Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Bu yazilim guncellemesi ucretsiz mi yapiliyor servislerde? Ben agustos 29 da aldim aracimi ancak bu guncellemeyle alakali bilgim yok acikcasi

Şakir bununla ilgili daha önce yazıldı forumda, kaçırmışsın [emoji4]

Ücretsiz evet.

Forumu telefondan takip ediyorum ,konu denk geldikce yaziyorum dolayisiyla kacirmis olmam dogal kusura bakmayin:) bir goz atayim uygun zamanda:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Güncelleme ücretsiz yapıldı ama pek işe yaradığını zannetmiyorum. Eskisi gibi düşük viteslerde silkeleme ve doğru vitesi seçememe problemi devam ediyor. Opel Corsa 1.4 easytronic de kullandım, doğruyu söylemek gerekirse Focus powershift'e  göre çok daha iyi bir otomatik şanzımanı var. Powershift bu haliyle benim için hayalkırıklığı.

Focus'un sevdiğim yanı, güvenli yol tutuş özellikleri ve sağlam karoser hissi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değerli forum üyeleri selam ve saygılar.. Bugün kendi rekorumu kırdım:) tamamı Ankara şehir içi 571 km yaptıktan sonra çift tabanca atimi depoyu fulledim, 45 litre  (195) tl yakıt aldı. Ortalama hız 32 km, bilg verisi ortalama tüketim 7.8.. Güncel yakıt fiyatlarına göre 34 kuruş yakmış. Kış lastigi ve soğuk denilebilecek bir dönemde fena değil sanırım. Bu arada Aracım 2000 km oldu. Forumda takip ettiğim kadarıyla önceki veriler dikkate alınırsa makyajli kasa bir miktar daha az tüketiyor.. daha önce dizel araç kullanmış biri olarak yıllık 15 bin km civarı yol yapılıyorsa dizel için 10.000 ve üstü para vermeye değmez kanısı iyice netleşti bende. Hani 7-8 bin kabul edilebilir gibi ama ben aldığım da en az 13 bin fark vardi (dizel otomatik ile) dizelin hızlanması rampa performansı elbette daha iyi ama buda fena sayılmaz devirlenince iyi gidiyor ve daha sessiz ve titreşimsiz ve yuksek devirde daha keyifli olması gibi kendine has özellikleri var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Şakir Sakızlı said:

Forumu telefondan takip ediyorum ,konu denk geldikce yaziyorum dolayisiyla kacirmis olmam dogal kusura bakmayin:) bir goz atayim uygun zamanda:)

Kusur olmaz Şakir kardeşim :)

Forumumuz bunun için var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün, Maslak-başakşehir arası 6,1 lt/100 km ortalama tutturdum, yaklaşık 30 km mesafe, otoban kullanımı. Daha sonra, başakşehir içinde dolaşma, E-5'den Zincirlikuyu'ya gidiş( çağlayan'dan sonra köprü trafiği) ve Tarabya'ya gidiş, toplam 88 km yol, 34 km/saat ortalama hız ve ortalama tüketim 7,9litre/100 km ile günü bitirdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli Focus, dur kalk trafikte kullanmak için pek ideal değil, ayrıca sizin kullandığınız mesafe çok kısa, 3 km mesafede arabanın motoru ısınmadan siz işinize gitmiş oluyorsunuz. Elde ettiğiniz tüketim değeri  doğru bir referans oluşturmuyor. Ben dikkatli kullanım ile 8,0 litre/100 km tüketim değeri elde edebiliyorum ( yol bilgisayarı verisi). 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 17.01.2016 at 14:02, Erol Süzer said:

2000 küsür km aracım 3 ay oldu alalı 1.6 ti-vct ilk aldığımda şehir içi 12L gösteriyordu vites ikazlarına uyuyorum ecomod şuan 10.6 daha altını görmedim . iş yeri ev mesafem 3km daha uzun yol sansım olmadı.

Benimde mesafelerim malesef hep kısa ,dolayıısyla lpg taktım rahatladım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 17.01.2016 at 14:02, Erol Süzer said:

2000 küsür km aracım 3 ay oldu alalı 1.6 ti-vct ilk aldığımda şehir içi 12L gösteriyordu vites ikazlarına uyuyorum ecomod şuan 10.6 daha altını görmedim . iş yeri ev mesafem 3km daha uzun yol sansım olmadı.

Ben de şehir içi dur kalk trafikte 3 km mesafede dizel Focus'la 9 litre yakiyorum. O yüzden atmosferik Focus'un 10.6 yakması anormal gelmedi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar 2013 focus powershift 1,6 benzinli aracim var senelik bakimi için servise götürdüm aracimin güncellemesi olduğunu söylediler ve güncelleme yapildi güncelleme öncesinde maksimum bayirda kalkişta 25lt iken son güncellemeden sonra 45-50 lt düz yolda kalkişlarda 25 - 30 lt araliğinda gösteriyor servis müdürü olmasi gereken değerlerin bunlar olduğunu söylüyorlar 

Full depo ile 55 lt 750 km yol gösteriyor şehir içinde kullandiğimda maksimum 450 km yol yapiyorum bu değerler sizce normal mi ne yapmam gerekiyor bana yardimci olur musunuz?iyi günler dilerim     

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

daha öncesine ilişkin birşey söyleyemem ama aynı araçtan bende de var, bende bir depo ile max şehiriçi 450-500 km yapıyorum. anlık tüketimi çok dikkate almayın. ortalamadan gidelim. benim standardım 10 lt şehiriçi. sizde de daha trafiksiz biryerde yaşadığınızı düşünerek 8-10 aralığında olacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Otomatik  Ti-VCT  arabamda, dün ilginç bir özellik keşfettim,  bilgili arkadaşlar muhtemelen farketmiştir ama ben yine de anlatacağım.

Arabanın vitesini N'ye getirip gaza bastığınızda, devir sınırlayıcı devreye giriyor ve motor 3700 rpm üzerine çıkamıyor. Çok önemli bir özellik değil ama nedense  bu şekilde bir devir sınırlaması yapmışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.