Jump to content

Ramazan D.

Member
 • Content Count

  719
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

672 Mükemmel

About Ramazan D.

 • Age 39
 • Rank
  Style

Profile Details

 • Age 39
 • Location:
  Isparta
 • Car:
  16 Focus 1.0 Stline
 • Job:
  Kamu Görevlisi
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

1,965 profile views
 1. Turbonun devreden çıktığını nasıl tespit ettiniz? Yada çekiş düşüklüğü falanmı oluyor?
 2. Kayışdaki çatlaklık yıldan dolayımı kilometreden dolayımı acaba..Kilometreden dolayı ise durum vahim, 3 yıl 65000 km.de olan aracım için endişelenmem lâzım.
 3. Resimdeki balata yaylarının zayıflamış olabileceği yönünde daha önce bir yazı okumuştum. İhtimaller arasında olabilir belki.
 4. 4-başka bir yerde daha balans yaptırın, devam ediyorsa jant eğilmiştir. Yada lastik değiştirilecek.
 5. Yapardım çünkü yazlıkları 30000 de dis olmasina rağmen değiştirdim. Sunada ps4 ikinci yazlık set var. Ama dediğim gibi ben sadece şehir içi kullanmıyorum. Evde durduğum söylenemez.
 6. Bana göre isterse 6-7 mm diş olsun eğer lastik 4-5 senesini doldurmuşsa eskimiştir. Bende şuan hem kışlık hem yazlık var. Kışlık 2 senelik yazlık daha 7 aylık. Ortalama iki lastik ömrü tahminimce bana 7-8 sene gidecek. Ama bu lastikler 7. Senesinde istediğim performansta olmayacak (diş olsa bile) Ha ben niçin aldım. Bulunduğum yerleşim yeri harici yaz kış 2 senede 65000 km yol yaptığım için. Ama kış zamanı cok uzun yol yapmayıp isten eve gideceğim lastik olsun istersem alacağım lâstik crosclimate dir.
 7. 4 mevsimde kışın iş görür , tabi rampali buzlu degilse veya enfazla20 cm kar yoksa. Ankarada yaptığınız yol buzlu ve rampali ise kış lastiği alin ancak ekonomik olsun derseniz ve buzlu rampalı değilse crosclimate iş görecektir. Misal ısparta gibi bir yerde kış mevsimi en fazla yolları 10 gün karlı ve buzlu kalmıştır. Açıkçası 10 gun için kis lastiği almak pek ekonomik gelmiyor, para varsa tabikide kis lastiği alın.
 8. Yere basma gücü gerektiriren bir pistte ferrariler 1-3 yaptı, ıyi bir ilerleme yaptılar, albon ve verstapende dahil olursa güzel bir yarış olabilir.
 9. Ilk aracim tempra da virajlarda yalpalama yapmaya başlamıştı. Usta viraj demir lastiğini değiştirdi. Baş parmağı kadar bir lastiğin yol tutuşunu bu kadar etkilemesi çok garip gelmişti. Benim tahminin varsa arka salıncak burcu, viraj demir lastiği yada lastiklerin yanak desteği zayıflaması...
 10. IIler arası ikamet değişiminde trafik bir kağıt veriyor, o kagit ile tşof na gidiyorsunuz. Dosya oluşturuyorlar. Ordan trafiğe gidip plakanizi seçiyorsunuz. Sizede bir kağıt veriyorlar. Tsof.dan plakanizi bastıriyorsunuz. Trafikten verilen kağıdı da vergi dairesi veriyorsunuz. Ben geçen sene bu şekilde yaptım.
 11. Çeşitli otomatik şanzımanlar var. Çift kavrama, cvt, tork konvertörlü vs. Sizinki çift kavrama olabilir ve kavraması bitmiş olabilir, yada yağ li ise yağ değişimi gerekebilir.
 12. Yetkili Servis hariç sanzuman yağlarının yaklasik litre başı 50 ile 80 tl arasında değişen fiyatları var. Makina ile şanzıman yağı değişimini de 1 ay önce 350 tl fiyat aldım. (Yağ haric) Yetkili servislerde yag degisimi 1500-3000 lere kadar çıkıyor araca ve yağın şartname numarası ve litresine bağlı olarak. Aracın tork konvertörlü olduğuna emin misiniz?
 13. Mersin-antalya yolununa davet edelim kendisini , gerçi eski hali pek kalmadı oralarında.
 14. Sonradan gelecek zamın habercisi bu.. genelde böyle yapıyorlar.
 15. Bağlantı civataları sıkılıp spreyle temizlenecek, sonra tekrar kontrol edin. Ilk bakımda benimde şanzıman kısmında sızıntı vardı. Serviste yukarıdaki işlemi yaptılar. Şimdi sızıntı yok. Yag seviyesinide kontrol edin/ettirin.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.