Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Katılıyorum, saçma bir şekilde Titanium bir araçta gördüm serviste. Kamerasına kadar takılıydı. Hiçbirşeye yaramadan duruyordu.

Geçen hafta bakım sırasında camdaki sensörlerin olduğu yere izolasyon yaptılar o anda baktım kameranın yeri boş ve kabloda çekilmemiş . Araç Titanium Smart

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hill Holder'I sevmeye başladım biraz biraz. Dik yokuşlarda garantici olduğum için el freni çekerdim ben, artık pek umrumda değil ^_^

Ama çok az eğimli yerlerde de çalışıyor ne hikmetse baya hassas çıktı bizimki :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir sorum olacak belki fantezi. Ama sormaktan zarar çıkmaz :Dagaty4us.jpg

Bizim Ranger'da da var bu soket girişinden. Acaba hill holder bizim arabada da olurmu. Ranger elm... bilmem ne gibi bir yazılım var mı? :)

Esp yok ki bu donanımda.. Öyle hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

style plus larda aktif şehiriçi güvenlik var.kameralar da mevcut.acaba bu sistemle şerit değiştirme uyarısı veya levha tanıma, otomatik uzun far falan eklenemez mi?

Not:şerit değiştirme uyarısı için direksiyonun da farklı olduğunu biliyorum ancak en azından uyarısı eklenemez mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

style plus larda aktif şehiriçi güvenlik var.kameralar da mevcut.acaba bu sistemle şerit değiştirme uyarısı veya levha tanıma, otomatik uzun far falan eklenemez mi?

Not:şerit değiştirme uyarısı için direksiyonun da farklı olduğunu biliyorum ancak en azından uyarısı eklenemez mi acaba?

Kameraların mevcut olduğunu nasıl anladınız. 

Eklenmez onlar bu yöntem ile

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aktif şehiriçi için var ya kameralar.bi de Cem bey bi yerde fotosunu paylaşmıştı ön camın o kamera bölümünü de şimdi bulamadım.

Yakup bey, şu bizim dtc kodlarını araştıracaktın :kıhkıh:

Bi de ön tarafta konsolun üstünde camın bitiştiği yerde bilye gibi bişey var ya, o ne?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aktif şehiriçi için var ya kameralar.bi de Cem bey bi yerde fotosunu paylaşmıştı ön camın o kamera bölümünü de şimdi bulamadım.

Bi de ön tarafta konsolun üstünde camın bitiştiği yerde bilye gibi bişey var ya, o ne?

Aktifş. kamera ile çalışmıyor.

Sensör var onlar için. Genel kategorimizdeki tüm başlıklara bakmanız dileği ile.

Dtc hakkında ilgili konuda konuşabiliriz. Dediğim gibi bulursam demiştim açıkcası çok önemli değil benim için (sizin içinde) boş zamanım olursa bakarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi buldum konuyu.İşte şuradaki konuda 3 nolu kamera benim arabada da var. Cem bey de ifade etmiş onun bu işler için olan kamera sistemi olduğunu.

sensorcam.jpg

şimdi bakınca şehir içi aktif güvenlik, yağmur sensörü, far sensörü vs.vs. bunların hepsini sayınca sensörler fazla geliyor serviste ki arkadaşlarla görüştüğümde serit takip sistemininde olduğunu ama aktif olmadığını söylediler kitapçığını biraz kurcaladığımda takip sistemi için iki sigorta var ama boşta duruyor onu takması sıkıntı değil ama herşeyden önce sanırım yazılım atmak lazım onuda yapacak babayiğit bir servis elemanı lazım yol bilgisayarında kitapçıkta belirtilen bazı menüler yok yazılım yüklenip aktif edilirse sanırım olur gibi tabi birde sinyal kolunun değişmesi gerekiyor (mesafe ayarını kolun uç tarafında bulunan düğme ile ayarlanıyor. ama olmayacak diye bir şey yok araç daha yeni ilerde hepsi çıkar ortaya.

Bir arkadaş da bahsetmiş valla.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tüm sorularınızın cevaplar forumda var, ilk mesajdaki sorular bu konuda daha yeni konuşuldu, biraz okuyun.

Yahu lens olması kamera anlamına gelmez.Neyse hadi bakalım :)

olurmu, lens varsa kamera vardır. bizde düz plastik var mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Katılıyorum, saçma bir şekilde Titanium bir araçta gördüm serviste. Kamerasına kadar takılıydı. Hiçbirşeye yaramadan duruyordu.

hmm plastik ise olabilir. Ozan sanmıyorum böyle bir fazlalık koyacaklarını da bakalım :D

Sen bari oku anacım, bak Servet abi ne yazmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.