Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Bakım Süreleri, Kapsamı ve İşçilik (Bakım Paylaşımı Değil)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

@Alperen G., yakıt filtresi 30.000'de değişebilir, ama benzinlilerde zorunlu değil, bende değiştirmediler mesela. Bazı servisler bunu standart bakıma gelir getirici bir etkinlik olarak eklemiş olabilirler.

@, yeni nesil dizellerde DPF kendi kendini temizliyor, buna rağmen gelir getirici etkinlik olarak DPF temziliği önerebilirler, arada bir de olsa uzun yol yapan araba ise kabul etmene gerek yok.

uzun yola ancak senede bir kere tatile giderken çıkabiliyorum,ama şehir içinde arada bir düşük vites yüksek devirle yani motoru bağırtarak gitmeye çalışıyorum,malum yüksek vites yüksek devir şehir içinde mümkün olmuyor.inşallah temizliyordur

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uzun yola ancak senede bir kere tatile giderken çıkabiliyorum,ama şehir içinde arada bir düşük vites yüksek devirle yani motoru bağırtarak gitmeye çalışıyorum,malum yüksek vites yüksek devir şehir içinde mümkün olmuyor.inşallah temizliyordur
En az yarım saat 3000dd  veya sütünde olmazsa pek işe yaramaz. Ama rejenerasyon sistemi kalanını sizin yerinize yapıyordur.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serviste bilgisayara bağlarayak dpf temizliği isteyebilirsiniz. Araç kendi kendine yüksek devire çıkıyor ve zengin yakıt ile çalışıyor.Fan açmıyor,hatta motora yük olsun diye klima kompresörünü ve şarj dinamosunu devreye sokabiliyor. Hatta cam rezistansını açıyor ki şarj fazla gelirse,şarjı kesmeyip motordaki yük az kalmasın diye :D

Ben her 20.000 km de bir bu işlemi tavsiye ediyorum. Bakımlarda ücretsiz olarak yaptırılabiliyor. Fakat eski tip motorlarda(109 beygir 5 ileri vites 16 valfli dizellerde) adm katkısı 60.000-80.000 kmde bir tamamlanmalı ve bilgisayardan dolum yapıldığına dair beyine girilmeli. Servislerin bazıları uğraşmayabilir, iş ustada bitiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

45 bin bakımı için bu gün Karabük Azim Oto yu aradım. 

Fiyat istedim.

450 civarı dediler.

Dedim ne yapıyorsunuz bakımda, filtreler, yağ, dört tekerlek sökülerek balatalar kontrol ediliyor vs vs. 

Benim 30 bin bakımında mazot filtrem değişti falan dedim. Sonra aracın şasi nosunu söyleyin net fiyat verelim falan dediler, plaka kayıtlıdır, plakayı vereyim bakın dedim. 

Sonuç:387 tl fiyat verdiler 45 bin bakımı için. 

Bence çok. Samsun Otokoç 300 vermişti. 

Yok illa Samsun'a yollayacaklar beni. :D :D

15000 bakımına istanbulda keleşler 520tl istedi en ucuz kar oto 420tl verdi bendemi samsuna gitsem hem araba yol yapmiş olur daha 9000 de

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2. yıl bakımına bu hafta gideceğim..

Otokoç 280+kdv, Tan Oto 360 dedi. Tur Oto 500 diyerek ve tüm zamanların rekorunu ele geçirdi.

Otokoç daha uygun duruyor ^_^

Randevu talebimi ilettim internetten birazdan dönüş yaparlar..

Otokoç 280+kdv, Tan Oto 360 dedi. Tur Oto 500 diyerek ve tüm zamanların rekorunu ele geçirdi.

Meraba ben o bakımdan yeni çıktım 31000km 2yıllık Bursada indirimli yağada %30 indirim yapmalarına rağmen tam 805 tl fiyat çıktı. O faturayı buraya eklemek istedim ama basaramadım.Deyişenlerse bunlar .yağa . yağa filitresi.mazot filitresi. hava filitresi polen filitresi. ön balatalar 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Meraba ben o bakımdan yeni çıktım 31000km 2yıllık Bursada indirimli yağada %30 indirim yapmalarına rağmen tam 805 tl fiyat çıktı. O faturayı buraya eklemek istedim ama basaramadım.Deyişenlerse bunlar .yağa . yağa filitresi.mazot filitresi. hava filitresi polen filitresi. ön balatalar

Balatalardan dolayidir.

Benim benzinli.. mazon filtresi fln da yok tabi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün 15000 bakımını yaptırdım standart bakım kar otoda 354 tl pazarlıkla keleşler 520 tl dedi aydogan 470 otokoç 420 borsa gibi mübarek her yer ayrı fiyat veriyor 

gürcan abi pazarlık etseydin çok fark ediyor adam utanmadan silecek suyuna 8 tl +kdv yazmiş biz 20 kilo camsili 16tl ye satıyoruz bu camsile verdiğim para acayip zoruma gidiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyler diğer markalarda da böyle fiyatlar var. Sadece Fiat ucuz servis bakımı sağlıyor. Mesela Toyota ya girince sadece elbiselerine dokunmuyorlar :kırbaç:  İşkence gibi ya cüzdanında ne varsa alıyor adamlar. Opel ve wv de fiyatlar uçuk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Yakup Ç. A., başlığı Yeni Focus Bakım Süreleri, Kapsamı ve İşçilik (Bakım Paylaşımı Değil) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.