Jump to content

Hasan Güler

Member
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

62 Normal

About Hasan Güler

 • Age 40
 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Age 40
 • Location:
  İzmir
 • Car:
  2013 Cmax 1.6 TDCİ Titanium X
 • Job:
  Elk.Teknikeri
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Donör araç şasisi değil maalesef, Hakan hocam aracında Sync2 takılı iken de ekranda aynı şasi nosunu görüyormuş(kendi aracının değil yani), şimdi Sync3 e geçtiğinde yine aynı şasi nosunu ekranda gördüğünü söylüyor(Sync3 e geçmesine rağmen kendi aracının şasi nosu değil).Telefon ile görüştük kendisi ile...
 2. Yaklaşık 4500-5000₺ civarı yurt dışından geliyor ürünler.Hali hazırda isterseniz özelden numaranızı bırakın arayayım sizi.
 3. Sync2 ekran ve apim yerine, Sync3 ekran ve apim; bir de Sync2 media hub yerine, Sync3 media hub takmak suretiyle değişiklik gerçekleşiyor.
 4. Sync3 e geçtiğimden Sync2 için maalesef çalışmam bu aşamada öylece kaldı... Sync2 de elimde duruyor fakat bu konu üzerinde çalışmak için zaman bulamıyorum.İnşallah zaman bulursam ve kalan sorunları çözersem olur tabii ki...
 5. Çok teşekkürler çok sağolun, bir arkadaşla maalesef görüş ayrılığına düşmüştük ama neyse ki sayenizde konu aydınlığa kavuştu.Ben de bu şekilde olduğunu tahmin ediyordum.Fakat kesin olarak bilgim yoktu bu konuda ve biraz da (arkadaşım sağolsun)aklımı karıştırmıştı... Bu konuyu merak edenlere ve ilgi duyanlara da yol gösterici bir paylaşım olması dileğiyle...
 6. --1 dakika sonra eklendi-- Yukarıdaki resimdeki gibi Apim ekrandan ayrılınca Apim ve ekran arasında kalan etiketteki işaretli kısım oluyor sanırım.Doğru mudur?
 7. Mesela parça nosu: hj5t-14g370-gnd Son takısındaki D:32GB oluyor o zaman değil mi? Yada son takısı başındaki G:64 GB mı?
 8. Bir sorum olacak: Sync3 Apimin arka tarafındaki etiketinde bulunan parça numarasından kaç GB hafızaya sahip olduğunun tesbiti yapılabilir mi acaba? Yapılabiliyorsa ne şekilde oluyor? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
 9. Thatcham alarmı (4nolu parametre) aktif etmeniz lazım.Daha önce dediğim gibi sizin Korna o yüzden çalmıyor. Anti-Theft(Thatcham Alarm diye de geçiyor aynı zamanda) Diğeri ise Perimeter Alarm(Sizin aktif ettiğiniz alarm) Perimeter alarm kornası aracın arka tarafında oluyor. Antitheft (Thatcham Alarm) ise ön tarafta oluyor.Yedek bataryalı özel bir kornası var bu alarmın...Yedek bataryalı korna sisteme takılı değil ise bu sefer aracın kornası kesik kesik çalıyor bu alarm sisteminde...Maalesef bizim ülkeye gelen son yıllardaki araçların hiçbirinde bu iki alarm kornası yok.Bazı araçlarda tesisat var.Hareket sensör Modülü ve kornaları yok.2006 model Cmax Ghia bir araçta görmüştüm alarm ve hareket sensör Modülü vardı üzerinde.Ford gittikçe musluğu iyice kısıyor maalesef..
 10. Korna çalması lazım aslında.Anti-Theft alarm yerine perimeter alarmı aktif etmiş olabilir misiniz? bence tekrar bir kontrol edin derim.
 11. Çok uğraştırıcı bir iş değil kapı kolu işinin onda biri kadar
 12. Sync2' de kablosuz video oynatma işini bir nebze de olsa başarabildim fakat daha tam bitmedi.Birtakım ufak tefek sorunlar var ama inşallah çözülebilir nitelikte olacağını düşünüyorum ve bununla ilgili çalışmalarım sürüyor.İnşallah Sync3' de de aynı olayı başarabilirim. sync2 video yansıtma.mp4
 13. Alarmı aktif edince kaput açık uyarısı veriyor doğrudur fakat bunun da çözümü var.Ben de aynı şekilde yaptım: Kaput açık uyarısını sıfırlamak için BCM nin C1 soketinden ilgili pinden (şimdi pin numarasını hatırlamıyorum ama) kablo çekilerek şasiye bağlantı yapılınca, kaput açık uyarısı sıfırlanmış oluyor.Yani uyarı gidiyor.Hatta ve hatta ilgili pinden çekilen bu kablo üzerine bir switch konursa ve bu switch de kaputun altına bir yere güzel bir montaj yapılırsa, size kaput açık uyarısı veren bir özellik de kazandırmış olur.Anlattığım çözümün bir internet sayfası olarak linki de vardı bulunca size atacağım umarım faydalı olur. https://www.focusclubtr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=5056
 14. kullandığınız elm kablosundan da olabilir.başka bir kablo bulursanız onunla da deneyin.forscan ile de deneme yapın mutlaka.
 15. Satılacak Ürün Hakkında Marka ve Model: FoMoCo Model Yılı: 2011-2014 Donanım: - Kilometre: - Motor Hacmi ve Gücü: - Yakıt: - Vites: - Kasa Tipi: - Garanti: - Diğer Detayları: Ford Cmax/Kuga/Focus/Fiesta/Transit gibi Sync1 uyumu olan araçlara uyar. Satış Hakkında Satış Yöntemi: Nakit/EFT/Havale İstenilen Karşılık: 650₺ İletişim Bilgileri İsim Soyisim: Hasan GÜLER Yaşadığı Şehir: İZMİR İletişim Kanalları: Telefon:(05325118875), SMS,Forum İçi Mesaj. Ürüne Ait Resimler Bu kısımda ürüne ait resimleri koymalısınız..

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.