Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2013 Toyota Corolla Test - Dizel Otomatik & Manuel / Benzinli Otomatik Sürüş İzlenimi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

70 bin para ver o dandik anahtarlı,cam düğmesi,torpidosunda ışık olmayan, torsiyonlu, 90 beygir gücü olan,her yerinden kalitesizlik akan, kaputundan,kapılarından boş yağ tenekesi sesi gelen, bir araba ne kadar tipsiz olabilir sorusunun cevabı olabilecek teneke yığınını al! Bir de Türkiyede üretilmiş. Ben kendim incelediğimde kendimden utandım bu nasıl bir teneke yığını diye. Bunu alana kadar Linea bile alırım. En azından 1.6 dizeli var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

70 bin para ver o dandik anahtarlı,cam düğmesi,torpidosunda ışık olmayan, torsiyonlu, 90 beygir gücü olan,her yerinden kalitesizlik akan, kaputundan,kapılarından boş yağ tenekesi sesi gelen, bir araba ne kadar tipsiz olabilir sorusunun cevabı olabilecek teneke yığınını al! Bir de Türkiyede üretilmiş. Ben kendim incelediğimde kendimden utandım bu nasıl bir teneke yığını diye. Bunu alana kadar Linea bile alırım. En azından 1.6 dizeli var.

Sürmeden motora laf atma :) 

Gayet yeterli önemli olan hacim değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sürmeden motora laf atma :)

Gayet yeterli önemli olan hacim değil.

Yok Yakup yeterli değil aslında. Her yer düz değil malesef.

Yokuşlarda 2 den birlere vites küçültmek zorunda kalıp ha gayret turbo devreye girecek diye beklediğim zamanlar olmuştu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hep vasat hep vasat. Biz sorunsuz araba yapıyoruz hikayeleri ile nereye gidecekler bilmiyorum. Sanırım kemik alıcı ve pazarları var. Ne koysalar satacak durumda. 

Dış tasarım arkadan Camry gibi olmuş. (Belki eski kasası gibi takip etmiyorum) Ön tasarım eski kasa HB Civic gibi biraz. 

Ön konsol tasarım rezalet ötesi. Özellikle Yakup'un koyduğu fotoğrafta direksiyon solundaki havalandırma ve kapı trimlerinin tasarımı sanki farklı modeller için yapılmış gibi gözüküyor ilgisiz alakasız. 

O dijital saati Casio satıyor kilosu 2,5TL. 

Tarz olarak ben hiç beğenmiyorum. Dizel motoru bir türlü geliştirmediler. 10 yılı geçti artık herhalde aynı motor. Otomatik vites işi ayrı bir tuhaf sattıkları otomatikleri kendileri bile önermiyor yarı otomatikler kötü diye eski nesil otomatik getirmişlerdi bir ara. (CVT olanı kulanmadım.) 

Direksiyon hissi, yol-tekerlek sesi umarım düzelmiştir. Bakımlar zaten 10binde birdi. Altı ay periyodu ile kendilerini aşmışlar. Soygunun yeni şekli. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 6 sene, 2002 model Corolla HB kullanmıştım. Gerçekten araç, sürüş zevki hariç dört dörtlüktü, şu an hepimizin eleştirdiği plastik kalitesi ve dataylar üst seviyedeydi.

Bir örnek vermek gerekirse; cam kumandaları ışıklıydı, hatta cam kumandalarını sürücü kapısından kilitleyince diğer kapılardaki cam butonlarının ışığı sönüyordu.

Ancak genel kullanıcı için bu gibi özelliklerin pek de bir önemi olmuyor, o nedenle araçlar bu beklentiye göre optimize ediliyor.

Ayrıca unutulmamalıdır ki, kalite sadece iç mekandaki plastik kalitesine indirgenemez, Toyota' nın kalite ile ilgili test şartnameleri, Ford' un halihazırda kullandıklarından çok daha ağırdır. Dolayısı ile toplam kaliteye bakarsak bu haliyle bile Ford'dan ileride. Ancak Ford bu konuda ileri gitmeye çalışırken, Toyota geri gidiyor gibi. Şahsi düşüncem 10 yıl içinde hemen hemen bütün seri üretim araçların -Mercedes, BMW de dahil olmak üzere-, ortak tedarik kaynaklarını kullanması ile aynı kalite seviyesinde olacağıdır.

Sonuç olarak, Corolla yine güçlü olduğu pazarlarda çok satacaktır ve büyük ihtimalle, sevdiğim ve genel olarak daha iyi bir otomobil olduğunu düşündüğüm(üz) Focus' u satış rakamlarında geride bırakacaktır. Ama tabi bu keyifsiz bir araç olduğu gerçeğini değiştirmez :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 6 sene, 2002 model Corolla HB kullanmıştım. Gerçekten araç, sürüş zevki hariç dört dörtlüktü, şu an hepimizin eleştirdiği plastik kalitesi ve dataylar üst seviyedeydi.

Ben de 3yıl   2003 HB terra benzinli kullanmıştım.(üzerine 5 yılda 2006 Verso)  Aynen katılıyorum. Bir de Toyota'da saç çok incedir. Özellikle kapılarda zamanla mutlaka otoparktaki kapı çarpmalarından dolayı noktasal göçükler olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.