Jump to content

Hasan Güler

Member
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

102 Normal

3 Followers

About Hasan Güler

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  İzmir
 • Car:
  2013 Cmax 1.6 TDCİ Titanium X
 • Job:
  Elk.Teknikeri
 • Gender:
  Bay
 • Age 40

Recent Profile Visitors

643 profile views
 1. Forscan ile BCM konfigürasyonundan pasif hale getirebilirsiniz.
 2. Konuyu yeni okudum, arkadaş özelden yazmış bende numaramı yazdım kendisine dönüş yaparsa yardımcı olmaya çalışırım, konu detaylı biraz okuduğum kadarıyla.
 3. Rica ederim.Aynen doğrudur Modifiyeli ELM327 ve ya ELS kablosu ,laptop ve internet bağlantısı gerekli.
 4. Uzaktan bağlantı yöntemi ile yardımcı olduğum arkadaşlar oldu.Size de yardımcı olurum.Hem anlatımını yaparız hem de sohbet eşliğinde hallederiz.Zaten işin fiziki kısmını halletmişsiniz.
 5. Sync2 de kablo ile ekran yansıtma oluyor aktivasyon gerekli, ayrıca ilgili bağlantılar ile tesisat çekilmesi de gerekli ilk önce ben bu şekilde yapmıştım.Siz kablolu isterseniz yardımcı olurum.Ben de İzmirdeyim.
 6. Dosya bende vardı bilgisayarın bir yerinde duruyor olması lazım ama para ile almadım internetten bulup indirmiştim fakat onu da deneme imkanım olmadı.En sağlıklı olan kablo üzerinden bağlantı şeklidir.(aynı zamanda konu içinde de var kablosuz görüntü aktarımı da yapmıştım ama bazı problemler oldu.Ayrıca cihazın yazılımı ile ilgili durumlar da var maalasef konu biraz uğraştırıcı olduğu için zaman bulup üzerinde iyice uğraşmak gerekiyor.Sync3 e geçiş yaptığım için bu da pek mümkün olmadı şimdiye kadar.)
 7. Birkaç kez arka arkaya deneyin bazen okuma sorunu olabiliyor.Focccuss programını Zip Dosyasından çıkarıp, normal dosyaya kaydedin bilgisayar bazen gerekli olan dosyayı zip dosyasının içinden okuyamayabiliyor.
 8. Bu kablo olur ama daha uygun fiyata Aliexpress ten alabilirsiniz.Yurt içinde de daha uygun fiyata bulunabilir diye tahmin ediyorum....Ya da modifiyesiz alıp modifiyeli hale getirmek de mümkün.Geriye doğru sayfaları da okursanız yeterli bilgi mevcut.
 9. Forumda bulunan ilgili sayfadaki Alarm sisteminin açık kaput uyarısının sıfırlama yöntemi maalesef Focus’ a göre...Fiesta için elektrik şeması gerekiyor.Müsait bir zamanda şemayı bulursam Fiesta için de bir çözüm paylaşacağım.
 10. Bi ara sen söylemiştin abi, senden aldığım bilgiydi paylaşmak istedim ben de...
 11. Bahsettiğiniz uçlar apimden yani apimin 54 pinli soketinden gelir ve Sync1 sisteminde teyp arkasındaki ikinci sokete girer.Fakat sizin araçta normalde BVC olduğu için teybinizde o ikinci soket yoktur.Fakat işin ilginç tarafı bu bahsettiğiniz uçlar aracınızda boşta olup da aracınızda BVC sistemi mevcut ise aracınızda SYNC1' e göre tesisat çekildiğini gösteriyor. Ya da diğer olası ihtimal ; bu bahsettiğiniz boşta kalan uçlar taktırdığınız Navimex sisteminden geliyor ve doğal olarak da karşılığı sizin araçta bulunmadığı için boşta kalması ve BVC sisteminizin sesli komutunun çalışmaması da gayet normal..Buradan da anlaşılıyor ki aracınıza taktırdığınız Navimex sistemi SYNC1 ve üstü sistemlere uygun ve BVC ile uyumu yok.Eğer sesli komut da çalışsın isterseniz aracınızdaki BVC modülünü SYNC1 modülü ile ve teybi de SYNC1' e uyumlu teyp ile değiştirmeniz gerekecektir hatta ve hatta ses komutunu sağlayan direksiyon tuşu ve mikrofon da SYNC1' e uyum sağlamazsa onların da değişmesi gerekecektir. Navimex yerine orijinal sistem taksaydınız daha iyi olurdu çünkü yan sanayi sistemlerden çok sorun yaşayan var. Nacizhane size tavsiyem orijinal sistemlerdir...
 12. Focccuss programını kurun 123 nolu parametreyi 3 yapın.Sonra da araç beynine yazdırın.Ama bu konunun en başındaki sayfada bu programın kullanımı ile ilgili anlatımları iyi okuyun ki sonra yapacağınız bir hatalı işlemde aracınıza herhangi bir zarar gelmesin.
 13. Sadece Aux özelliğini aktifleştirmeniz yeterli olmaz.Tesisat çekilip aux soketine bağlantı yapılması da lazım veya aracınızda hali hazırda aux tesisatı ve soketi var ise o zaman aktivasyon gerçekleşmiş olur.Geriye doğru konuyu okursanız gerekli detayları bulabilirsiniz.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.