Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Ford Focus 3 Genel Başlık - Tüm Detayları ile 2014 Focus

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

merhaba,

uzunca bir zamandır Ford Focus 1.5 Tdci Powershift in gelmesini bekliyorum. mayıs dendi sonra temmuz dediler, şimdi de çok talep olduğu için satışa açılmıyor deniliyor. bana biraz tuhaf geliyordu zaten ama dün bir forum sitesinde şanzımanda problem olduğu için satışın durdurulduğuna dair bir yorum gördüm. ilgili linki de ekliyorum. 

http://forum.donanimhaber.com/m_104423309/f_//tm.htm#108405663

sizce bu doğru bilgi midir, böyle bir durumda ağustos sonu bile olsa bu araç bu şartlar altında alınır mı? problemli araç olup olmadığını nasıl anlayacağım.

teşekkürler

Tekrar merhaba Ayşe hanım, öncelikle lütfen genel bilgi kategorisi altında soru sormayınız bu sebeple iletiniz bu başlığa taşınmıştır.

Bir sorun olsa buradan biz duyururuz zaten, hiç bir sorunu yok şuan alınmasına engel teşkil edecek. Bu siteyi takip ettiyseniz eğer şanzıman 5-6 yıllık ve bir çok modelde kullanılıyor. Rahat olunuz ama bu demek değildir sizin aldığınız araçta sorun olmayacak.

Size tavsiyem, her siteyi inanarak takip etmeyin :) Tdci ps bir çok yerde var ciddi araştırırsanız bulursunuz, böyle sayfa sayfa okuyarak yol almanız mümkün değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Donanım düzeyini belirtmemişsiniz

Manüel klimada J koltuk ısıtma ( sol ve sağ ayrı ayrı), E ise arka cam ve yan ayna rezistansını kontrol eder.

man.thumb.JPG.4b35707a8d244e85234dd7ee61

Otomatik klimada I koltuk ısıtma ( sol ve sağ ayrı ayrı), F ise arka cam ve yan ayna rezistansını kontrol eder.

oto.thumb.JPG.dcff560d68b6ced4b99fe0bea4

2015 kasa focus sahibi arkadaşlar

koltuk ısıtma düğmesi ve ayna ısıtma düğmesi konum ve simgelerine ihtiyacım var.

acaba yardıımcı olabilecek forumdaşımız varmıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Donanım düzeyini belirtmemişsiniz

Manüel klimada J koltuk ısıtma ( sol ve sağ ayrı ayrı), E ise arka cam ve yan ayna rezistansını kontrol eder.

man.thumb.JPG.4b35707a8d244e85234dd7ee61

Otomatik klimada I koltuk ısıtma ( sol ve sağ ayrı ayrı), F ise arka cam ve yan ayna rezistansını kontrol eder.

oto.thumb.JPG.dcff560d68b6ced4b99fe0bea4

çok teşekkür ederim.

aracım trend x

ama ben koltuları kol dayama konsulunu km saatını falan tamamen değiştiriyorum.

bu sebeple sormak istedim. saolun verdiğiniz bilgiden ve hemen cevaptan ötürü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün benim klima panelini söktüm parça numarası sizin verdiğinizle aynı çıktı sanırım verdiğiniz parça numarasının son 2 hanesi farklı olması gerek koltuk ısıtma düğmesi olması için.

manuel klıma ile dijital klima panelini kıyaslayacak bir şablon hazırladım sökmüşken.

muelde 1 soket fazla dijitale göre,diğer soketler ve kablolar ve sıraları tamamen yanı. 

ZVnO80.jpg

Bugün ayak aydınlatma olayininda aradan çıkardım.
Arac ta tesisat yok öncelikle bunu belirteyim.
Komple tavandan ayak aydınlatmaya kadar tesisat çektim.
Önce lambaya soket yaptım
6ea2643451356b47dbd53c72c0ca6575.jpg
Ardından kendi imalatım olan ledleri lambalara yerleştirdim.

biraz parlak ve renk olarak uyumsuz oldu ileridei günde turkuaz mavi led ile değiştireceğim.

1k7J4j.jpg
008a6a9149f818328759a3e990f03575.jpg
b27e43ce8a2860ceebc8633637c7b7db.jpg9f56c488ff63a3dbe6d8736a1d3877ad.jpgc6f9b6d8c53bfb27cbc87ba6e7dc5e45.jpga58782cba0bd156cdf94caae7c41bbc2.jpg7218fffdc7d46a31bb3dec0e3c6f889b.jpg7afa84e250fecfba85608e8d6937aac0.jpgea3be8afa4bad9140fece73464cca4fb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese iyi forumlar. Bir sorum olacaktı. Benim aracım 2015 focus titanium düz vites dizel. Aracımda ısıtmalı ön cam var mı yok mu bir türlü anlayamadım. Bazı focuslarda var donanıma göre ve benim ki titanium olduğu için olması gerek diye tahmin ediyorum ama araştırınca kafam karıştı. Şu resimde klimada bulunan rezistans düğmerlerinde soldaki front yazılı kısım bende yok. Bu ön cam ısıtma olmadığını mı gösteriyor ? ve yoksa sizce bu donanım seviyesinde neden yok eski style'lerin birçoğunda varken ?

NewFordFocus_Interior_02.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracınız hayırlı olsun. Otomobilinizi açıklayan katalog da bu donanım var mı? Yok :) Haliyle bu donanım aracınız da yer almıyor. 

Eskiden öyleydi farklı paketler ve donanımlar mevcuttu daha sonra değişti. 

Bu kategori içinde donanım başlığımız var oradan aracınızı inceleyebilirsiniz, iyi günler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracınız hayırlı olsun. Otomobilinizi açıklayan katalog da bu donanım var mı? Yok :) Haliyle bu donanım aracınız da yer almıyor. 

Eskiden öyleydi farklı paketler ve donanımlar mevcuttu daha sonra değişti. 

Bu kategori içinde donanım başlığımız var oradan aracınızı inceleyebilirsiniz, iyi günler 

Teşekkürler Yakup Bey. İyi forumlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 830km boyunca 1.6 Dizel makyajlı Focus titanium kullanma fırsatı buldum geçtiğimiz günlerde. Kendimce edindiğim tecrübeye göre;

- Malzeme ve işçilikte pek fark göremedim,bizdeki 2013 trend X ile 2015 titanium arasında. Yine kapı fitillerinde sorunlar,tavan döşemesinde kesme,biçme izleri,tam oturtulamamış kapı döşemeleri gözlemlediğim eksi yönlerin başında geliyor.

- Makyajdan mı yoksa aracın dizel ve henüz 10bin km'de olmasından mıdır,nedir anlamadığım bir debriyaj ve vites geçiş sertliği söz konusuydu. 

- Makyajdan mı kaynaklı bilmediğim fakat her vites değişiminde debriyajdan ayağımı kaldırırken takıldığım bir yükselti mevcuttu, debriyaj pedalının üstünde

- Rüzgar sesinde bir iyileştirme göremedim (gerçi olması için ayna yapısı v.s değişmesi gerek sanırım)

+ Dizel araba gerçekten büyük nimetmiş bunu anladım,6. viteste bile hızlanma gerçekten keyifli

+ Büyük gösterge ekranı ve 8' teyp büyük keyif ve harika bir görüntü oluşturuyor

+ Kol dayamanın uzun yolda elzem bir parça olduğuna karar verdim.

+ Neden kaynaklı olduğunu anlamadığım şekilde virajlarda daha bir güvenli,keyifli geldi bana (sanırım psikolojik)

* Siyah iç döşeme her ne kadar daha hoş (bence) bir görüntü sağlayıp kirlenmeye karşı daha toleranslı olsada bej iç döşemenin yarattığı ferahlık hissini yaşatamıyor,bu yüzden de içeride daha basık bir hava algısı yaratıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.