Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kışın Karlı Havada Araç Bakımı & Temizliği Hakkında Önerileriniz ?

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Birde farları manuelde bırakmak gerekiyor aksi halde sabah araç çalıştırıldığında sileceklerde  (yağmur sensörü) çalışıyorki büyük sıkıntı ve masraf çıkabilir...

silecek kolunu bi tık yukarda değil de en alt seviyede tutarsan çalışmıyor sensörler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabadan inerken tüm sensörleri; klimayı, radyoyu; silecekleri; farları elektrikli ne varsa elle kapatırım.

Araca binice ne lazımsa (Farları otm. konuma alırım) onu çalıştırırım. Mesela radyo ve havalandırmayı kapatmadan araçtan indiğim görülmemiştir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabadan inerken tüm sensörleri; klimayı, radyoyu; silecekleri; farları elektrikli ne varsa elle kapatırım.

Araca binice ne lazımsa (Farları otm. konuma alırım) onu çalıştırırım. Mesela radyo ve havalandırmayı kapatmadan araçtan indiğim görülmemiştir :)

Abi ne övdün yalnız kendini yaw! :muha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

demekki sakin bir hayatınız var : :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

varsa tavsiye alalım :) silecek ile gitmesin konu :)

Bu silecek işinde şöyle bir teoride var;

Silecekleri kaldırmak lastikleri koruyor gibi gözüksede silecek yayının gergide durmasına ve deforme olmasına sebep olur.

Buda sileceğin zamanla cama baskı yapamaması sonucunu doğurur ki lastikden daha masraflıdır. 

Hadi bakalım...  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben sürekli kaldırırım karlı günlerde, hemde soğuk,karlı bir memlekette yaşıyoruz bugüne kadar ne silecek yayı bozuldu ne de deforme oldu...ama lastikler cama yapışırsa o zaman esas deforme olmuş olur...ayrıca buralar bayağı soğuk karlı ,sileceği kaldırmasak sabah arabaya binince ancak 10 dk da silecek ayrılır camdan ,ısıtmalı ön cam yoksa . ,neden kolayı varken zoru yapayım ki,sileceği camdam ayırmak için boşu boşuna 10 dk klima mı çalıştıracagım .zaten araba ısınana kadar bir sürü vakit geçer heleki dizellerde daha çok bekleriz...Son olarak: İsteyen klimasını kullansın öyle camdan ayırsın sileceğini isteyen kaldırsın sileceğini ama ben her zaman karlı günlerde sileceği kaldıracağım karlı günlerdeki tecrübelerime dayanarak!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam aracı aldığımda kullanım kitapcığını incelerken far ayarının otm. konumda  olması durumunda silecek sensörününde aktif olduğunu okuduğumu hatırlıyorum, buna istinaden yazmıştım..

Ters hatırlıyorsun:

Farlar otomatikte iken gündüz de olsa eğer yağmur sensörü silecekleri sürekli çalışır konuma getirirse farlar da yanacaktır.
Yani yoğun yağmurda far yakıyor araç, far yaktığında silecek çalıştırmıyor.... 
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam aracı aldığımda kullanım kitapcığını incelerken far ayarının otm. konumda  olması durumunda silecek sensörününde aktif olduğunu okuduğumu hatırlıyorum, buna istinaden yazmıştım..

far sensörü açıksa silecek çalıştığında silecek far sensörünün her önünden geçtiğinde farları yakıp söndürecektir. Sanırım kitapçıkta bundan bahsediliyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.