Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Vs Golf - Passat Vs Mondeo / Bagaj Kapasiteleri ölçümü

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Göz var izan var kardeşim! diye diye 3-4 yıl geçti, şimdi ölçebildim :) 

Golf Comfortline - Tam boy stepneli (16 inç) vs Focus Titanium - Mini boy stepneli - Golf yüzey alan yan kısma yanlış girilmiş. 0.71 olacak.

7Aof284.thumb.jpg.e2e86087f4ba87de84bc17

Passat Comfortline - Yer tasarruflu Jant (17 inç) vs Mondeo Titanium - Tam boy stepneli (16 inç)

M5h08ST.thumb.jpg.debf0836433a75632bcf98

Mondeo'ya yer tasarruflu lastik eklenirse yaklaşık 550-560 litreye çıkabiliyor, durumlar bu şekilde. Fabrika hacimlerinden çok gün içinde nasıl kullanılabildiği önemli, sonuçta her deliği doldurmuyoruz :D  Bagaj ağızlarını çekmeyi unuttum lakin aşağıdaki başlıklar ile bunlara ulaşabilirsiniz.

Passat İncelemesi - Mondeo İncelemesi - Golf İncelemesi - Focus İncelemeleri

Alıntı linki verildiği taktirde her yerde paylaşılabilir.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üşenmedin ölçtün ha?  :)  Helal olsun ... baŞka ne denir ki? 

İşsizlik işte :P Paşsaatt'ı sürmek istediğim için bekleme anlarımı değerlendirdim işte.

Sedan Focus ve HB Mondeo'da var, onları da ekleyeceğim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nedense golf bagajına her bakışımda yaw ( Ford a göre) küçük bu diyorum kendikendime..Emeğine sağlık Yakup , acaba üst donanımda alaşımlı jant dan mı bana öyle geliyor..

net olması açısından, focus hb ve golf demi abi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araçlarda hep biri ince stepne diğeri normal. 

Tam boy stepnesi olan kaybediyor. Golf ve Mondeo da ince stepne opsiyonu sunmalı... Hoş Mondeo'yu stepne de kurtarmıyor. 

Neyse ben bagaj derdinde değilim büyük bagaj isteyen lütfen akıllı olsun ve steyşın alsın, lütfen ama...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asıl amacım şuydu; hacim olarak golf ve focus arasında dünya fark var teknik olarak (316-380) ama göz ile görünen böyle değildi. Büyüklük küçüklükten ziyade neyin ne olduğunu görmüş olduk ölçerek. 

Ford nasıl ölçüyor acaba ? Diye bi soruşturmak lazım. 

Focus'un bagajı pratikte aşağı kalır yanı yokmuş özetle hatta daha verimli diyebiliriz şehir hayatı için; pazar eşyalarının ezilmemesi için yaygın koymak gibi. (Bakınız bizim aile)

Evet Ozanım, zira hb focus bagajı yeterliydi bize..

Eski Focus zaten hepsinden büyüktü o ayrı mevzu :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asıl amacım şuydu; hacim olarak golf ve focus arasında dünya fark var teknik olarak (316-380) ama göz ile görünen böyle değildi. Büyüklük küçüklükten ziyade neyin ne olduğunu görmüş olduk ölçerek. 

Ford nasıl ölçüyor acaba ? Diye bi soruşturmak lazım. 

Focus'un bagajı pratikte aşağı kalır yanı yokmuş özetle hatta daha verimli diyebiliriz şehir hayatı için; pazar eşyalarının ezilmemesi için yaygın koymak gibi. (Bakınız bizim aile)

Eski Focus zaten hepsinden büyüktü o ayrı mevzu :) 

Yok 2,5 olanı değil yeni PS yi diyorum...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Golf için internet sitesinde 380 litre yazılıyor bagaj hacmi için. Ama bu mini stepne ile ölçülen değer. Tam boy stepne ile bagaj hacmi 350 litre veriliyor Almanya sitesinde. Yani VW Türkiye sitesi bilinçli ya da yanlışlıkla, bu ölçüyü hep hatalı veriyor.

Gerçi bu konuda hile çok. Pejo genelde halının altında kalan alanları toplayıp veriyor, sanırsın ki sedan kadar bagaj var arabada. Röno da tamir kitli ölçüleri veriyor, sonra da 350 liraya stepne satıyor hep.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
7/20/2015 - 08:24 tarihinde, Murat Kavuk yazdı:

Golf için internet sitesinde 380 litre yazılıyor bagaj hacmi için. Ama bu mini stepne ile ölçülen değer. Tam boy stepne ile bagaj hacmi 350 litre veriliyor Almanya sitesinde. Yani VW Türkiye sitesi bilinçli ya da yanlışlıkla, bu ölçüyü hep hatalı veriyor.

Gerçi bu konuda hile çok. Pejo genelde halının altında kalan alanları toplayıp veriyor, sanırsın ki sedan kadar bagaj var arabada. Röno da tamir kitli ölçüleri veriyor, sonra da 350 liraya stepne satıyor hep.

Türkiye VW makyajla birlikte güncellemiş abi, yedek lastikler hep mini boy teknik ise hala 380. Buna göre güncelleyebiliriz artık :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.