Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2013 Toyota Corolla Test - Dizel Otomatik & Manuel / Benzinli Otomatik Sürüş İzlenimi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Hep vasat hep vasat. Biz sorunsuz araba yapıyoruz hikayeleri ile nereye gidecekler bilmiyorum. Sanırım kemik alıcı ve pazarları var. Ne koysalar satacak durumda. 

Dış tasarım arkadan Camry gibi olmuş. (Belki eski kasası gibi takip etmiyorum) Ön tasarım eski kasa HB Civic gibi biraz. 

Ön konsol tasarım rezalet ötesi. Özellikle Yakup'un koyduğu fotoğrafta direksiyon solundaki havalandırma ve kapı trimlerinin tasarımı sanki farklı modeller için yapılmış gibi gözüküyor ilgisiz alakasız. 

O dijital saati Casio satıyor kilosu 2,5TL. 

Tarz olarak ben hiç beğenmiyorum. Dizel motoru bir türlü geliştirmediler. 10 yılı geçti artık herhalde aynı motor. Otomatik vites işi ayrı bir tuhaf sattıkları otomatikleri kendileri bile önermiyor yarı otomatikler kötü diye eski nesil otomatik getirmişlerdi bir ara. (CVT olanı kulanmadım.) 

Direksiyon hissi, yol-tekerlek sesi umarım düzelmiştir. Bakımlar zaten 10binde birdi. Altı ay periyodu ile kendilerini aşmışlar. Soygunun yeni şekli. 

+1453

Ben bide cam açma düğmelerine uyuz oldum. 1980 den beri aynı düğme o nedir ya.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde sadece şoför tarafı tek dokunuşta açılıp kapanıyor. Yolcunun suçu ne? :P

Amac konfor değil mumkun olduğunca basit olması olası sorunları azaltmak icin, yolcunun parmağını cam açılana kadar orada tutmasının bir güvenlik sorunu yasatmamasi onlar icin yeterli.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,

Türkiye ve dünya için önemli pazar payına sahip hatta dünyanın en fazla satan modeli! yenilendi. Tamamen yeni Corolla karşınızda !! Ta ta ta tammmm :)

Kısaca Sürüşten bahsedelim Sonra incelemeye herzaman yaptığım gibi fotolar ile devam edeceğim.

Bugün Onur abi istanbul'a gelmişti hazır gelmişken 2 bayiye gittik.

1.4 dizel otomatik 90 ps

1.6 benzinli otomatik 132 ps

ardından 1.4 dizel 90 ps manuel kullandım. Sırayla izlenimleri aktaracağım.

Dizel otomatik versiyon yarı otomatik şanzımana sahip CVT yerine bunun tercih edilme sebebi daha az yakıt tüketimi sunuyormuş. Fakat bunun vites geçişlerini ben beğendim. Bazen geç atıyor ve geçişlerde resmen ileri hopluyoruz test parkuru yokuş yukarı ve aşağı şekildeydi çekiş konusunda herhani motor ve şanzuman sıkıntı yaşamadı.

Benzinli motor CVT ile yeterince iyi hızlanıyor atm motor olmasına rağmen; bu sebeple Toyata müşterilerinin turbo motor beklentisinin olmaması normal karşılanabilir yine test sürüşünde bize katılan beyfendinin söylemine güvenerek benzinli versiyonda otomatik şanzıman daha az tüketiyormuş. CVT geçişleri kusursuz denilebilir.

Dizel 1.4 D4D 6 ileri manuel'e gelelim :yeah: dizel olacaksa tercih bence manuel olmalı. Çok daha keyifli sürüş daha rafine daha rahat.Gücü dengeli en azından gaza basınca ne tepki aldığınızı biliyorsunuz otomatik ne yapar diye düşünmüyorsun :) Yarı otomatiği beğenmedim yinelemek gerekirse :)

Aracın konforu yerinde, sert ve gürültülü değil süspansiyonları ne de çok yumuşak kuş gibi dünki GOLF 7 TDI'a göre yumuşak.Daha sessiz.

Direksiyon yeterince iyi artık elektrikli direksiyonların hepsi birbirine benziyor :kızgın:  Eskileri özledim F2.5  :wub:  Yola hakimiyet var tepkileri yerinde ani şerit değişikliğini rahat yapabiliyorsunuz.Düşük süratlarda arkadan kopma yaşanmıyor. 

Aracın yol sesi iyi fakat 85 km/h üstü rüzgar sesi gelmeye başlıyor.

Frenleme iyi,alışkanlık gerektirmiyor tepkisi normal. Duruş mesafesi yeterli geldi test esnasında sorun yaşanmadı.

Konfor olarak şunu eklemek istiyorum, Onur abi arkamdaydı o sürüş esnasında hoplama olduğu söyledi. Uzunyan boy ile aynı kalan ağırlık bu tür esnekliğe sebep olmuş olabilir. Aracı alacak olanları bu tür testi de denemeyi unutmasın.

Fiyat hakkında bilgi vermek istiyorum şuan en üst donanım dizel otomatik araç trafik sigortası dahil 70.000 TL ortalama olarak liste fiyatından 2 bin lira düşerek gerçek fiyata ulaşabilirsiniz. Premium donanım'a verilen ekstra ücret sunulan şeyler için çok fazla. Xenon bile sunulmuyor araçta.. 

Açıkcası bu donanımlarla en alınası uygun araç orta donanım olan advance ve yukarda dediğim gibi dizel manuel versiyonu olur onunda fiyatı 62 bin tl bugün Focus 4k metalik tdci titanium + Smart araç 61.750 bin tl fiyatı yüksek mi düşük mü karar sizin.

FocusClubTr.com

Yakup bey elinize sağlık bu aracın fiyatı çok fazla yani 1.4 dizel vasat hacimde tek kavrama geçmişi ve hikayesi berbat bir mmt için 65 bin çok fazla 55 bin olsa alınır ama 65 bine çıkınca 5 bin daha koy daha iyi seçenekler var ben en çok testte mmt yi merak ettim, güzel sıkıntısız dediniz ama araç kullandıkça gerçek yüzünü gösterecektir eskisi gibi sarsıntılı ve çabuk ısınan ve arıza çıkaran bir şanzıman mı acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 8 ay sonra...

ne anlarlar şu  corolladan anlamam.

sorunsuz diye çıkmış adı bir kere.

öncelikle merhaba .birşeyi anlamak için bilmek, onla vakit geçirmek, deneyim kazanmak lazım . ben kendim makine mühendisiyim babam motor ustası . hangi aracın ne tepki verdiğini ve hangi arıza verdiğini az çok usta kadar olmasa da bilirim. emin olun burada yazılanlar kadar basit değil herşey : ) . devamlı forumları araştırırım ve insanların görüşlerini takip ederim , insan bir aracı sever yada sevmez anlayışla karşılamak gerekir ki her insanın zevki farklı olabilir. fakat fanatiklik duygusu bambaşka birşeydir . şahsen foruma girdim ve başlık altındaki yorumları görünce çok üzüldüm . arkadaş yanından toyota geçmiş onu görmüş hemen foruma girip yazmış motoru çok kötü : ) evet canım çok kötü : )) . Ayrıca şunu büyük harflerle belirtmeliyimki BİR BAŞKA MARKAYI veya MALI KÖTÜLEMEKLE KENDİ MALININ DEĞERİ ARTMAZ ... Teşekkürler . iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle merhaba .birşeyi anlamak için bilmek, onla vakit geçirmek, deneyim kazanmak lazım . ben kendim makine mühendisiyim babam motor ustası . hangi aracın ne tepki verdiğini ve hangi arıza verdiğini az çok usta kadar olmasa da bilirim. emin olun burada yazılanlar kadar basit değil herşey : ) . devamlı forumları araştırırım ve insanların görüşlerini takip ederim , insan bir aracı sever yada sevmez anlayışla karşılamak gerekir ki her insanın zevki farklı olabilir. fakat fanatiklik duygusu bambaşka birşeydir . şahsen foruma girdim ve başlık altındaki yorumları görünce çok üzüldüm . arkadaş yanından toyota geçmiş onu görmüş hemen foruma girip yazmış motoru çok kötü : ) evet canım çok kötü : )) . Ayrıca şunu büyük harflerle belirtmeliyimki BİR BAŞKA MARKAYI veya MALI KÖTÜLEMEKLE KENDİ MALININ DEĞERİ ARTMAZ ... Teşekkürler . iyi forumlar.

Batuhan bey, şuan sizin yaptığınız da pek farklı değil ama, bunları açıklayarak yani idrak ettirerek anlatmanız daha mantıklı olur, sizde buradaki kimseleri iyi tanımadan yargılıyorsunuz tıpkı motor gibi :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Batuhan bey, şuan sizin yaptığınız da pek farklı değil ama, bunları açıklayarak yani idrak ettirerek anlatmanız daha mantıklı olur, sizde buradaki kimseleri iyi tanımadan yargılıyorsunuz tıpkı motor gibi :)

yargılıyorsunuz mu ?? isterseniz mesajlarını tek tek alıntılayımda yorumlara bir bakın . aşağılayıcı cümlelerle yazılmış yorum hepsi . beğenilecek hiçbir yanı yok yazmış vatandaşın biri , bir diğeri çirkinlik abidesi yollarda yazmış , yine bir diğeri 70 bin para ver o dandik anahtarlı,cam düğmesi,torpidosunda ışık olmayan, torsiyonlu, 90 beygir gücü olan,her yerinden kalitesizlik akan, kaputundan,kapılarından boş yağ tenekesi sesi gelen, bir araba ne kadar tipsiz olabilir sorusunun cevabı olabilecek teneke yığınını al , hatta biri öyle komik birşey yazmışki toyotanın bagajından kablo sarkıyormuş birde peşine eklemiş açın bakın diye hani okadar emin bütün üretimlerde kablo sarkıyor : )) . bu örnekleri sayfaları gezerek artırabilirim : ) .. Son olarak ekleyim sizin yaptığınız farklı değil demişsiniz kıyaslamaya başlayın isterseniz bir kere daha oturup okuduktan sonra ve buradaki kişilerin kişiliklerine vs . laf attığım yok ... SİZCE BU VERDİĞİM ÖRNEKLERDEKİ YORUMLAR NORMAL Mİ ? . İyi forumlar ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yargılıyorsunuz mu ?? isterseniz mesajlarını tek tek alıntılayımda yorumlara bir bakın . aşağılayıcı cümlelerle yazılmış yorum hepsi . beğenilecek hiçbir yanı yok yazmış vatandaşın biri , bir diğeri çirkinlik abidesi yollarda yazmış , yine bir diğeri 70 bin para ver o dandik anahtarlı,cam düğmesi,torpidosunda ışık olmayan, torsiyonlu, 90 beygir gücü olan,her yerinden kalitesizlik akan, kaputundan,kapılarından boş yağ tenekesi sesi gelen, bir araba ne kadar tipsiz olabilir sorusunun cevabı olabilecek teneke yığınını al , hatta biri öyle komik birşey yazmışki toyotanın bagajından kablo sarkıyormuş birde peşine eklemiş açın bakın diye hani okadar emin bütün üretimlerde kablo sarkıyor : )) . bu örnekleri sayfaları gezerek artırabilirim : ) .. Son olarak ekleyim sizin yaptığınız farklı değil demişsiniz kıyaslamaya başlayın isterseniz bir kere daha oturup okuduktan sonra ve buradaki kişilerin kişiliklerine vs . laf attığım yok ... SİZCE BU VERDİĞİM ÖRNEKLERDEKİ YORUMLAR NORMAL Mİ ? . İyi forumlar ...

Batuhan bey yorumlar sizin için çok önemli mi peki? İnsanlar istediğini diyor ne yapabiliriz ? Her aracın kusurunun olduğunun herkes biliyor aynı kişiler bindiği araç içinde aynı yorumları yapıyor? Gelip ona da böyle demeyin diyor musunuz?

Siz faydalanacak yerler ile sınırlı kalmaya çalışın ki çatışma olmasın kimse sizin malınıza bişey demiyor hayırlı uğurlu olsun. Siz aksi şeyleri açıklayarak veya örnek vererek anlatırsanız o zaman yapıcı olabilir. Biz sonuçta toyota'ya yazmıyoruz bunları ama siz bize söylüyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Batuhan bey yorumlar sizin için çok önemli mi peki? İnsanlar istediğini diyor ne yapabiliriz ? Her aracın kusurunun olduğunun herkes biliyor aynı kişiler bindiği araç içinde aynı yorumları yapıyor? Gelip ona da böyle demeyin diyor musunuz?

Siz faydalanacak yerler ile sınırlı kalmaya çalışın ki çatışma olmasın kimse sizin malınıza bişey demiyor hayırlı uğurlu olsun. Siz aksi şeyleri açıklayarak veya örnek vererek anlatırsanız o zaman yapıcı olabilir. Biz sonuçta toyota'ya yazmıyoruz bunları ama siz bize söylüyorsunuz.

Zaten siz o yorumlara normal diyorsanız baş fanatik olduğunuz belli : ) . tartışmaya gelmedim buraya izah etmeye geldim . misafir perverliğiniz çok güzeldi sağolun :) . iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten siz o yorumlara normal diyorsanız baş fanatik olduğunuz belli : ) . tartışmaya gelmedim buraya izah etmeye geldim . misafir perverliğiniz çok güzeldi sağolun :) . iyi forumlar.

Batuhan bey şahsi olarak kimseden övgü almaya ihtiyacım yok, misafir perverlik veya benzeri şeyleri bir çok yerden çok daha iyi yaptığımızı söyleyen çok insan var, fanatiklik cephesinde önce aynaya bakmanızı tavsiye ederim.

Siz misafir olarak ilk mesajınızı doğru şekilde dile getirmelisiniz ki daha üstünü alabilesiniz.

Ayrıca normal felan demedim böyle bir çıkarım yapan insanın psikolojini anlamak çok zor değil :)  Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.