Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

ya bu işin nasıl yapıldığını madde madde yazacak veya video çekip koyacak bir  allahın  kulu yok mu paylaşımda bulunursanız herkes için çok faydalı olacaktır teşekkürler.

Niye birinci mesaja bakmıyorsunuz?

Yok baktınız da bir şey ifade etmediyse bence kendiniz yapmak için pek uğraşmayın. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın doğru ben anlamdım birinci mesajda anlatılmış ama sonra çorba yapmışsınız madde madde yada bu işlemi  yapan birisi video eklerse  daha öğretici olmaz mı burada maksat insanlara bilmediklerini öğretmek değil mi ha değilse o ayrı mesele bir şeyden bahsedin sonra çorba yapın bırakın vay be..

Tuncay Tunca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni özelliklerde de yapılan her şey aynı zaten abicim ilk mesajda çorba olmayan şey tek bir maddede seçilen rakamlar değiştirilince nasıl çorba oluyor?

Hangi kısmını anlamadığınızı söyleyin direkt, net bir soru sorun ki yardımcı olabilelim. İlk ileti madde madde, video çeksek de yeni bir şey çıkmayak ki ortaya.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk ileti madde madde, video çeksek de yeni bir şey çıkmayak ki ortaya.

Çekmenin de dezavantajı olmaz :yeah: Video ve foto'nun yeri yazı ile değiştirilemiyor maalesef.

Yarın seninde text ile anlamadığın yer olacak, dün de olmuştur.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Az önce lastik basıncını da ayarladım. İlk başta ABS menüsünden initalize ECU yapmadığım için lastik basınç menüsü gelmesine rağmen lastik basınçlarını ayarlayamadı.Araba çalışmadı, immobilizer hatası dahil bir sürü hata verdi, hiç şarj bile almadı. Ben de o sıralar yusuf yusuf ettim bayaa bi. Önce acaba bende lastikler farklı ondan mı dedim. lastikleri ayarladım ama olmadı. Sonra abs yi de yapınca oldu. şimdi 2 sorum olacak:

1) lastikçiye gidip çalışıyor mu bir deneyeyim dedim.lastik basıncını ölçtürdüm 36 barmış. 30 a indirdim, 5 6 km gittim ama uyarı vermedi.neden acaba?

2) arabamda 225/40/18 lastik var ancak menüde bu değerlerde yoktu. ben de en yakın değer olan 235/40/18 yaptım. bu bir sorun çıkartır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Az önce lastik basıncını da ayarladım. İlk başta ABS menüsünden initalize ECU yapmadığım için lastik basınç menüsü gelmesine rağmen lastik basınçlarını ayarlayamadı.Araba çalışmadı, immobilizer hatası dahil bir sürü hata verdi, hiç şarj bile almadı. Ben de o sıralar yusuf yusuf ettim bayaa bi. Önce acaba bende lastikler farklı ondan mı dedim. lastikleri ayarladım ama olmadı. Sonra abs yi de yapınca oldu. şimdi 2 sorum olacak:

1) lastikçiye gidip çalışıyor mu bir deneyeyim dedim.lastik basıncını ölçtürdüm 36 barmış. 30 a indirdim, 5 6 km gittim ama uyarı vermedi.neden acaba?

2) arabamda 225/40/18 lastik var ancak menüde bu değerlerde yoktu. ben de en yakın değer olan 235/40/18 yaptım. bu bir sorun çıkartır mı?

1) çözemedik dediğimiz bu, muhtemelen kaydettikten sonrada bir süre geçmesi gerekiyor o değerleri öğrenmesi için.

2) aradaki fark kadar gösterge ve km sayacı hatalı gösterir. sizin örneğiniz için, %-1.25. Orijinal değerde fark daha küçük.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

resimlerde ABS menüsü göremedim. acaba write to bcm tıklayınca yeni bir pencere mi açılıyor da onun üzerinde "ABS menusunden Initialize ECU butonu" çıkıyor? bir de focccus dosyasının hangi sürümünü indirmeliyiz?

Program baglanınca üst menüye ABS sekmesi geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

resimlerde ABS menüsü göremedim.  acaba write to bcm tıklayınca yeni bir pencere mi açılıyor da onun üzerinde "ABS menusunden Initialize ECU butonu"   çıkıyor? bir de focccus dosyasının hangi sürümünü indirmeliyiz?

konuyu açtığımda var olan sürümde yoktu, resimlerde o yüzden yok. En son sürümü indirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle Ozan Beye çok çok teşekkür ederim. Konuyu okuyup hemen elm327 soket sipariş ettim. Bugün otomatik kilitleme ve hill holder özelliğini aktif ettim. Fakat bir kaç problemle karşılaştım ve çözdüm. İlk denememde 218 i,  With Hill Launch Assist değerine getirip  write to BCM ye tıklayıp kaydettikten sonra yukarıda ABS menüsünden "Initialize ECU" butonuna tıkladım, fakat aşağıda eklediğim resimdeki uyarıyı verdi. Birkaç deneme yaptım hep aynı uyarıyla karşılaştım. Özellikler haliyle çalışmadı. Soketi söküp eve doğru giderken uyarı ışığı yandı ve abs, esp ışıkları yanık kaldı. Hemen kenara çekip stop ettim laptopu çıkardım yaptığım işlemleri geri aldım kaydettim. Uyarı ışıkları söndü şükür. Eve geldim tekrar yaptığım işlemleri yineledim. ABS menüsünden "Initialize ECU" aşamasına geldiğimde kontağı 2.kademeye alıp öyle denedim ve oldu. Initialize ECU işlemi kontak açıkken oluyormuş. Uyarı yok. Sistem mükemmel çalışıyor.

zw41HVs.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar, bana gelen cd'Nin çalışmaması sebebi ile program yok ne yazıkki..indirebileceğim bir adres varmıdır?.. (edit ilk sayfadaki linki görmemişim teşekkürler..)

Şahan Sökmensüer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar, bana gelen cd'Nin çalışmaması sebebi ile program yok ne yazıkki..indirebileceğim bir adres varmıdır?.. (edit ilk sayfadaki linki görmemişim teşekkürler..)

http://www.totalcardiagnostics.com/support/Knowledgebase/Article/View/1/0/how-to-install-elm327-usb-cable-on-windows-and-obd2-software     bu adres yardımcı olacaktır sürücüler konusunda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.