Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

o konuyu daha dün okumuştum ancak soruma yanıt verecek birşey görememiştim. var ise de benim gözümden kaçmış olabilir. o yüzden burada sordum.

Lütfen kişisel almayın. Genel bir eleştiriydi. Sizi ya da tercihlerinizi sorgulamak gibi bir niyetim asla ve asla yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lütfen kişisel almayın. Genel bir eleştiriydi. Sizi ya da tercihlerinizi sorgulamak gibi bir niyetim asla ve asla yok.

rica ederim kişisel almadım. sadece, araştırmaya inanıyorum diyorum. araştırdım, bulamadım (veya göremedim) ve sizlere danışıyorum :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şu otomatik şanzımana alışamadım bir türlü.. tereddüt içerisindeyim.. misal vites geçişinde gazı bırakıp bırakmamada hala endişleniyorum. sanki vites geçerken gaza basılmaz gibi bir his var içimde. yukarıdaki örnekte olduğu gibi D'den S'ye alırken gaz kesecek miyim? yoksa istifimi bozmadan devam mı? ;)

edit: şanzuman yazmışım, şanzıman olarak düzeltildi. :)

Şanzımana ve kendinize biraz daha zaman verin, ilk kez otm. kullanıyorsanız bir süre sonra aracın ne zaman vites atacağını kestirmeye başlarsınız zaten.

Yokuşlarda motoru orta / üst devirlerde tutmak her açıdan iyi olacaktır çünkü alt devirlerde hem daha fazla tüketirsiniz hem perfomansınız düşük olur, bunun için yokuşta gaz pedalına hızlı birşekilde basıp bırakın, bu durumda vitesin hızla düşmesi gerekir ve otm. şanzımanın vitesi küçültmediği anlarda bu şekilde de vitesi küçültmeyi deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soğuk lastikler ile yeni yola çıkmış bir aracın fren mesafesi ısınmış lastiklere göre daha uzun oluyor, bu da aracın durmadığı hissini uyandırıyor.

Aynı noktadaki frenleri yola yeni çıktığınızda değilde, ısınmış bir araçla yapsanız daha rahat durduğunu farkedeceğinize eminim.

Frenlerde genel bir sorun olsa her an her frende araçta anormallik yada durma güçlüğü çekersiniz.

benim de zaten anlamadığım sürekli yapmaması. çok sıkıntılı bir durum olsa bence de sürekli yapardı. dediğim gibi frene bastığımda motor çalışmazken olduğu gibi sanki fren şişmiş de tutmuyormuş gibi geliyor. aracı çalıştırıp 10 15 sn sonra yola çıkıyorum ve rampa aşağı inerken oluyor bu. lastiklerden olsa, yaz-kış o rampadan defalarca sorunsuz indim.

benim takıldığım fren alışması gibi bir durumun olması mümkün mü?? eğer öyleyse dikkatli olurum biraz, km. yapana kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim de zaten anlamadığım sürekli yapmaması. çok sıkıntılı bir durum olsa bence de sürekli yapardı. dediğim gibi frene bastığımda motor çalışmazken olduğu gibi sanki fren şişmiş de tutmuyormuş gibi geliyor. aracı çalıştırıp 10 15 sn sonra yola çıkıyorum ve rampa aşağı inerken oluyor bu. lastiklerden olsa, yaz-kış o rampadan defalarca sorunsuz indim.

benim takıldığım fren alışması gibi bir durumun olması mümkün mü?? eğer öyleyse dikkatli olurum biraz, km. yapana kadar.

Fren merkezinde bir sorun olabilir gecikmeden servise durumu anlatın..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fren merkezinde bir sorun olabilir gecikmeden servise durumu anlatın..

Kesinlikle aynı fikirdeyim, sertleşme fren destek sisteminin, belli eğimlerde veya ısılarda, neyin etkilediğini söylemek zor, düzgün çalışmadığını düşündürüyor.

Tabii servise gittiğinizde söz konusu durum oluşmayacak büyük olasılıkla, yine de danışmak lazım. Fren önemli, savsaklamaya gelmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dğn birşey farkettim. paralel park için manevra yaparken, araç sabit konumda iken direksiyonu çevirdiğimde gacur gucur sesler geliyor. bunlar lastiğin yere sürtünme sesi mi yoksa mekanik aksamdan gelen bir ses mi çözemedim açıkçası. babamda focus 1 var böyle bir ses duyduğumu hatırlamıyorum. 1 hafta olmadı aracı alalı, herhalde mekanik problem olmaz. çok mu pimpirikliyim yoksa?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dğn birşey farkettim. paralel park için manevra yaparken, araç sabit konumda iken direksiyonu çevirdiğimde gacur gucur sesler geliyor. bunlar lastiğin yere sürtünme sesi mi yoksa mekanik aksamdan gelen bir ses mi çözemedim açıkçası. babamda focus 1 var böyle bir ses duyduğumu hatırlamıyorum. 1 hafta olmadı aracı alalı, herhalde mekanik problem olmaz. çok mu pimpirikliyim yoksa?

Pimpiriklerine katkıda bulunayım: Kim demiş bir haftalık araçta arıza olmaz diye, benim takırtı ve lakırtılarım birinci haftada başlamış ikinci haftada da ön amortisörler ve kule takozları yenileri ile değiştirilmişti,. :)

Ama sendeki ses muhtemelen cilalı taş üzerinde hareket eden lastiğin gıcırtısıdır. Git aynı yere aç camını çevir direksiyonu dinle... Korkularına esir olmamanın tek yolu en kötüsüne razı olabilmektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pimpiriklerine katkıda bulunayım: Kim demiş bir haftalık araçta arıza olmaz diye, benim takırtı ve lakırtılarım birinci haftada başlamış ikinci haftada da ön amortisörler ve kule takozları yenileri ile değiştirilmişti,. B)

Ama sendeki ses muhtemelen cilalı taş üzerinde hareket eden lastiğin gıcırtısıdır. Git aynı yere aç camını çevir direksiyonu dinle... Korkularına esir olmamanın tek yolu en kötüsüne razı olabilmektir.

katkınız için teşekkürler Cem Bey :)

Ben de taştan geldiğini düşünüyorum ama akşam farkettiğimde kontrol edecek zamanım yoktu. park edip çıktım. bu akşam kontrol edeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ey gidi zaman tüneli neler gördü bu gözler neler duydu :D

Servisdeyiz showroom tarzı zemin mevcut (parlak) ama araçlar gezebilir vaziyette işte sürüyorum olduğum yerde direksiyonu döndürdüm, yanda ki 2 kişi ne söyledi dersiniz ?

O ses neydi 0 araçdan böyle ses mi gelir ?

Halbuki o ses lastik ile yer arasından geliyordu..... :kıhkıh:

Daha çok ses duyarız :nazar::) :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya arkadaşlar dün akşam park ederken dinledim aracı tekrar.. lastikleri de dinledim. gerçi sokak gürültülüydü etkisi olur mu bilmiyorum ama lastiklerden pek bir ses duyamadım, ama aracın içinde baya kanırma, gacır gucur sesler var. sanki yağlanmamış ağır bir metal kapının kapanırken çıkardığı ses gibi. ve yine dikkat ettim, ses ön taraftan değil de aracın orta kısımlarından geliyor yoğun olarak. yani arka yolcu koltukları ile ön koltular arası bir bölümden. ya da ses yayılıyor ordan geliyormuş gibi duyuyorum, bilemiyorum. servisi aradım, birşey diyemeyiz getirin bakalım dediler. bir götüreyim bakalım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.