Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Kamil Yemez

Fiesta Yağ Göstergesi Geç Sönüyor

Recommended Posts

2013 fiesta 1.5 tdci aracım var araç 69000 km de 66000 km deyken özel bir serviste ağır bakımları yapıldı araca 5-30 yağ konuldu ancak bilindik bir marka değildi, 15 gün önce mavi duman atması üzerine shell servisine gittim, aracın yağ değişimi ve bakımı yapıldı, bir haftadir yoğun duman atışı ve karbondioksit kokusu kesildi ancak ilk çalıştırmada yağ göstergesi 2-3 saniye geç sönüyor ve uyarı sesi veriyor motor ısındığı zaman durdurup çalıştırırsam bu hata olmuyor genelde sabah işk çalıştırmada bu sorunla karşılaşıyorum, aşağıda videoda ilk çalıştırma anını attım, serviste külbütör sistemi ile ilgili olduğu zamanla doğru yakıt yağ kullanımı ile düzelir denildi ama tedirginim, fikri olanların düşüncesini merak ediyorum piyasadaki orijinal bor nano yağ katkılarından kullansam mı tavsiye eden var mı teşekkürler

20 dakika önce, Kamil Yemez yazdı:

orijinal bor nano yağ katkılarından

Böyle OEM bir ürün yok hocam. Siz doğru spec yağ verin aracınıza yeterli ve hata kalıcı olursa yetkili servise uğrayın bundan daha farklı şeyler yapmanıza hiç gerek yok. 

O yağ ise şu: WSS-M2C913-C teknik özelliklerine sahip 5w-30 eğer bu bulunamazsa ACEA A5/B5 teknik özelliklerini karşılayan SAE-5W-30 kullanmanız gerekmektedir.

Bu arada profilde 1.4L yazıyor bunu doğru haline getirmeniz iyi olur.

Çok teşekkür ederim, söylediğiniz gibi doğru özelliklere sahip yağ ile sorunun kalmaycağını düşünüyorum ilerleyen günlerde sorun devam ederse servise sokacağım 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Yakup Çağatay
      Ana başlık: https://www.focusclubtr.com/topic/13846-2018-yeni-ford-fiesta-st-tanıtıldı/

Türkiye'de Performans paket (LC ve Mekanik LSD) + LED far + Özel renk ile fiyatı 213k oldu. Bu arkadaş sahibine teslim edildi bile , yenisi yolda.

• By Erdem L.
      Selamlar, 

2017 Ford Fiesta aracım ve Note 8 telefonum var. Android Auto'nun uygun versiyonunu telefonuma yükledim. Ancak ne zamanki telefonu kabloyla araca bağlayıp aracın ekranından navigasyon vs. kullanmaya kalksam bağlantı problemi oluyor. Normal sync ekranında alt kısma android auto sekmesi geliyor 2 saniye sonra kayboluyor. Bağlantı kablosu olarak telefonun orijinal kablosunu kullanıyorum. Çözmeme yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 
    • By Yakup Çağatay
      Bakım kapsamı için ekteki (yazı altında) dosyayı indirip inceleyebilirsiniz.

Eylül 2015
       Yeni Focus-3.pdf
      22 Temmuz 2016
      Yeni Focus-4.pdf
      11 Mayıs 2017
      Focus Bak1m Formu.pdf
      31 Ağustos 2017
      Focus Bak1m Formu (1).pdf
      4 Nisan 2018
       Focus Bak1m Formu-3.pdf

Ford.com.tr'den alıntı:

• By ER-OL Otomotiv
      0W-30 Motul Motor yağı   Ford onaylıdır.

Fiyat:
      Kdv dahil 280 tl.
      Açıklama :
      Kargo tarafımızdan karşılanacaktır.

• By Aşkın K.
      Arakadaşlar merhaba, eşim otoparktan çıkarken aracın sol ön çamurluğu parktaki kolona sürtmüş. Birde ayna takılmış, ayna motorları aydınlatma dış kapak sağlam sadece ayna içerisindeki plastik aksam sabitlemelerinden birisi kırılmış galiba hafif bir hareket var.  Yarın müsait olmadığımızdan araca cumartesi yetkli servise götürecem onarım mı değişim mi be diyorlar bakacam. Değişim derlerse bir tane de özel servis bulup göstermem gerekecek sanırım. Resimlere göre fikriniz ve Ankara için servis tavsiyeniz olursa lütfen belirtiniz.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.