Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• 4 hafta sonra...

Ortalama ne kadara mal olur  acaba?

çakır otodada var sanırım şuan bir takım onun fiyatını hatırlamıyorum.

en son ezparda 1350 demişlerdi, hakan abiyle görüşüp mustafanın yada benim selamımı söyleyerek fiyat alın

özen ticarette montaj 100tl, ellerinde far varmı bilmiyorum en son 1100tlye almıştık montaj dahil son takımı aldınız gibi bir laf geçti.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çakır otodada var sanırım şuan bir takım onun fiyatını hatırlamıyorum.

en son ezparda 1350 demişlerdi, hakan abiyle görüşüp mustafanın yada benim selamımı söyleyerek fiyat alın

özen ticarette montaj 100tl, ellerinde far varmı bilmiyorum en son 1100tlye almıştık montaj dahil son takımı aldınız gibi bir laf geçti.

Teşekkürler. Durumları düzeltiyimde gidiyim bakim bi ara. Baya maliyetliymiş.

Alper Kamil hoca seni arıyo :)

Napacakmış la beni. Mis gibi asansör yaptık beğenmedi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

merhabalar Aydın bey.bende aracıma orjinal bi-xenon far takmak istiyorum.montajı hakkında herangi bir şemanız veya ustanın telefonu varmıdır?

teşekkür ederim.

Şaşmaz Özen Ticaret Mustafa Usta

far içinde Şaşmaz EZPAR Hakan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün yaklaşık 2 aydır bagajımda gezdirdiğim Mercekli Focus 3 farlarımın montajını yaptırdım.

Bu konuyu aktarmadan önce sırasıyla 4 kişiye özel teşekkürlerimi bildirmek istiyorum;

1-Yakup farları bulmam konusunda bana yardımcı oldu; siyah zeminlileri kaçırdım ama bunlarda güzel :D

2-Orkun G. servisin bile montajı konusunda yapamayız dediği farları takma konusunda bana usta buldu;

3-Cem Boneval; farları taktırmak ile bu iş olmıycak satayım deme aşamasında iken karar alma konusunda yanımda oldu;

4-Mertol Kip; herşeyden önce yardımsever bir kişiliği olduğu için; bunun yanında Mertol'ün hazırladığı montaj klavuzu olmasa bu montaj kesinlikle yapılmazdı kendisine de belirttim bunu. Ayrıca Montaj ile ilgili anlatımı fordist.com sitesinden aldığımı belirtmek isterim.

Hepinize tesekkur ederim.

Öncelikle Orkun'un yönlendirdiği ustaya gittim; farları gösterdim Mertolun montaj konusundaki açıklamalarını okuttum; ne yapacağımızı tek tek konuştuk. Gökhan usta fotoğrafları aldı aracın farlarını söktü ve anlatılanları kafasında kurguladı.

20121201122833.jpg

Durumu anladıktan sonra gerekli parçaları aldık ve montaja başladık.

Mertol'ün anlattıklarını tek tak uyguladık ve farları taktık.

Fakat DRL ler doğru yansa da xenonlar devreye girmedi; küçük küçük çakmaya başladı ve sinyallerde bir garip hale geldi bu durumda.

20121201142000.jpg

Xenonları yakamayınca fara aküden direkt kablo çektik fakat yine yanmadı; bu aşamada ben xenonların arızalı olduğuna kanaat getirmiştim bile :) Ancak usta yılmadı ve xenonda arıza olsa bu çakma işlemini yapmaz şase de sorun var dedi.

Farın kapaklarından içine baktı ve kullandığımız pinlerin farklı olduğunu farketti; önceki montaj işleminde üstten 4. ve alttan 3. pini kullanırken farın 3.pinin alt ve üstünü kullandığını fark etti; bu pinleri kullanınca xenonların yandığını gördük ki ben de derin bir rahatlama oldu :)

Bu pinlere göre soketi ayarladık ve farları yaktık.

20121201150017.jpg

Daha sonra sağ taraf içinde aynı ayarları yaptık soket üstünden ve montaj işlemini bitirdik.

20121201150118.jpg

Montajın bitmiş hali.

20121201152643.jpg

Farlar yanmıyor; DRL ler devrede.

20121201232052.jpg

Farlar yanıyor; DRL ler kısık hale geçiyor.

20121201232013.jpg

Kısa Far arıza uyarısı.

20121201232510-1.jpg

Gece görüntüleri;

20121201232520.jpg

20121201232733.jpg

Aydınlatma çok güzel oldu.

Aracı alırken X paket almadığıma sadece bu farlar için üzülmüştüm; bir nebze olsun bunu gidermiş oldum.

X paket kulanmayan tüm arkadaşlara bu farları tavsiye ederim.

Led farlar Çok yakışmış,Öndeki plastik kısımın nikelajlı olma olasılığı varmı olacağı düşüncesindeyim ve arabaya farklı bir hava katar gibime geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.