Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hakan Fatih

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

2 gün önce hafıza sıfırlamayı yaptım.. o gün çalışmadı, dün çalıştı :)

ama adımları takip edince akü simgesi sönmedi.. ss çalışınca tekrar sıfırlama yaptım acaba akü şimdi mi doludur diye, yine sönmedi..3 kere söndü yandı ve yanık kaldı..

bakalım ne kadar çalışacak. ölçtüreceğim yinede..

dururken akü 11.9 volt, hareket halindeyken 14.3 volt

birde anladığım kadarı ile bu efb yada agm aküler tamam 2 kat 3 kat daha fazla marş basma ömrüne sahip ama akünün ömrü yine 5-6 yılı geçmez sanırım. aynı sürede daha fazla marş bassın diye üretilmişler

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla ne kadar mantıklı bilmiyorum ama bende benzin çeyrek deponun altına düştüğü zaman çalışmıyor, ama 100tl benzin koyunca tıkır tıkır çalışıyor. Parayla çalışıyor mübarek... Gerçekten ama... Bu arada aracın 4. Yılı doldu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İki gün önce bizim aküde mefta oldu,akü değişimi için ben gitmedim ve orjinal aküye bakmakta aklıma gelmedi. Bu işleri babam halletti lakin şöyle bir problem var eski akü yerine takılan akü 55 amper ve akü bölmesine küçük kalmış, ustanın dediğine göre araçtan çıkan aküde 52 ampermiş zaten o yüzden sorun olmazmış v.s
Uzun lafın kısası bizim aküler (1.6 atmosferik) 52 amper mi,takılan 55 amper yeterli midir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Hakan Fatih yazdı:

valla ben yeni değiştirdim aküyü. fakat ölçüm yaptım yeni akü 11.5 çıkıyo. garip bi durum

değerleri tam hatırlamıyorum ama düşük biraz, üretim tarihine baktınız mı? şarj edilip takılması daha iyi olur.

--4 dakika sonra eklendi--
6 saat önce, Semih G. yazdı:

İki gün önce bizim aküde mefta oldu,akü değişimi için ben gitmedim ve orjinal aküye bakmakta aklıma gelmedi. Bu işleri babam halletti lakin şöyle bir problem var eski akü yerine takılan akü 55 amper ve akü bölmesine küçük kalmış, ustanın dediğine göre araçtan çıkan aküde 52 ampermiş zaten o yüzden sorun olmazmış v.s
Uzun lafın kısası bizim aküler (1.6 atmosferik) 52 amper mi,takılan 55 amper yeterli midir?

yeterlidir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Çalışma anında mı ölçüm yaptınız? Yoksa doğru sonuç olmaz.

yok araç çalışmıyorken ölçüm yaptım. elektronik herşey kapalıydı

--2 dakika sonra eklendi--
8 saat önce, Ozan Kar yazdı:

değerleri tam hatırlamıyorum ama düşük biraz, üretim tarihine baktınız mı? şarj edilip takılması daha iyi olur.

--4 dakika sonra eklendi--

yeterlidir.

üretimi yeni. bugun baktım 11.9 olmuş. giderek yükseliyo ötv gibi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
09.11.2017 - 17:04 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Alt sınırda. 12 üstünde olması beklenir. 12.4-12.5 güzel değerler. 

Ama tabii şarj durumu da çok etkili. 

Dün akşam çalıştırma öncesi kontrol ettim. Gauge test menüsünde akü voltajı 11.5 görünüyor. 

Normal mi bu ? 

Benimkinde stop start devreye girme çok istekli, bir sıkıntı görmüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
32 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Normal mi bu ? 

Voltaj düşük ama akım iyi demek ki.

Benim aklımda kalan değerler:

12,6 V %100

12,5 V 85% 

12,3 V 50% 

11,9 V Riskli

10,7 V Ölmüş

Bunlar motor çalışmazken ki değerler, çalışma esnasında 13,7-14,7 arası oynar.

Ama tabii önemli olan marş motoru çalıştırma için akım çektiğinde voltajın ne kadar dayanabileceği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ben agm akü aldım ama ss gene yok [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] yarın servise gidem hele bi. 12.4v gösteriyor araba çalışmazken. Hafızayıda resetledim

Aynı sorun bendede var. Garantiden Akü değişimide oldu. Hafızayı 5 kere ön sis, 3 kere 4’lü flaşöre basıp mı sıfırlıyorsun ? Onu yapıncada 2 veya 3 kere ss çalışıyor. Sonrasında gene yok!..

Akın Usta ilede konuştuk. Oda tecrübe etti. ECU’da olabilir demişti.

Sen yarına ona bir uğra bakalım, sende tecrübe kazansın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Aynı sorun bendede var. Garantiden Akü değişimide oldu. Hafızayı 5 kere ön sis, 3 kere 4’lü flaşöre basıp mı sıfırlıyorsun ? Onu yapıncada 2 veya 3 kere ss çalışıyor. Sonrasında gene yok!..
Akın Usta ilede konuştuk. Oda tecrübe etti. ECU’da olabilir demişti.
Sen yarına ona bir uğra bakalım, sende tecrübe kazansın [emoji4]

Bugün bir daha reset yaptım. Şimdilik çalışıyor bakalım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.