Jump to content
 • Welcome!

  Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
  This message will be deleted after you register.

“ER-OL
 • 0
Mehmet Baran Canpolat

Sonradan Takılan Ön Park Sensörünü Aktif Etmek Gerekir Mi?

Question

Arkadaşlar iyi günler size bi sorum olacak.

 Aracım 2013 trend-x bu araca ön park sensörü takılabilirmi acaba takıldıktan sonra elm327 ile tanıtma işlemine gerek var mı? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

 • 0
4 dakika önce, Mehmet Baran Canpolat yazdı:

Arkada sonradan takılma sensör var zaten öne de ekleyip aynı ses çıkışına versek çözüm olmazmı veya başka bi çıkış yapsak

Sonradan takılan yani aracın sistemine entegre olmayan bir şey için tanıtmaya ihtiyaç yok. Alıyorsunuz ve takıyorsunuz bu kadar 🙂 Tıpkı arka gibi. Diğer soruya gelecek olursak bunu aldığınız ürün üreticilerine/kılavuzuna veya elektrikçinize bakın/sorun isterseniz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Orj sistem takılabilir ve tanıtmak gerekir.

Bunun için arkaları da yapmanız modül vs tam set olmalıdır ve maliyeti yüksektir...

Edited by Gürkan Çakıroğlu

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Öne eklediğiniz sensör 1. Viteste manevra esnasında çalışması lazım.arka sensörler geri viteste çalışır.ses çıkışı da buna göre zaten geri viteste iken devreye girer.siz ön sensörleri mevcut bu sisteme bağlasanız da çalışmayacaktır (sistem geri viteste aktif olduğu için).arka park sensörü seti alıp 1.vitesteki manevra yapma durumuna göre elektrik bağlantısını yapmak gerekir ki, bu da pek mümkün değil gibime geliyor piyasadaki setler ile.Çünkü 1. vites manevra haricinde de kullanıldığı için 1. viteste sensörler yine devreye girecektir.Bu yüzden orijinal park asistanı modülüyle birlikte orijinal sistem bulunabilir ve araca monte edilir ise çok daha iyi iş yapılmış olur diye düşünüyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Çok teşekkür ederim açıklamanız için hocam 

yalnız orjinal park asistanı modülü takımı işçiliği derken 700-800 liralık bir bütçe isteyecek tahmini oda bir dit dit ses için oldukça fazla 😊 hani şu piyasada ki 90-100 liralık sensörlerle hallolurmu diye merak ediyorm yinede çok teşekkür ederim😊

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

90-100 liralık sensörlerin güç girişine bir düğme / switch koyarsınız olur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.