Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ne kötüydü.. Ankara nın ayazında kaputta donan hortum beni epey uğraştırmıştı, yolda otobüslerin dibine kadar yaklaşıp sıçrattıkları suyla camı siliyordum!

Aslında yola çıkmadan önceki gece depoyu donmayacak bir karışımla doldurmuştum ama depoyla fıskiye arasında kalan suyu akıl edememiştim :yeah:

Bu aletin görevi depodaki suyun donamsını engellemek falan değil. Depodaki suyu zaten solusyon dışında birşeyle engelleyemezsin. Fıskiyenin ısıtmalı olmasının nedeni, fıskiyenin önünde biriken kar suyundan dolayı memeleri tıkayıp donmasına neden olması. Aslında gayet güzel çalışan bir sistem ama kar yağan bir yerde oturuyorsan.. Ben bu sene kış lastiği almayı bile düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar size bir sorum olacak..

Focus III HB Style PowerShift aracımı Ankara Tan Oto'dan 1 aralık günü teslim aldım. ancak kendime ait ilk araç olduğu için çok acemi şekilde teslim aldım aracı. resmen bodoslama aldım diyebilirim. pek deneyimim olmadığı için neleri kontrol edeceğimi de bilemedim. ama cmrtsi günü farkettim ki araçta paspas yok. siyah zemin üzerine kırmızı focus amblem işlemeli halılar var sadece ama plastik paspaslar yok. vermeleri lazımdı diye düşünüyorum. sizden gelecek cevaba göre önce satış temsilcimi daha sonra tan oto müşteri hizmetlerini aramayı düşünüyorum.. ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biraz öyle olmuş tüm üyelerimiz...aracı teslim almadan....paspas takımı...trafik seti...yangın söndürme tüpü ve park sensörü..yada altüst koruma isteyip bedavaya getirebilecekleri nihayetinde teslim aşamasında lastik basınclarını kontrol ettirmelerini söylüyoruz...bir konuşun iyi niyetle çözmeye çalışın eger umursamaz tavır takınırlarsa sorununuzu otosan müşteri temsilciliklerine teelfon yada..mail atmakla çözebilirsiniz...ama ilk önce satış temsilcinizle ya herkes almış benim eksik çıktı falan gibi ....konuşunki sorun tatlıya bağlansın...hayırlı olsun lastik basınclarıııııı kontrol lütfen.........kazasız belasız sürüşler...

Tevfik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güle güle kullanın...

Araç bayi çıkışı halı paspasla geliyor, satıcının kauçuk paspas verme zorunluluğu yok. Zaten Mk.3'e uygun doğru dürüst kauçuk paspas da pek yok piyasada.

Otokoç'un güzel bir trafik seti/ilk yardım çantası var. Onu isteyin. Vermeleri önemli bir jest ve her müşteri bu jesti hak ediyor.

Bunun dışında boya koruma, park sensörü vb. özel ikramlar pazarlık aşamasında talep edilebilecek şeyler, biraz geç kalmışsınız bu tür istekler için, zaten verilmesi de kural değil.

Tevfik arkadaşım yazmış, rutin kontrol edilmesi gerekenler:

1. Lastik havaları ön/arka 31 psi olacak

2. Akü bağlantıları sağlam ve sıkılmış mı?

3. Akü kapağı var mı?

4. Bagaj kapağı iki yanında kauçuk stoperler yerinde mi?

5. özel benzin hunisi var mı (torpido gözündedir), aksi halde yolda istasyon dışında ikmal yapamazsınız, ya da katkı dökemezsiniz depoya.

6. Bagajda kriko vb. aksam tamam mı?

Aklıma gelenler bunlar.

Keyifle kullanın!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkür ediyorum.. trafik seti ve yangın söndürme tüpü vardı, park sensörünü de hediye ettiler zaten. araç rengine de boyattırdım sensör uçlarını. şimdi satış temsilcimle görüştüm. araçla birlikte orjinal paspas takımı geliyor (ufak halı gibi olan amblemlileri kastediyor), diğer kauçuk olanlar bayilerden veriliyor, aracın orijinal gelen paspası değil ama illa ki istiyorsan ben sana ayarlarım, servisin elinde varsa bu hafta içinde teslim ederim dedi. sağolsun hiç sorun çıkarmadı. şimdilik hallettik gibi. inşallah sonradan çamura yatmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güle güle kullanın...

Araç bayi çıkışı halı paspasla geliyor, satıcının kauçuk paspas verme zorunluluğu yok. Zaten Mk.3'e uygun doğru dürüst kauçuk paspas da pek yok piyasada.

Otokoç'un güzel bir trafik seti/ilk yardım çantası var. Onu isteyin. Vermeleri önemli bir jest ve her müşteri bu jesti hak ediyor.

Bunun dışında boya koruma, park sensörü vb. özel ikramlar pazarlık aşamasında talep edilebilecek şeyler, biraz geç kalmışsınız bu tür istekler için, zaten verilmesi de kural değil.

Tevfik arkadaşım yazmış, rutin kontrol edilmesi gerekenler:

1. Lastik havaları ön/arka 31 psi olacak

2. Akü bağlantıları sağlam ve sıkılmış mı?

3. Akü kapağı var mı?

4. Bagaj kapağı iki yanında kauçuk stoperler yerinde mi?

5. özel benzin hunisi var mı (torpido gözündedir), aksi halde yolda istasyon dışında ikmal yapamazsınız, ya da katkı dökemezsiniz depoya.

6. Bagajda kriko vb. aksam tamam mı?

Aklıma gelenler bunlar.

Keyifle kullanın!

walla üzerinde otokoç yazan mavi renkli bir trafik seti verdiler, açıkçası içerisine de bakmadım. dediğim gibi acemilik işte. boya korumaya 280 tl fiyat çektiler. hediye edemiyorlarmış veya ben koparamadım. dediğim gibi park sensörünü hediye ettiler. lastik basınçlarını kontrol ettirdim serviste çıkmadan önce. akü ile ilgili sölediklerinize bakacağım hiç aklıma gelmedi. kauçuk stoperleri daha önce okuduğum için kontrol etmiştim. özel benzin hunisini özellikle anlatarak teslim etti. kriko ve bijon anahtarları yerli yerinde. yukarıda dediğim gibi kauçuk paspasları da hallettim gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada ankara meguiar's'tan boya koruma için 290 tl fiyat aldım. forumlarda işçiliği ile çokça övülen eski fiat servis çalışanı ibrahim usta'nın yeri ve yetkili meguiar's bayii. bu hafta sonu yaptırmayı düşünüyorum. ziebart diamond gloss 530 dedi. avukat olduğum için %25 indirim yapıyorlardı, 380 civarına geliyor. ama 100 tl fark az değil. yine avukatlara ziebart'ta koltuk koruma bedava. onu yaptıracağım. gerçi şimdi kampanyası var internetteki formu doldurup giderseniz herkese bedava. haberiniz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu aletin görevi depodaki suyun donamsını engellemek falan değil. Depodaki suyu zaten solusyon dışında birşeyle engelleyemezsin. Fıskiyenin ısıtmalı olmasının nedeni, fıskiyenin önünde biriken kar suyundan dolayı memeleri tıkayıp donmasına neden olması. Aslında gayet güzel çalışan bir sistem ama kar yağan bir yerde oturuyorsan.. Ben bu sene kış lastiği almayı bile düşünmüyorum.

Böyle bir donanımı Türkiye de segmentinde (ısıtıcılı su deposu) yanılmıyorsam ilk Vw Bora da duymuştum.

En mantıklısı solüsyon + ısıtmalı fıskiye ucu ya da olmuyorsa solüsyonu eksik etmeyip meme uçlarıyla arada oynamak! (temiz tutmak manasında) :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

walla üzerinde otokoç yazan mavi renkli bir trafik seti verdiler, açıkçası içerisine de bakmadım. dediğim gibi acemilik işte. boya korumaya 280 tl fiyat çektiler. hediye edemiyorlarmış veya ben koparamadım. dediğim gibi park sensörünü hediye ettiler. lastik basınçlarını kontrol ettirdim serviste çıkmadan önce. akü ile ilgili sölediklerinize bakacağım hiç aklıma gelmedi. kauçuk stoperleri daha önce okuduğum için kontrol etmiştim. özel benzin hunisini özellikle anlatarak teslim etti. kriko ve bijon anahtarları yerli yerinde. yukarıda dediğim gibi kauçuk paspasları da hallettim gibi.

Aracınız hayırlı olsun; araca kullanım klavuzu konulup konulmadığını da kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.