Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Şöyle birşey alsak hemide bluetooth lu ozan beyin yazılımı çaksak iş görürmü acep http://tr.aliexpress...1559350768.html

Bu büyük ihtimalle bluetoothlu olanı.

bjlDTfU.jpg

IYLzSst.jpg

b3LR51t.jpg

ZC7oO6Z.jpg

Resimlerde de görüleceği gibi kapağı çıkartın. Ardından elinizle hafif yanlardan sıkarak üstteki iki tırnaktan kurtarın. Kapak aşağıya inince karşınızda beyaz soket çıkacak.

Herhangi bir tamirciye gittim. Durumu anlattım. Tabiki adam pek anlamadı. ELM kablosu var mı diye sordum. O da Ford için servislerin kullandığı kabloyu gösterdi bana. Biz bunlarla Ford a giriyoruz dedi. Ben de ELM kablosu olacak, bu gelişmişi deyince adam diğer kabloyu çıkardı. Bunlara Tofaşlar için kullanıyoruz dedi. Dedim sen ver onu. Hemen programı açıp denedim. İlk denemede hata verdi. Ardından tekrar aynı işlemleri yapınca oldu. Tamirci inanmadı önce. Bi de ben deneyeyim deyip yokuşta arabayı bırakınca olmuş dedi.

Ayrıca araç bilgisayarı menüsüne de "Yokuş kal." diye geliyor. Oradan da açıp kapatabilirsiniz dilerseniz. 

Yaşadığım yer ufak bir yer. Ben burada ELM akblosunu bulmuşsam siz de büyük ihtimalle bulursunuz yaşadığınız yerde.

Hakan G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar aracımfocus mk3 trend.

Ozan bey e sorum acaba hill holder özelliğini aktif etsem benim araçta kullanılabilir hale gelirmi yani eğim sensörü varmı yokmu bilmiyorum.

Araç özelliklerine baktığımda(İlk sayfada verilen orjinal parametreler kontrol linkinden) with hillholder assist var.

Yada eğim sensörü olmada aktik olursa sonucu ne olur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar aracımfocus mk3 trend.

Ozan bey e sorum acaba hill holder özelliğini aktif etsem benim araçta kullanılabilir hale gelirmi yani eğim sensörü varmı yokmu bilmiyorum.

Araç özelliklerine baktığımda(İlk sayfada verilen orjinal parametreler kontrol linkinden) with hillholder assist var.

Yada eğim sensörü olmada aktik olursa sonucu ne olur?

ayrı bir sensör kullanıyormu bilmiyorum, styleda çalışıyorsa trendde de çalışması gerekir, deneyin en fazla arıza verir geri kapatırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

elm327 cihazının driverını yüklemekte sıkıntı yaşayan arkadaşlara yardımcı olacaktır.

http://www.totalcardiagnostics.com/support/Knowledgebase/Article/View/1/0/how-to-install-elm327-usb-cable-on-windows-and-obd2-software

Anıl Polat tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşe yarayan fonksiyonlar 1) Otomatik kilitleme #32 Automatic locking by speed seçeneğini Automatic Locking olarak değiştirin. 2) Lastik Ebatı #51 Tire circumference ve #70 Tire dimension seçeneğini istediğiniz değere getirin. 3) Hill Holder #218 HillLaunch Assist seçeneğini 02- With Hill Launch Assist değerine getirin, kaydettikten sonra yukarıdaki ABS menusunden Initialize ECU butonuna tıklayın. Ayrıca eklediğiniz modullerin aktivasyonunu yapabilirsiniz.

Keske bu bilgiye ek olarak elm yi denediginiz aracların yıl/model bilgilerini ve deneyip ama calıstıramadıgınız ozelikleri de yazsanız (aslında sadece siz degil deneyen herkes yazsa). Boylece diger arkadaslar calısmayan ozellikleri deneyip bosu bosuna risk almazlar.

Birde  bluetooth elm ile  focccus programını calıstırabilen oldu mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Keske bu bilgiye ek olarak elm yi denediginiz aracların yıl/model bilgilerini ve deneyip ama calıstıramadıgınız ozelikleri de yazsanız (aslında sadece siz degil deneyen herkes yazsa). Boylece diger arkadaslar calısmayan ozellikleri deneyip bosu bosuna risk almazlar.

Birde bluetooth elm ile focccus programını calıstırabilen oldu mu?

Program focus 3 icin. Baslikta.yaziyor.zaten.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde  bluetooth elm ile  focccus programını calıstırabilen oldu mu?

focus 3 te denenebilecek herşeyi denediğimi düşünüyorum zaten, çalışanlarda bunlar(sadece yazılımla), alarm xenon gibi donanım gerektirenlerin ayrı başlığı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.