Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme F3 Tdci

Sabri Özer

Soru

Merhabalar abilerim :) ; benim arabamda dur kalk trafikte ilk çalıştırmada arabayi park ettikten sonra herşekilde rölantide normal olmayan bir titreme var dalgalı değil motorun çalışma sesiyle ayni senkronda. Şuan 27.000de arabam 30.000 bakımını bekliyeyim diyorum ama rahatsız etmeye başladı. Neden yapar ? Benim kullanım tarzım yüzünden midir ? Veya kronik aks keçesi sorunundan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

El atılsa iyi olur dediniz bende yenileri yapıldı elden geldiğinde sürüp baktık şimdiye göre iyi dedim ama garantisini sordunuz ? Onun garantili olması içim mükemmel olması gerekir :)

sıfır aracı bikaç km test etmekle titreşimi farkedemezsiniz ki?Zaten burada bu sorunu yaşayan arkadaşların hepsi belli kmler sonra ortaya çıktığını söylüyorlar.Elden geçirilse iyi olur dedim ,geçirildi zaten dediniz bende neye dayanarak bunu iddia ediyorsunuz onu bilmek istedim.50 bini deviren kaç tane yeni motor var?Bir de daha önemlisi Ford'un bu ttremeyi sorun olarak görmemesi.

Herneyse alıştık gidiyoruz

Azer Bülbül olmak da güzel :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Az önce aracı servisten teslim aldım ve ciddi anlamda titreşim bitmiş. Araba kendinr gelmiş resmen ötesi yok [emoji106] [emoji106]

Az önce aracı servisten teslim aldım ve ciddi anlamda titreşim bitmiş. Araba kendinr gelmiş resmen ötesi yok [emoji106] [emoji106]

Edit: arabanın kullanımında bariz fark var. Anlatamayacağım ama sadece arabayı sürekli kullanan iyi tanıyanların anlayacağı bir fark var. Araç şehir içinde daha yumuşak sanki.piskolojik olduğunu zannetmiyorum araba sabah bıraktığımdan farklı :) Bu kulakçıklar nelere kadirmiş :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Güle güle kullanın. Ilk aldığınızdaki heyecan kadar olmasada benzer heyecan oldu mu?

İkinci el aldım aldığımda titriyodu çok severek isteyerek almıştım ama canımı sıkmıştı. Şimdi yeni almış gibş heycanlandım ama [emoji1]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Titreşimlerden kurtulanlara geçmiş olsun :) Güle güle araçlarınıza binin. Sizlere bir sorum olacak. Benim aracım ilk çalıştırmada ve stop ederken aşırı sarsılyor. Araç çalışırkende hafif bir titreşim mevcut fakat öyle organlarımı dans ettiricek gibi değil :) Acaba motor kulaklarını değiştirdiğinizde aracınızın start ederken veya stop ederken sarsıntısı azaldımı ? Herhangi bir değişim oldumu? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Titreşimlerden kurtulanlara geçmiş olsun :) Güle güle araçlarınıza binin. Sizlere bir sorum olacak. Benim aracım ilk çalıştırmada ve stop ederken aşırı sarsılyor. Araç çalışırkende hafif bir titreşim mevcut fakat öyle organlarımı dans ettiricek gibi değil :) Acaba motor kulaklarını değiştirdiğinizde aracınızın start ederken veya stop ederken sarsıntısı azaldımı ? Herhangi bir değişim oldumu? 

Benim çok çok az azaldı gibi ama o hep vardı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Onada bir çözüm bulsak çok güzel olucak. Aşırı bir sarsıntı oluyor kabinde.

Bendede marşta çok sarsıntı vardı kulakçıktan sonra tamamen bitmemiş ama azalmış baya. Garanti devam ediyorsa değiştirmeni tavsiye ederim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar bende tatil icin geldigim sideden carsamba gunu randevu alip dun otokoc antalya gittim sagolsunlar motor kulaklari degisimi yaptilar. Biraz ordaki bey le sohbet ettik, otokoclarin sorunla ilgilenip servislerin ilgilenmemesi hakkinda o da adimiz titreme sorununu cozen servise cikti diyerek hem biraz ovundu hemde yakindi yinede sagolsunlar aracida yikatmislar cok memnun oldum umarim sonrasindada bisey cikmaz. Bu arada bana forumda yardimci olan Kahraman bey e tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende ki 2006 tdci ghia dada var özellikle stop ederken baya bir sarsıntı oluyor. Sanayideki ustam normal olduğunu söyledi. Alıştığımdan sanırım bana artık garip gelmiyor ama ilk aldığım da çok garipsemiştim, birazda ağırlıklı benzinli araçlar kullandığımdan olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ederim.

Benim korkum, herkes değişim için servislere gidince Otosan'ın bu değişimi Garanti kapsamından çıkarması.

Değişen kulaklara ilgili olarak;

1. Araçlarımızda kullanılanlar kaç tane ve birinin fiyatı nedir?

2. Yeni takılan sıfır kulaklar da zaman içinde deforme oluyor. Değişim olalı yaklaşık 7-8 bin km oldu, titreşim eski seviyelerdeki gibi olmasada tekrar başladı. Bu parçanın daha dayanıklı olan muadili var mıdır? Varsa, ücreti ne kadar olur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.