Jump to content

Ramazan D.

Member
 • Content Count

  704
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

640 Mükemmel

About Ramazan D.

 • Age 39
 • Rank
  Style

Profile Details

 • Age 39
 • Location:
  Isparta
 • Car:
  16 Focus 1.0 Stline
 • Job:
  Kamu Görevlisi
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

1,884 profile views
 1. Ilk aracim tempra da virajlarda yalpalama yapmaya başlamıştı. Usta viraj demir lastiğini değiştirdi. Baş parmağı kadar bir lastiğin yol tutuşunu bu kadar etkilemesi çok garip gelmişti. Benim tahminin varsa arka salıncak burcu, viraj demir lastiği yada lastiklerin yanak desteği zayıflaması...
 2. IIler arası ikamet değişiminde trafik bir kağıt veriyor, o kagit ile tşof na gidiyorsunuz. Dosya oluşturuyorlar. Ordan trafiğe gidip plakanizi seçiyorsunuz. Sizede bir kağıt veriyorlar. Tsof.dan plakanizi bastıriyorsunuz. Trafikten verilen kağıdı da vergi dairesi veriyorsunuz. Ben geçen sene bu şekilde yaptım.
 3. Çeşitli otomatik şanzımanlar var. Çift kavrama, cvt, tork konvertörlü vs. Sizinki çift kavrama olabilir ve kavraması bitmiş olabilir, yada yağ li ise yağ değişimi gerekebilir.
 4. Yetkili Servis hariç sanzuman yağlarının yaklasik litre başı 50 ile 80 tl arasında değişen fiyatları var. Makina ile şanzıman yağı değişimini de 1 ay önce 350 tl fiyat aldım. (Yağ haric) Yetkili servislerde yag degisimi 1500-3000 lere kadar çıkıyor araca ve yağın şartname numarası ve litresine bağlı olarak. Aracın tork konvertörlü olduğuna emin misiniz?
 5. Mersin-antalya yolununa davet edelim kendisini , gerçi eski hali pek kalmadı oralarında.
 6. Sonradan gelecek zamın habercisi bu.. genelde böyle yapıyorlar.
 7. Bağlantı civataları sıkılıp spreyle temizlenecek, sonra tekrar kontrol edin. Ilk bakımda benimde şanzıman kısmında sızıntı vardı. Serviste yukarıdaki işlemi yaptılar. Şimdi sızıntı yok. Yag seviyesinide kontrol edin/ettirin.
 8. Evet bu şanzıman. Ecosportda aynı şanzıman mı acaba? Motocraftın cizelgesinde 6F15 görünüyor ama transmisyon yağı focusdan farklı. Mercon ULV yazıyor, fiyatı ve özellikleri farklı. Product Data Sheet MERCON LV.pdf Product Data Sheet MERCON ULV.pdf
 9. Kullanmadım ama soğuk havada sarsıntı olayı kısa sürede motorun ısınmasıyla gidiyor. Benim için çok sıkıntılı bir durum değil.
 10. Donanım yoksunu sadece. Sessizlik, konfor, sanzimandan yana kafa rahat. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-memurdan-hatasiz-boyasiz-2017-trafige-cikisli-710541160/detay Donanımlı olanı https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2017-trafige-cikisli-hatasiz-full-arac-702807827/detay
 11. Piston kollari boşluk yapması , biyel yataklarının boşluk yapması , subap yaylarının zayıflamış olması, blok veya kapağın taslanmis olması buna istinaden vuruntulu çalışma vb. birçok neden olabilir. Subap iticilerin ne için değişti?
 12. Vettelin redbulla anlaştığı haberini bekliyorum artık, Q3 de takımın 2.pilotuyla 0.6 sn fark nedir. Her ne kadar pole de olmasada verstapen 1. zorlayacak gibi. Güzel yarış olur inşallah.
 13. 56000 km de olan tam otomatik araçda durum şu; Yakıt tüketimi: Genel tüketim ortalaması 7.4 lt Şehir içi 8-9 lt Şehir dışı 90-120 km/sa hızlarda 4.5-6.5 Şanzıman: Soğuk havalarda sarsıntılı vites geçişi yapıyor. Tüm araçlar için böyledir ama 1 ve 2 vites den ne kadar erken kurtarırsanız yakıt tüketimi acısından iyi oluyor. Limitör kullanmak aracın vitesleri erken değiştirmesine yardımcı oluyor. Ani hızlanmada şanzıman kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir gecikme var. Bence deneme sürüşü yapın bu şanzımanla yaşarım derseniz alın. Diğer özellikleri zaten başlık altında anlatılmış. Oldukca sessiz. Devirlendikçe sessizleşen bir motor. Ilk iki bakımını yetkili serviste yaptıkdan sonra sonraki bakımlarını 10000 km de bir özel serviste yaptırdım. Liquimoly 5w20 yağ suanda 275 tl. 3 adet orjinal bujisi internette 180 tl. civarinda. Sanziman yagi konusunda yetkili servisler ömürlük degismez diyorlar. Ancak farkli onay ve fiyatlar çıkarıyorlar. 7.8 lt yağ alıyor. Onay olarak Mercon LV (XT-10-QLV) WSS-M2C-938A, Mercon ULV (XT-12-QULV) WSS-M2C-949A olarak iki yag dan bahsediyorlar. Anlayacağınız servislerde sanziman yağı konusunda farklilik var. MeRcon ulv icin 3200+iscilik fiyati aldım, mercon lv için 1800 gibi bir fiyat aldım. Otomatikde ısrarcı değilseniz manueli daha zevklidir diye tahmin ediyorum. Daha onceleri aldığım 109 luk dizelden sonra turbo benzinli çok daha güzelmiş diyorum.
 14. Petekden ziyade şu giriş/çıkış yerlerini kontrol ettirin. Sadece hortum yıpranmış olabilir.
 15. Suyun geçtiği tüm boru ve kanalları özellikle radyatörü kontrol etmekte fayda var.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.