Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

yeni sürümü bugun ilk defa denedim, maximize speed seçeneği aktif olduğunda aynı hatayı aldım, onu kaldırıp deneyin.

Bu kadar driver vs ile uğraşacağıma öncelikle şu tiki kaldırmayı deneseydim keşke  :)

Çalıştı teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bilgi olsun lastik basınç da çalışıyor.  Sensörlü olan değil de wbl li olan seçenek seçildiğinde oluyor. Kışlık lastikleri değiştirirken lastikçi farklı farklı hava basmış kontrol edin diye mesaj çıktı tabi 5 km gittikten sonra.  Emeği geçen herkese teşekkürler hill holder baya rahatlık ;)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeni sürümü bugun ilk defa denedim, maximize speed seçeneği aktif olduğunda aynı hatayı aldım, onu kaldırıp deneyin.
ozan bey verdiğiniz indirme linkindeki bütün sürümleri indirip tüm şekillerde denedim, windows 7 de hiç port seçemiyordum yalnızca offline seçeneği vardı,windows 8 de port seçebildim ancak can't open port şeklinde error aldım.adaptorü araca yada bilgisayara bağladığımda ışıkları yanmaya başlıyor yinede adaptorde bir bozukluk olabilir mi ? yada araçta veya bilgisayarda mı bi sorun var anlamış değilim...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ozan bey verdiğiniz indirme linkindeki bütün sürümleri indirip tüm şekillerde denedim, windows 7 de hiç port seçemiyordum yalnızca offline seçeneği vardı,windows 8 de port seçebildim ancak can't open port şeklinde error aldım.adaptorü araca yada bilgisayara bağladığımda ışıkları yanmaya başlıyor yinede adaptorde bir bozukluk olabilir mi ? yada araçta veya bilgisayarda mı bi sorun var anlamış değilim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyük ihtimalle sürücülerde sıkıntı var.benim bilgisayar da otomatik güncellemeden bulamadı sürücüleri.kendim yükledim, öyle tanıdı aleti."odb2 driver" ya da "elm327 driver" diye google da aratıp sürücüleri yükleyince sıkıntı çözüldü.siz de deneyin.

hatta şurda var ama denemek lazım:

http://skpang.co.uk/elm327_USB.htm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bilgi olsun lastik basınç da çalışıyor.  Sensörlü olan değil de wbl li olan seçenek seçildiğinde oluyor. Kışlık lastikleri değiştirirken lastikçi farklı farklı hava basmış kontrol edin diye mesaj çıktı tabi 5 km gittikten sonra.  Emeği geçen herkese teşekkürler hill holder baya rahatlık ;)

TPMS with tyre pressure sensors 4WHL seçeneği ile mi çalıştı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TPMS with tyre pressure sensors 4WHL seçeneği ile mi çalıştı?

Ozan Beyin de dediği gibi "TPMS with WBL" seçildiğinde çalışıyor. 

Windows 8 de ben de bayağı sorun yaşamıştım aygıt yöneticisinden deriverı kaldırmıştım olmuştu diye hatırlıyorum. Öncelikle aygıt yöneticisinden deriverı kaldırın ve biraz bekleyip veya bilgisayarı yeniden başlatıp deneyin. O da olmadı kablo takılıyken deriverları tekrar yükleyin . Yani her türlü versiyonu deneyin oluyor . Ben iki kere sorun yaşadım birinde windows 8 idi sonra windowsu 8.1 güncellemiştim orda da olmuştu ikisinde de  her ihtimali deneyip çözmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- COM4 üm ELM olduğuna eminmisiniz? 2- Aygıt yöneticisinde sorunsuz görünüyor mu?

evet com4 ten eminim, aygıt yöneticisine dikkat etmemiştim hiç yarın onuda kontrol edeceğim olmazsa driverları tekrar yükleyip denerim gelişmeleri yazacağım teşekkürler

Windows 8 de ben de bayağı sorun yaşamıştım aygıt yöneticisinden deriverı kaldırmıştım olmuştu diye hatırlıyorum. Öncelikle aygıt yöneticisinden deriverı kaldırın ve biraz bekleyip veya bilgisayarı yeniden başlatıp deneyin. O da olmadı kablo takılıyken deriverları tekrar yükleyin . Yani her türlü versiyonu deneyin oluyor . Ben iki kere sorun yaşadım birinde windows 8 idi sonra windowsu 8.1 güncellemiştim orda da olmuştu ikisinde de  her ihtimali deneyip çözmüştüm.
 teşekkürler önerilerinizi yarın deneyeceğim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selamünaleyküm arkadaşlar uzun süreden beri formu takip ediyordum 2 gün önce aranıza katılıp üye oldum aracım 2012 focus trendx 125 ps benzinli arkadaşlar

1) Otomatik kilitleme

2) lastik basıncı

3) Hill Holder

bu işlemleri SAKARYA da yapan arkadaşlar varmı bana yardımcı olurmusunuz.teşekkürler

Tuncay Tunca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu hill holder olayını anlamadım. Ford ETIS dan şase numarasına göre bakınca araçta hill holder yok gözüküyor ama aktif edince var olduğumu anlaşılıyor ? Yoksa ETIS da var ama aktif değil biz sadece aktif mi ediyoruz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu hill holder olayını anlamadım. Ford ETIS dan şase numarasına göre bakınca araçta hill holder yok gözüküyor ama aktif edince var olduğumu anlaşılıyor ? Yoksa ETIS da var ama aktif değil biz sadece aktif mi ediyoruz ?

Hill holder arabada var.sadece yazılımla aktif ediyoruz.

Manisa veya izmir de yapan varmı arkadaşlar

Ali bey ben manisaya geliyorum bazen. Şu sıralar ne zaman geleceğim belli değil ama gelince hala yapmamış olursanız size yardımcı olurum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.