Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Ben bu hill holder olayını anlamadım. Ford ETIS dan şase numarasına göre bakınca araçta hill holder yok gözüküyor ama aktif edince var olduğumu anlaşılıyor ? Yoksa ETIS da var ama aktif değil biz sadece aktif mi ediyoruz ?

aynen öyle!

bana da saçma geliyor varsa öyle bir özellik aracın satışı, reklamı vs. için neden aktif etmezler anlamış değilim; sonuçta ek bir maliyeti yok!..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bana da saçma geliyor varsa öyle bir özellik aracın satışı, reklamı vs. için neden aktif etmezler anlamış değilim; sonuçta ek bir maliyeti yok!..

Sanırım daha sonra bunu güvenlik ıvır zıvır paketi diye parayla satmak içindir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu aktif etmemesinin mantıklı bir nedeni olabileceğini sanmıyorum. Neyse yapacak bir şey yok. İzmir'den arkadaşlara konu ile ilgili hafta sonları olmak şartıyla yardımcı olabilirim...

Ticari satış teknikleri? :)

Adamlar anasını boyayıp babasına satıyor. Hiç şaşırmıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lastik basıncı uyarısı için menüdeki yerin resmini atarmısınız

Yol bilgisayarındaki menü mü yoksa programdaki menü mü tam anlamadım ama yol bilgisayarına göre cevap vereyim.

Lastik basınç kontrol sistemini ayarlamak için lastikleri uygun hava basıncına ayarladıktan sonra  yol bilgisayarında ayarını sıfırlıyorsunuz araba o şekilde hafızaya alıyor ilerleyen sürede lastik basınçları değişirse  lastik basınçlarını kontrol ediniz diye uyarı veriyor.  Bu uyarı menünün herhangi bir yerinde değil doğrudan yol bilgisayarında uyarı olarak görünüyor yani uyarıyı görmek için herhangi bir yere bakmaya gerek yok bir uygunsuzluk bulursa yol bilgisayarı hemen uyarıyı veriyor.

Aynı zamanda araba olduğu yerde de farketmiyor basınç değişikliklerini hareket ettikçe sanırım esp veya abs modülü aracılığıyla lastiklerin dönme oranlarının değiştiğini fark edince uyarı veriyor. Bende 5 km sonra uyarı vermişti. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hill holder açma konusunda tereddütlüyüm açıkçası. sistem kavrama noktasını geç algılıyorsa baskı balata ömrünü kısaltır mı acaba?

Geriye doğru binen yük frenlere binen yükten daha fazla değildir bence ki birinde ters yöne hareket ederken ileriye doğru güç uygulanmasına sebep verdiğimizden ömrünü uzatabilir bile. Tabi bunlar mantığımla yaptığım tespitler daha teorik ve pratik yaklaşımlarda bulunanlar da yazacaklardır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olur. biraz pahalı gibi ama, bu sayfada daha önce paylaşılmış linkler vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.