Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Bütün bu bilgiler için teşekkürler fakat araştırmama rağmen forumda ve başka yerlerdende forscanla hata kodlarını nasıl sileceğimi bulamadım Ozan bey bu konuylada alakalı bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bütün bu bilgiler için teşekkürler fakat araştırmama rağmen forumda ve başka yerlerdende forscanla hata kodlarını nasıl sileceğimi bulamadım Ozan bey bu konuylada alakalı bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

bi ara detaylı anlatım hazırlarım ancak kabaca, sol alttaki tuşla araca bağlanıp okuma tamamlandıktan sonra DTC kısmına geçip yine sol alttaki tuşla siliyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan bey bir sorum daha olacak size lastik basınç uyarı sisteminde bende sadece TMPS with Tyre Pressure Sensors 4WHL ve Deflation Detection System bölümleri çıkıyor sizin anlattığınız bölüm yok sensörlü olan zaten çalışmaz demişsiniz. Ozaman Deflation Detection System yazanımı seçmeliyim yoksa bende bu özellik yokmu? lastik basınç ayarlamasını esmi geçmeliyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan bey bir sorum daha olacak size lastik basınç uyarı sisteminde bende sadece TMPS with Tyre Pressure Sensors 4WHL ve Deflation Detection System bölümleri çıkıyor sizin anlattığınız bölüm yok sensörlü olan zaten çalışmaz demişsiniz. Ozaman Deflation Detection System yazanımı seçmeliyim yoksa bende bu özellik yokmu? lastik basınç ayarlamasını esmi geçmeliyim.

Adını değiştirmişler. Deflation Detection System Seçin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Şirket uzun dönem kiralık aracı olarak Focus Trend X kullanmaya başladım. Bu aktif hale getirilen hill holder otomatik kilit gibi özellikleri uygulamak istiyorum OBD cihazı alınca.

1.Bu işlemi yapmamız aracın garantisini bozar mı ?

2.Hill holder sadece yokuş kalkarken mi çalışıyor, ? Golf araç kullanmıştım onun sistemi şöyleydi, diyelim yokuştasınız, durdunuz, trafik var bekliyorsunuz, Siz ayağınızı frenden çekseniz bile araç duruyordu, ancak siz aracı yürütüne kadar freni bırakmıyordu, hem yokuş yukarı hem yokuş aşağı. Trafikte büyük rahatlık veriyordu. Focusta da bu şekilde mi çalışıyor yoksa birkaç saniye frene basılı tutup mu bırakıyor ?

3.Gündüz farları daima açık kullanıyorum, Focusta farları açtıktan sonra kontağı kapatınca iç gösterge ışıkları ve park lambaları sönmüyor. Nasıl düzeltebilirim ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Şirket uzun dönem kiralık aracı olarak Focus Trend X kullanmaya başladım. Bu aktif hale getirilen hill holder otomatik kilit gibi özellikleri uygulamak istiyorum OBD cihazı alınca.

1.Bu işlemi yapmamız aracın garantisini bozar mı ?

2.Hill holder sadece yokuş kalkarken mi çalışıyor, ? Golf araç kullanmıştım onun sistemi şöyleydi, diyelim yokuştasınız, durdunuz, trafik var bekliyorsunuz, Siz ayağınızı frenden çekseniz bile araç duruyordu, ancak siz aracı yürütüne kadar freni bırakmıyordu, hem yokuş yukarı hem yokuş aşağı. Trafikte büyük rahatlık veriyordu. Focusta da bu şekilde mi çalışıyor yoksa birkaç saniye frene basılı tutup mu bırakıyor ?

3.Gündüz farları daima açık kullanıyorum, Focusta farları açtıktan sonra kontağı kapatınca iç gösterge ışıkları ve park lambaları sönmüyor. Nasıl düzeltebilirim ?

1) bozabilir. Garantili bisey olursa iptal edip gitmekte fayda var.

2) o sistem farklı sadece eğimde ve freni bıraktıktan sonra 3sn çalışır.

3) daha once bu başlıkta kabaca konuşmuştuk detaylarını hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.Bu işlemi yapmamız aracın garantisini bozar mı ?   2.Hill holder sadece yokuş kalkarken mi çalışıyor, ? Golf araç kullanmıştım onun sistemi şöyleydi, diyelim yokuştasınız, durdunuz, trafik var bekliyorsunuz, Siz ayağınızı frenden çekseniz bile araç duruyordu, ancak siz aracı yürütüne kadar freni bırakmıyordu, hem yokuş yukarı hem yokuş aşağı. Trafikte büyük rahatlık veriyordu. Focusta da bu şekilde mi çalışıyor yoksa birkaç saniye frene basılı tutup mu bırakıyor ?   3.Gündüz farları daima açık kullanıyorum, Focusta farları açtıktan sonra kontağı kapatınca iç gösterge ışıkları ve park lambaları sönmüyor. Nasıl düzeltebilirim ? 

1. Ben bu haliyle geçen çarşamba servise girdim.herhangi bir sorun olmadı.hatta servistekiler anlamadı bile.siz söylemezseniz büyük ihtimalle haberleri bile olmayacaktır.

2.Hillholder vitese geçirmeden aktif olmuyor.Araba boştayken freni bırakırsanız araba akar.Ama aracı vitese aldığınızda, freni bırakınca aktif oluyor.İleri geri farketmiyor.Her durumda aktif oluyor.

3.Benim bildiğim kontak kapatınca değil de kontağı anahtar deliğinden çekince ışıklar sönüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3.Benim bildiğim kontak kapatınca değil de kontağı anahtar deliğinden çekince ışıklar sönüyor.

teşekkürler, fakat anahtarı delikten çekince ve kapıyı kapatıp kilitleseniz bile park ışıkları ve göstergeler yanmaya devam ediyor.

Şu ODB II cihazını alacağım da piyasada Ver 1,5 birde  ver II var.

Ver II stokta yokmuş, ver 1,5 alsam olur mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler, fakat anahtarı delikten çekince ve kapıyı kapatıp kilitleseniz bile park ışıkları ve göstergeler yanmaya devam ediyor.

Şu ODB II cihazını alacağım da piyasada Ver 1,5 birde ver II var.

Ver II stokta yokmuş, ver 1,5 alsam olur mu ?

Olur.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakmayın belki konuşmanın biryerinde geçiyordur ama ben tam okuyamadım. Bende ELM327 cihazı var ilk zamanlar prosan 5.9 programı ile kullanıyordum fakat bilgisayarıma format atıp tekrar yüklediğimde serial istedi ve ben tekrar o şifreyi bulup programı aktif edemedim. Tekrar nasıl aktif edebilirim veya hangi programla kullanabilirim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam,

cihaz elime geçti, emin olmadan başlamak istemedim. ilk mesajda anlatılan programla güncel program biraz farklı.

işlemleri adım adım yazıyorum doğru mudur ?

1.read bcm

2. %100 e gelmesini bekliyoruz.

3: değişiklik yapıyoruz.

4. write BCM 

buraya kadar tamam yeni versiyonda ilave olarak ABS sekmesine gelip inialize ECU mu yapacağız ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam,

cihaz elime geçti, emin olmadan başlamak istemedim. ilk mesajda anlatılan programla güncel program biraz farklı.

işlemleri adım adım yazıyorum doğru mudur ?

1.read bcm

2. %100 e gelmesini bekliyoruz.

3: değişiklik yapıyoruz.

4. write BCM 

buraya kadar tamam yeni versiyonda ilave olarak ABS sekmesine gelip inialize ECU mu yapacağız ?

eğer hill holder ve lastik basınç aktive ederseniz evet, yoksa ABS yi initialize etmeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.