Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme F3 Tdci

Sabri Özer

Soru

Merhabalar abilerim :) ; benim arabamda dur kalk trafikte ilk çalıştırmada arabayi park ettikten sonra herşekilde rölantide normal olmayan bir titreme var dalgalı değil motorun çalışma sesiyle ayni senkronda. Şuan 27.000de arabam 30.000 bakımını bekliyeyim diyorum ama rahatsız etmeye başladı. Neden yapar ? Benim kullanım tarzım yüzünden midir ? Veya kronik aks keçesi sorunundan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçen gün totalden excellium euro dizel fulledim:

Titreşim:Belirgin derecede bir fark asla yok.Belki havaların sıcak olmasından dolayıdır kesin konuşamıyorum çok çok az bir fark var gibi.Belki de yok

Performans:Hissedilir derecede düştü.Bundan çok emin konuşuyorum çünkü totalden sonra shell vpower doldurdum araba kendine geldi

Sonuç:Ben hala yakıttan kaynaklandığını sanmıyorum.Ayrıca çok sorun etmiyorum.Titremese daha güzel tabi ama arabadan soğuma gibi bir noktada değilim

Unutmadan ekliyim ,istasyon farkından da olabilir.Çok bilindik bir istasyon değildi yakıtı aldığım yer

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende yarim depo Total excellium aldım biraz önce bitirdim yazayım dedim.

Titreme sanki azaldı gibi fakat inanin psikolojik değil araba gitmiyor :D

Hüseyin beyde aynı şeyi söylemiş zaten.

Sanki 10 hp azaldı gibi, yada mevcut güç bu Shell üzerine katkı yapıyordu bilemiyorum

Arkadaşlar sorunu çözdüm, şimdi yola çıkıyorum. Detayları gece yazarım

Bekliyoruz Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2'si Otokoç olmak üzere 3 ayrı servise 4 defa aracımı rölantideki titreme nedeniyle götürdüm. Hepsinden "normaldir" yanıtı alarak döndüm. Bu süreçte aldığım cevaplar;

-Dizel araçta bu çok normal

-Focus 3'lerin hepsinde var

-Bunlarda yeni nesil motor var, partikül filtresi yüzünden yapar, 

-Motor güçlü, yapması normal vs.vs.

Geçenlerde buradan bir arkadaşımız Antalya Otokoç'ta sorununun hallolduğunu söyledi. Sağolsun bana PM yolu ile tavsiyelerde bulunarak yardımcı oldu. 

İzmir'de ikamet ediyorum ama Otel için Side'deyken Otokoç'u arayıp randevu aldım ve dün saat 13:30'da servise aracı bıraktım. Yoğunluk nedeniyle araca 14.00 gibi baktılar ve 14:20'de aracım hazırdı. 

Meselenin özü; sorun motor kulaklarının deforme olması (veya kulakçık, adı her ne ise).  Özellikle dur-kalk trafiğe çok maruz kalanlarda bu sorunun daha belirgin olduğunu öğrendim.  Diğer servisler araç bilgisayara bağlandığında bununla ilgili hata kodu almadıkları için işlem yapmıyordu fakat Otokoç'ta kısa bir işlemin ardından kulaklar değişti. Artık dizel araç normal şartlarda nasıl titrerse öyle titriyor. Kendilerine bunu nasıl tespit ettiklerini sorduğumda, deneme yanılma yolu ile zamanında uğraşıp sorunu tespit ettiklerini söylediler. Bu kadar basit bir sorun.. Otokoç Antalya'daki İbrahim Beye ve Serkan Beye teşekkürler..

Demek ki deneme yanılmayı benim araçta yapmışlar 2-3 saat sonra aramışlardı beni :) 

Sorunun hallolduğuna sevindim

Psikolojik mi bilmiyorum ama aracın performansı biraz düştü gibi geldi   araçta sorun olmayınca sorun mu arıyorum diye düşünüyorum. Sizde acaba böyle bir sıkıntı oluştu mu? sorun giderildikten sonra

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Ali Ay

Servisten çıkınca 600 km yaptım, performansta bir değişiklik hissetmedim. O parçaların motorun gücünü etkileyecek bir durumu yok ;)

Bu arada titreşim yüzünden araçtan soğumuştum,böyle çok iyi oldu ;) umarım aynı sorunu yaşayan arkadaşlarınki de hallolur..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

30 bin e dayanmış veya dahada fazlaysa km; motor kulakları değişir turbo temizletilirse sorunlar azalır. Turbo ne alaka diyenlerede hemen cevap vereyim. Bazı arkadaşlar performans düşüklüğünden bahsetmiş ona istinaden. Kulaklara gelince her memleketin havası farklı. Doğal olarak kimi 20 bin de yaşar aynı sorunu. Kimi 30 40 bin de. Titremeyen araba istiyoruz yetkililere duyurulur !! :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kahraman bey simdi bir benzinli arac gibi hic titremiyor mu yani. Bir de bende oldugu gibi cogu f3 te araba ilk alindigi gunden yani daha sifirdan itibaren titriyor. F3 lerin uretilirken deforme kulakciklarin takilmasi dusuk ihtimal

Benzinli araca göre değişir :)

Arkadaşımın Honda Civic (2010) aracı ile aynı titriyor. Sorun çözülmeden önce araca birileri bindiğinde artık ışıklarda aracı stop ettiriyordum. Arabadan anlayan anlamayan her binen titrediğini söylüyordu. Ister istemez bu durum insanın canını sıkıyor. Sağ Dizimi konsola dayadığımda neredeyse masaj yapıyordu.

Kıyas olması açısından;

şu anda kardeşimin yeni Fiestası (2013 model 15 bin km) ile aynı seviyede titriyor. Anormal değil yani

Kahraman Karaçoban tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Titreşimle ilgili izlenimlere devam.

Araç şu an hiç titremiyor değil, diğer dizel araçlar nasılsa öyle titriyor, yani normal seviyelerde. Fakat Focus'ların 0 km olsa bile titreşimle ilgili kötü bir ünü olduğu hep söylenir.

Sorun çözülmeden önce motor ısındıkça titreşimin seviyesi artıyordu. Çözüldükten sonra motor ısındıkça titreşimin seviyesi ilk çalıştırmaya nazaran azalıyor sanki. Ya da tamamen psikolojik benimkisi ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Titreşimle ilgili izlenimlere devam.

Araç şu an hiç titremiyor değil, diğer dizel araçlar nasılsa öyle titriyor, yani normal seviyelerde. Fakat Focus'ların 0 km olsa bile titreşimle ilgili kötü bir ünü olduğu hep söylenir.

Sorun çözülmeden önce motor ısındıkça titreşimin seviyesi artıyordu. Çözüldükten sonra motor ısındıkça titreşimin seviyesi ilk çalıştırmaya nazaran azalıyor sanki. Ya da tamamen psikolojik benimkisi ;)

Aracım şu anda 42 binde 45 bin bakımında muhtemelen bi kaç ay içinde giderim ısrarla isteyeceğim kukakcık değişimini bakalım ne diyecekler. Ancak benim müzdarip olduğum bi konu daha var araç ilk marş alışında aşırı sarsıntılı çalışıyor motor sıcak soğuk farketmiyor. Bazen motor yerinden çıkıp kendi gidecekmiş gibi hissettiriyor. Bu sorun genel olarak varmı yoksa bana özelmi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.