi ayrıca gelebilir.
 5. Yazılımları Jarvis kod adıyla release etseler ne güzel olur yav cidden...
 6. Tesla'nın autopilot özellikli yeni modeli 9 Ekim'de duyuruldu. İlk videolar da internete düşmeye başladı : Detaylı bilgi için : http://www.teslamotors.com/presskit/autopilot http://www.teslamotors.com/blog/dual-motor-model-s-and-autopilot http://www.teslamotors.com/blog/your-autopilot-has-arrived
 7. Otomatik dizel için şöyle bir eğri var :
 8. Haklısın abi. "İspanya dünyanın 8. büyük üreticisi" olacak. Teşekkürler uyarı için.
 9. Bir adet bluetooth receiver alarak hallettim. http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-aksesuar-bluetooth-stereo-audio-music-receiver-231731029/detay
 10. Benim aracımda da benzer bir sorun oldu. (http://www.focusclubtr.com/topic/10432-cruise-control-çalışmıyor/) Debriyaj switch'i değiştirilerek çözülmüştü.
 11. Telefonunuzun marka ve modeli ile kullandığınız Android versiyonunu yazabilir misiniz?
 12. Bu çözümü ben de bir yerlerde okudum ancak Android'in lollipop versiyonunda sanırım bu seçeneği kaldırmışlar.
 13. 2011 yılı verilerine göre Romanya'nın tüm ihracatının %10'unu tek başına karşılayan Dacia, 1966'da kurulduğunda Renault 12'nin altyapı ve dizaynını satın almıştı. Şu anda Avrupa'nın en büyük beşinci otomobil üreticisi. 1950'de İspanya hükümetinin gayretleriyle, iç savaş sonrası ekonomiyi güçlendirmek için beş bankanın ortaklığıyla başlatılan Seat projesi, İtalyan Fiat'tan hem yatırım hem de konsept ve dizayn desteği alarak işe başlamıştı. Seat şu anda dünyanın sekizinci en büyük otomobil üreticisi. 1930ların sonunda kurulan Honda, bir garajda Toyota'ya oring imal eden ve mamulün kalitesizliği nedeniyle sözleşmesi feshedilen bir şirketti. İkinci dünya savaşı rüzgarını ve Toyota'nın dizayn çalışmalarını arkasına alarak bugün dünyanın en büyük motor üreticisi oldu. İkinci dünya savaşı rüzgarını arkasına alan bir diğer firma Volkswagen, o sırada bölgedeki irili ufaklı küçük üreticilerden biri olan Ferdinand Porsche'nin dizayn ve çalışmalarını baz alarak Adolf Hitler'in gayretleriyle kuruldu. Kuruluş aşamasında finansal desteği sağlayacak "bir babayiğit" bulunamadığı ve yeni bir otomobil fabrikası kurmanın oldukça gereksiz ve masraflı olduğu eleştirilerine rağmen üçyüz binin üzerindeki Alman vatandaşından ayda beş mark alınarak finanse edildi. Kendileri şu anda dünyanın en büyük ikinci otomobil üreticisi. Enzo Ferrari 1939'da Alfa Romeo'dan ayrılıp kendi şirketini kurduğunda ürettiği aracı Fiat dizaynı üzerine geliştirmişti. 1920'lerde kurulan BMW, Austin marka bir otomobilden devşirdiği ilk otomobil ile başarılı satış adetlerine ulaşmıştı. --- Otomobil tarihini biraz incelersek Karl Benz ve Henry Ford dışında hiç kimsenin tam olarak bir "mucit" olduğunu söyleyemeyiz. Üretim/endüstri de aynen doğa gibi evrimleşerek gelişiyor. Her girişimci bir şekilde kendisinden önceki adımları izliyor, zaman ve kaynak kaybından kaçınıyor. Yerli otomobil üretimini kıyasıya eleştirmenin, burun bükmenin, aroganlığı farklı kostümlere sokarak ifade etmenin; şu meşhur fıkrada, cehennemde çukurdan çıkmaya çalışan arkadaşlarını paçasından tutup içeri çekmeye çalışan Türklerdeki gibi genlerimize girip yerleşmiş yeteneğimizin sonucu olduğunu düşünüyorum. Irkların, renklerin, toprakların birbirine üstünlüğü olduğunu düşünen bir insan değilim. Ancak bu toprakların insanlarının da tüm insanoğlunun ilerleyişi için neler ortaya koyabileceğini görmek isterim.
 14. Focus Style paketlerde bilindiği gibi SD card/AUX girişi bulunmuyor. Bunun yerine bir adet USB girişimiz var. Bu girişe iPhone veya USB bellek bağlandığında sorun yok. Ancak üzerinde Android çalışan telefon bağladığınızda (Galaxy S4 ve Galaxy A7 denedim), telefon sürekli olarak şarja tak-çıkar yapılıyormuş gibi uyarı veriyor ve teyp ünitesinden AUX girişine basılınca da "Bağlı cihaz yok" uyarısı veriliyor. - Android Kitkat ve Lollipop sürümleriyle deneme yaptım. - Aracımın yazılım güncellemesi 30.000 bakımında serviste yapıldı. - Android'de Sistem->Aksesuarlar->Ses çıkış modu seçeneği "açık" durumda - Sistem->Geliştirici Seçenekleri->USB ses ynlndrmyi engelle "kapalı" durumda - Sistem->Geliştirici Seçenekleri->USB hata ayıklama "açık" ve "kapalı" olarak deneme yaptım Style aracında Android telefonundan USB bağlantısıyla müzik dinleyebilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.